Breaking News

ସୂର୍ଯ୍ୟ ଦେବତାଙ୍କୁ ଅର୍ଘ୍ୟ ଅର୍ପଣ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଏହି ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକୁ ଧ୍ୟାନରେ ରଖନ୍ତୁ |

ଆମେ ସମସ୍ତେ ଜାଣୁ ଯେ ରବିବାର ଭଗବାନ ଶିବଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଉତ୍ସର୍ଗୀକୃତ | ଏହି ଦିନ ସୂର୍ଯ୍ୟ ଭଗବାନଙ୍କୁ ପୂଜା କରାଯାଏ ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ଅର୍ଘ୍ୟ ଅର୍ପଣ କରାଯାଏ | କୁହାଯାଏ ଯେ ଯଦି ଭଗବାନ ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କ କୃପାଦେଶ ଯଦି ଉପରେ ପଡ଼େ, ତା’ହେଲେ ତାଙ୍କ ଜୀବନର ସମସ୍ତ ସମସ୍ୟା ଦୂର ହୋଇଯାଏ। ସୂର୍ଯ୍ୟ ଭଗବାନଙ୍କୁ ଅର୍ଘ୍ୟ ଅର୍ପଣ କରିବା ପୂର୍ବରୁ, କିଛି ଜିନିଷର ଯତ୍ନ ନେବା ଆବଶ୍ୟକ |

(୧) ରବିବାର ଦିନ, ବ୍ୟକ୍ତି ସୂର୍ଯ୍ୟ ଉଦୟ ହେବା ପୂର୍ବରୁ ଗାଧୋଇବା ଆବଶ୍ୟକ | ଏହା ପରେ ପ୍ରଭୁ ସୂର୍ଯ୍ୟ ଭଗବାନଙ୍କୁ ୩ ଥର ଅର୍ଘ୍ୟ  ଅର୍ପଣ କରନ୍ତୁ |

(୨) ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ସୂର୍ଯ୍ୟ ଅସ୍ତ ହେବା ପୂର୍ବରୁ, ବ୍ୟକ୍ତି ସୂର୍ଯ୍ୟ ଭଗବାନଙ୍କୁ ଅର୍ଘ୍ୟ ଅର୍ପଣ କରିବା ଉଚିତ୍ |

 


(୩) ସୂର୍ଯ୍ୟ ଭଗବାନଙ୍କୁ ଖୁସି କରିବା ପାଇଁ ଲୋକମାନେ ନିୟମିତ ଭାବରେ ଆଦିତ୍ୟ ହୃଦୟ ପାଠ କରନ୍ତୁ |

(୪) ଏହି ଦିନ ଲୁଣ ଏବଂ ତେଲ ଖାଇବା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ | ଏହା ସହିତ, ରବିବାର ଦିନ ଥରେ ଫଳ ଖାଆନ୍ତୁ |ଏହିପରି ସୂର୍ଯ୍ୟ ଦେବତାଙ୍କୁ ଅର୍ଘ୍ୟ ଦିଅ |

 

ପ୍ରଭୁ ସୂର୍ଯ୍ୟ ଭଗବାନଙ୍କୁ ଅର୍ଘ୍ୟ ଅର୍ପଣ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଏକ ତମ୍ବା କଳସରେ ପାଣି ଭରନ୍ତୁ | ଏହା ପରେ କଳସରେ ଲାଲ୍ ଫୁଲ ଏବଂ ଚାଉଳ ରଖନ୍ତୁ ଏବଂ ସୂର୍ଯ୍ୟ ଭଗବାନଙ୍କ ମନ୍ତ୍ର ଜପ କରନ୍ତୁ |ଯଦି ଆପଣ ପ୍ରତିଦିନ ଏହା କରନ୍ତି, ଏହା ଭଲ ହେବ |

 

ଏମିତି ଦେଶ ଦୁନିଆର ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ସହ ମନୋରଞ୍ଜନ ର ଖବର ସହ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ଧର୍ମ ବିଷୟରେ ଅନେକ ଜଣା ଅଜଣା କଥା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ ଓ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ । ପୋଷ୍ଟ ଭଲ ଲାଗିଥିଲେ ଆପଣ ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କ ସେୟାର କରନ୍ତୁ । ଆମର ପ୍ରୟାସ ରହିବ ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣି ଦେବୁ, ଧନ୍ୟବାଦ

About mahendra kumar

Check Also

ମୁଣ୍ଡରେ ବାଳ ପାଚିଲେ ଆପଣାନ୍ତୁ ଏହି ୨ଟି ଚମତ୍କାର ଉପାୟ ,ତୁରନ୍ତ ମିଳିବ ଫାଇଦା

ଆଜି କାଲି ଅଧିକାଂଶ ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କେଶ ସମସ୍ୟା ଦେଖାଦେବା ଏକ ସାଧାରଣ କଥା ପାଲଟିଛି। ଏହି ସମସ୍ୟା ଗୁଡିକ …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *