Breaking News

ସୂର୍ଯ୍ୟ ଦେବତାଙ୍କୁ ଅର୍ଘ୍ୟ ଅର୍ପଣ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଏହି ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକୁ ଧ୍ୟାନରେ ରଖନ୍ତୁ |

ଆମେ ସମସ୍ତେ ଜାଣୁ ଯେ ରବିବାର ଭଗବାନ ଶିବଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଉତ୍ସର୍ଗୀକୃତ | ଏହି ଦିନ ସୂର୍ଯ୍ୟ ଭଗବାନଙ୍କୁ ପୂଜା କରାଯାଏ ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ଅର୍ଘ୍ୟ ଅର୍ପଣ କରାଯାଏ | କୁହାଯାଏ ଯେ ଯଦି ଭଗବାନ ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କ କୃପାଦେଶ ଯଦି ଉପରେ ପଡ଼େ, ତା’ହେଲେ ତାଙ୍କ ଜୀବନର ସମସ୍ତ ସମସ୍ୟା ଦୂର ହୋଇଯାଏ। ସୂର୍ଯ୍ୟ ଭଗବାନଙ୍କୁ ଅର୍ଘ୍ୟ ଅର୍ପଣ କରିବା ପୂର୍ବରୁ, କିଛି ଜିନିଷର ଯତ୍ନ ନେବା ଆବଶ୍ୟକ |

(୧) ରବିବାର ଦିନ, ବ୍ୟକ୍ତି ସୂର୍ଯ୍ୟ ଉଦୟ ହେବା ପୂର୍ବରୁ ଗାଧୋଇବା ଆବଶ୍ୟକ | ଏହା ପରେ ପ୍ରଭୁ ସୂର୍ଯ୍ୟ ଭଗବାନଙ୍କୁ ୩ ଥର ଅର୍ଘ୍ୟ  ଅର୍ପଣ କରନ୍ତୁ |

(୨) ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ସୂର୍ଯ୍ୟ ଅସ୍ତ ହେବା ପୂର୍ବରୁ, ବ୍ୟକ୍ତି ସୂର୍ଯ୍ୟ ଭଗବାନଙ୍କୁ ଅର୍ଘ୍ୟ ଅର୍ପଣ କରିବା ଉଚିତ୍ |

 


(୩) ସୂର୍ଯ୍ୟ ଭଗବାନଙ୍କୁ ଖୁସି କରିବା ପାଇଁ ଲୋକମାନେ ନିୟମିତ ଭାବରେ ଆଦିତ୍ୟ ହୃଦୟ ପାଠ କରନ୍ତୁ |

(୪) ଏହି ଦିନ ଲୁଣ ଏବଂ ତେଲ ଖାଇବା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ | ଏହା ସହିତ, ରବିବାର ଦିନ ଥରେ ଫଳ ଖାଆନ୍ତୁ |ଏହିପରି ସୂର୍ଯ୍ୟ ଦେବତାଙ୍କୁ ଅର୍ଘ୍ୟ ଦିଅ |

 

ପ୍ରଭୁ ସୂର୍ଯ୍ୟ ଭଗବାନଙ୍କୁ ଅର୍ଘ୍ୟ ଅର୍ପଣ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଏକ ତମ୍ବା କଳସରେ ପାଣି ଭରନ୍ତୁ | ଏହା ପରେ କଳସରେ ଲାଲ୍ ଫୁଲ ଏବଂ ଚାଉଳ ରଖନ୍ତୁ ଏବଂ ସୂର୍ଯ୍ୟ ଭଗବାନଙ୍କ ମନ୍ତ୍ର ଜପ କରନ୍ତୁ |ଯଦି ଆପଣ ପ୍ରତିଦିନ ଏହା କରନ୍ତି, ଏହା ଭଲ ହେବ |

 

ଏମିତି ଦେଶ ଦୁନିଆର ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ସହ ମନୋରଞ୍ଜନ ର ଖବର ସହ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ଧର୍ମ ବିଷୟରେ ଅନେକ ଜଣା ଅଜଣା କଥା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ ଓ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ । ପୋଷ୍ଟ ଭଲ ଲାଗିଥିଲେ ଆପଣ ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କ ସେୟାର କରନ୍ତୁ । ଆମର ପ୍ରୟାସ ରହିବ ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣି ଦେବୁ, ଧନ୍ୟବାଦ

About admin

Check Also

ଦୁଃଖ କଣ ? ଦୁଃଖ କାହିଁକି ଆସିଥାଏ… କଣ କଲେ ଦୁଃଖ ( Dukha ) ଆସିବ ନାହିଁ, ଏହାକୁ ଦେଖିଲା ପରେ ଜାଣି ପାରିବେ !

ଗୌତମ ବୁଦ୍ଧ ଓ ତାଙ୍କ ଶିଷ୍ୟ ଗୋଟେ ଜଙ୍ଗଲ ଦେଇ ଯାଉଥିଲେ ବହୁତ ସମୟ ଧରି ଜଙ୍ଗଲ ଚାଳିବ ପରେ …

Leave a Reply

Your email address will not be published.