Breaking News

ୱ୍ହାଟସ୍ ଆପ୍ ର ତିନୋଟି ଖତରନା କ୍ ସେଟିଙ୍ଗ୍ ! ତୁରନ୍ତ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରି ନିଅ ଅନ୍ୟଥା

ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ୱ୍ହାଟସ୍ ଆପ୍ ରେ ଆସୁଥିବା ଫଟୋ କିମ୍ବା ଭିଡିଓଗୁଡ଼ିକ ସ୍ୱୟଂଚାଳିତ ଭାବରେ ସେଭ୍ ହୁଏ, ତେବେ ତୁରନ୍ତ ସେଟିଙ୍ଗ୍ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରନ୍ତୁ | ବାସ୍ତବରେ, ସାଇବର ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ଫଟୋ ବେଳେବେଳେ ଟ୍ରୋଜାନ୍ ହର୍ସ ପରି କାମ କରେ | ସେମାନଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟରେ ହ୍ୟାକରମାନେ ଆପଣଙ୍କ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନକୁ ସହଜରେ ହ୍ୟାକ୍ କରିପାରିବେ | ଏହାକୁ ଏଡାଇବା ପାଇଁ ତୁରନ୍ତ ତୁମର ୱ୍ହାଟସ୍ ଆପ୍ ସେଟିଂସମୂହକୁ ଯାଅ | ବର୍ତ୍ତମାନ ଚାଟ୍ କ୍ଲିକ୍ କରି ସେଭ୍ ଟୁ କ୍ୟାମେରା ରୋଲ୍ ବନ୍ଦ କରନ୍ତୁ |

କୁହାଯାଏ ଯେ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆପଲର ସୁରକ୍ଷା ସବୁଠାରୁ ଶକ୍ତିଶାଳୀ | କିନ୍ତୁ ବିଶେଷଜ୍ଞମାନେ ବିଶ୍ଵାସ କରନ୍ତି ଯେ ଆଇକ୍ଲାଉଡ ରେ ୱ୍ହାଟସ୍ ଆପ୍ କଦାପି ବ୍ୟାକଅପ୍ ହେବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ। ଯେକୌଣସି ୱ୍ହାଟସ୍ ଆପ୍ ଚାଟ୍ ଆଇକ୍ଲାଉଡ କୁ ଯିବା ପରେ ଆପଲ୍ ର ସମ୍ପତ୍ତି ହୋଇଯାଏ | Iଆଇକ୍ଲାଉଡ କୁ ପ୍ରବେଶ କରିବା ପରେ ଆପଣଙ୍କର ଚାଟ୍ ଡିକ୍ରିପ୍ଟ ହୋଇଯାଏ | ଏହାର ଅର୍ଥ ହେଉଛି ସୁରକ୍ଷା ଏଜେନ୍ସିଗୁଡ଼ିକ ଆପଲ୍ ସହିତ ଆପଣଙ୍କର ଚାଟ୍ ନେଇପାରିବେ | ବିଶେଷଜ୍ଞମାନେ ଏହି କାରଣରୁ ଆଇକ୍ଲାଉଡ ରେ ବ୍ୟାକଅପ୍ କରିବାକୁ ମନା କରନ୍ତି |

ୱ୍ହାଟସ୍ ଆପ୍ ନିକଟରେ ଅଦୃଶ୍ୟ ବାର୍ତ୍ତା ଲଞ୍ଚ କରିଛି ଯଥା ସ୍ୱୟଂଚାଳିତ ଭାବରେ ସନ୍ଦେଶ ବିଲୋପ କରିବାର ବିକଳ୍ପ | କିନ୍ତୁ ଗୋପନୀୟତା ଅନୁଯାୟୀ ଏହା ମଧ୍ୟ ଏକ ବିପଜ୍ଜନକ ଫିଚର | ଉଦାହରଣ ସ୍ୱରୂପ, ୱ୍ହାଟସ୍ ଆପ୍ ରେ, ଏହି ସ୍ୱୟଂଚାଳିତ ଭାବରେ ଡିଲିଟ୍ ହୋଇଥିବା ବାର୍ତ୍ତାଗୁଡ଼ିକ ଅତି କମରେ ୭ ଦିନ ରହିଥାଏ | ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଆପଣଙ୍କର ବାର୍ତ୍ତା ବିଜ୍ଞପ୍ତିରେ ରହିଥାଏ, ଏବଂ ଅନ୍ୟ ଉପଭୋକ୍ତାମାନେ ମଧ୍ୟ ଏହି ଚାଟ ଗୁଡ଼ିକୁ କ୍ୟାପଚର କରିପାରିବେ | ଆହୁରି ମଧ୍ୟ, ଗ୍ରହଣକାରୀ ଉପଭୋକ୍ତା ଆପଣଙ୍କର ବାର୍ତ୍ତା ବ୍ୟାକଅପ୍ ରେ ରଖିପାରିବେ | ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ, ତୁମେ ତୁରନ୍ତ ଚାଟ୍ ଡିଲିଟ୍ କର |

ଏମିତି ଦେଶ ଦୁନିଆର ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ସହ ମନୋରଞ୍ଜନ ର ଖବର ସହ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ଧର୍ମ ବିଷୟରେ ଅନେକ ଜଣା ଅଜଣା କଥା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ ଓ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ । ପୋଷ୍ଟ ଭଲ ଲାଗିଥିଲେ ଆପଣ ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କ ସେୟାର କରନ୍ତୁ । ଆମର ପ୍ରୟାସ ରହିବ ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣି ଦେବୁ, ଧନ୍ୟବାଦ

About admin

Check Also

ଅହିରାଜ ସାପକୁ ଧରି ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ମହିଳା , ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି ଭିଡିଓ , 1 ଲକ୍ଷ ରୁ ଅଧିକ ଦେଖିସାରିଲେଣି

ବିଷଧର ସାପର ନା ଶୁଣିବା ମାତ୍ରେ ଛୁଆଠୁ ଆରମ୍ଭ କରି ବୟସ୍କ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମସ୍ତେ ଛା- ନି- ଆ ହେଇଯାଆନ୍ତି। …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *