Breaking News

ୱ୍ହାଟସ୍ ଆପ୍ ର ତିନୋଟି ଖତରନା କ୍ ସେଟିଙ୍ଗ୍ ! ତୁରନ୍ତ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରି ନିଅ ଅନ୍ୟଥା

ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ୱ୍ହାଟସ୍ ଆପ୍ ରେ ଆସୁଥିବା ଫଟୋ କିମ୍ବା ଭିଡିଓଗୁଡ଼ିକ ସ୍ୱୟଂଚାଳିତ ଭାବରେ ସେଭ୍ ହୁଏ, ତେବେ ତୁରନ୍ତ ସେଟିଙ୍ଗ୍ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରନ୍ତୁ | ବାସ୍ତବରେ, ସାଇବର ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ଫଟୋ ବେଳେବେଳେ ଟ୍ରୋଜାନ୍ ହର୍ସ ପରି କାମ କରେ | ସେମାନଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟରେ ହ୍ୟାକରମାନେ ଆପଣଙ୍କ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନକୁ ସହଜରେ ହ୍ୟାକ୍ କରିପାରିବେ | ଏହାକୁ ଏଡାଇବା ପାଇଁ ତୁରନ୍ତ ତୁମର ୱ୍ହାଟସ୍ ଆପ୍ ସେଟିଂସମୂହକୁ ଯାଅ | ବର୍ତ୍ତମାନ ଚାଟ୍ କ୍ଲିକ୍ କରି ସେଭ୍ ଟୁ କ୍ୟାମେରା ରୋଲ୍ ବନ୍ଦ କରନ୍ତୁ |

କୁହାଯାଏ ଯେ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆପଲର ସୁରକ୍ଷା ସବୁଠାରୁ ଶକ୍ତିଶାଳୀ | କିନ୍ତୁ ବିଶେଷଜ୍ଞମାନେ ବିଶ୍ଵାସ କରନ୍ତି ଯେ ଆଇକ୍ଲାଉଡ ରେ ୱ୍ହାଟସ୍ ଆପ୍ କଦାପି ବ୍ୟାକଅପ୍ ହେବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ। ଯେକୌଣସି ୱ୍ହାଟସ୍ ଆପ୍ ଚାଟ୍ ଆଇକ୍ଲାଉଡ କୁ ଯିବା ପରେ ଆପଲ୍ ର ସମ୍ପତ୍ତି ହୋଇଯାଏ | Iଆଇକ୍ଲାଉଡ କୁ ପ୍ରବେଶ କରିବା ପରେ ଆପଣଙ୍କର ଚାଟ୍ ଡିକ୍ରିପ୍ଟ ହୋଇଯାଏ | ଏହାର ଅର୍ଥ ହେଉଛି ସୁରକ୍ଷା ଏଜେନ୍ସିଗୁଡ଼ିକ ଆପଲ୍ ସହିତ ଆପଣଙ୍କର ଚାଟ୍ ନେଇପାରିବେ | ବିଶେଷଜ୍ଞମାନେ ଏହି କାରଣରୁ ଆଇକ୍ଲାଉଡ ରେ ବ୍ୟାକଅପ୍ କରିବାକୁ ମନା କରନ୍ତି |

ୱ୍ହାଟସ୍ ଆପ୍ ନିକଟରେ ଅଦୃଶ୍ୟ ବାର୍ତ୍ତା ଲଞ୍ଚ କରିଛି ଯଥା ସ୍ୱୟଂଚାଳିତ ଭାବରେ ସନ୍ଦେଶ ବିଲୋପ କରିବାର ବିକଳ୍ପ | କିନ୍ତୁ ଗୋପନୀୟତା ଅନୁଯାୟୀ ଏହା ମଧ୍ୟ ଏକ ବିପଜ୍ଜନକ ଫିଚର | ଉଦାହରଣ ସ୍ୱରୂପ, ୱ୍ହାଟସ୍ ଆପ୍ ରେ, ଏହି ସ୍ୱୟଂଚାଳିତ ଭାବରେ ଡିଲିଟ୍ ହୋଇଥିବା ବାର୍ତ୍ତାଗୁଡ଼ିକ ଅତି କମରେ ୭ ଦିନ ରହିଥାଏ | ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଆପଣଙ୍କର ବାର୍ତ୍ତା ବିଜ୍ଞପ୍ତିରେ ରହିଥାଏ, ଏବଂ ଅନ୍ୟ ଉପଭୋକ୍ତାମାନେ ମଧ୍ୟ ଏହି ଚାଟ ଗୁଡ଼ିକୁ କ୍ୟାପଚର କରିପାରିବେ | ଆହୁରି ମଧ୍ୟ, ଗ୍ରହଣକାରୀ ଉପଭୋକ୍ତା ଆପଣଙ୍କର ବାର୍ତ୍ତା ବ୍ୟାକଅପ୍ ରେ ରଖିପାରିବେ | ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ, ତୁମେ ତୁରନ୍ତ ଚାଟ୍ ଡିଲିଟ୍ କର |

ଏମିତି ଦେଶ ଦୁନିଆର ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ସହ ମନୋରଞ୍ଜନ ର ଖବର ସହ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ଧର୍ମ ବିଷୟରେ ଅନେକ ଜଣା ଅଜଣା କଥା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ ଓ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ । ପୋଷ୍ଟ ଭଲ ଲାଗିଥିଲେ ଆପଣ ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କ ସେୟାର କରନ୍ତୁ । ଆମର ପ୍ରୟାସ ରହିବ ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣି ଦେବୁ, ଧନ୍ୟବାଦ

About admin

Check Also

ଜଣେ ଗରିବ ଝିଅ କେମିତି ହେଲା ନଡ଼ିଆ ରାଣୀ ମା ତାରିଣୀ, ଆପଣ ଜାଣିଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯିବେ…

ଦର୍ଶକବନ୍ଧୁ ତାରିଣୀ ମନ୍ଦିର କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ଘଟ ଗାଁ ରେ ଥିବା ଏକ ଠାକୁରାଣୀ ମନ୍ଦିର ଏଠାରେ ଅଧିଷ୍ଟାତି ଦେବୀ …

Leave a Reply

Your email address will not be published.