Breaking News

ଠିଆ ହେଇ ପାଣି ପିଉଥିଲେ ହେବ ଭୟଙ୍କର ରୋଗ || ଆପଣ କରୁନାହାନ୍ତି ତ ଏହି ଭୁଲ !!!

ଆମ ଶରୀର ରେ ଜଳ ଅଂଶ ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ମାତ୍ରା ରେ ଅଛି |ସେଥିପାଇଁ ପାଣି ପିବା ଆମ ଶରୀର ପାଇଁ ବହୁତ ମହତ୍ତ୍ଵ ରଖି ଥାଏ |ଯଦି ଆମ ଶରୀର ରେ ପାଣି ର ଅଭାବ ରୁହେ ତେବେ ଆମକୁ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାର ସମସ୍ଯା ର ସମ୍ମୁଖୀନ ହବାକୁ ପଡି ଥାଏ |କହିବାକୁ ଗଲେ ପାଣି ଆମ ଶରୀର କୁ ଅକ୍ସିଜେନ ଏବଂ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାର ର ପୋଷକ ତତ୍ତ୍ଵ ଦେଇ ଥାଏ |

ଯଦି ଆମ କୁ ସୁସ୍ଥ ସବଳ ରହିବାର ଅଛି ତେବେ ଦିନକୁ ୮ ରୁ ୧୦ ଗ୍ଳାସ ପାଣି ପିଇବାକୁ ପଡିବ |ପାଣି ପିଇଲେ ଆମେ ସୁସ୍ଥ ରହିବା |ଏହାର କୌଣସି ବି ଅର୍ଥ ନାହିଁ |କାରଣ ଆପଣଙ୍କ ଗୋଟିଏ ବି ଭୁଲ ଦ୍ଵାରା ପାଣି ର ଲାଭ ଆପଣଙ୍କ ଶରୀର କୁ ମିଳି ପାରିବ ନାହିଁ |କେତେ ଲୋକ ଛିଡା ହୋଇ ପାଣି ପିଅନ୍ତି |ଯାହା କି ଭୁଲ ଅଟେ |ଛିଡା ହୋଇ ପାଣି ପିଇଲେ ଏହା ଆମ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ହିଁ ହାନିକାରକ ହୋଇ ଥାଏ |ଯଦି ଆପଣ ନ’ ବସି ଛିଡା ହୋଇ ପାଣି ପିଉ ଛନ୍ତି ତେବେ ଆପଣ ବହୁତ ପାଣି ବହୁତ ଜଲ୍ଦି ଗଲା ଦେଇ ପେଟକୁ ଯାଇ ଥାଏ |ଦ୍ରୁତ ଗତି ରେ ପାଣି ର ପ୍ରବାହ ଯୋଗୁଁ ଏହା ଆମ ଶରୀର ର ଭିତରେ ଥିବା କୌଣସି ଅଙ୍ଗ ପ୍ରତ୍ୟଙ୍ଗ ବା ପେଟକୁ କ୍ଷତି କରି ପାରେ |

ଏହା ସହ ପାଚନ ତନ୍ତ୍ର ଉପରେ ବି ପ୍ରଭାବ ପଡି ଥାଏ |ଏହା ସହ ଛାତି ରେ ଯନ୍ତ୍ରଣା ବି ହୋଇ ପାରେ |ଏବଂ ଆମକୁ ଅଶଳ ଭଳି ରୋଗ ବି ହୋଇ ଥାଏ |ଯେମିତି କି ଆମେ ସମସ୍ତେ ଜାଣି ଅଛନ୍ତି କିଡନୀ ଆମର ପିଉଥିବା ପାଣି କୁ ସଫା କରି ଥାଏ |ତେବେ ଯଦି ଆମେ ଛିଡା ହୋଇ ପଣି ପିଉଛନ୍ତି ତେବେ ଏହା ସଠିକ ଭାବେ ସଫା ହୁଏ ନାହିଁ |କିଡନୀ ରେ ଜମା ହୋଇ ରହେ |ଏହା ପରେ କିଡନୀ ରେ ନାନା ପ୍ରକାର ରୋଗ ହୋଇ ଥାଏ |ୟୁରିନ ଇନଫେକସନ ଆଦି ରୋଗ ହୋଇ ଥାଏ |

ଏହା ସହ ଆହୁରି ଅନେକ ସମସ୍ୟା ହୋଇ ଥାଏ |ଛିଡା ହୋଇ ପାଣି ପିଇଲେ ଆମ ଶୋଷ କେବେ ବି ମେଣ୍ଟିବ ନାହିଁ |ଏବଂ ଆମେ ପଣି ପିଇବା ପରେ ବି ଆମକୁ ବାର ବାର ଶୋଷ ଲାଗିବ |ସେଥିପାଇଁ କହୁଛୁ କି ଯେତେବେଳ ବି ପଣି ପିଇବେ ସେତେ ବେଳେ କୌଣସି ଜାଗା କୁ ଯାଇ କିମ୍ବା ବସିକି ପାଣି ପିଆନ୍ତୁ |ଏହି ପରି କରିବା ଦ୍ଵାରା ପାଣି ର ସମସ୍ତ ପ୍ରକାର ଲାଭ ଆମ ଶରୀର କୁ ପାଣି ର ସମସ୍ତ ପ୍ରକାର ଲାଭ ମିଳି ଥାଏ ଏବଂ ଶରୀର ସୁସ୍ଥ ଓ ରୋଗ ମୁକ୍ତ ରହି ଥାଏ |

ଏମିତି ଦେଶ ଦୁନିଆର ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ସହ ମନୋରଞ୍ଜନ ର ଖବର ସହ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ଧର୍ମ ବିଷୟରେ ଅନେକ ଜଣା ଅଜଣା କଥା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ ଓ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ । ପୋଷ୍ଟ ଭଲ ଲାଗିଥିଲେ ଆପଣ ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କ ସେୟାର କରନ୍ତୁ । ଆମର ପ୍ରୟାସ ରହିବ ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣି ଦେବୁ, ଧନ୍ୟବାଦ

About mahendra kumar

Check Also

ଇଂଜିନିୟର ଚାକିରି ଛାଡି ଗାଁକୁ ଆସି ଏମିତି କଲେ , ଏବେ ହୋଇଗଲେ ଲକ୍ଷପତି

ଇଂଜିନିୟର ଯୁବକଙ୍କୁ ଦାମୀ ଇଞ୍ଜିନିୟରିଂ ଚାକିରି ନୁହେଁ ରୋଜଗାରକ୍ଷମ କରାଇଛି ଚାଷ । ଆଜି ସେ ଇଂଜିନିୟର ଚାକିରି ଛାଡି …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *