Breaking News

ସୁଖ ଏବଂ ସଫଳତା ପାଇବା ପାଇଁ 6 ଟି ସୂତ୍ର ପ୍ରତେକ କାର୍ଯରେ ନିଶ୍ଚିତ ସଫଳ ହେବେ

କୌଣସି କାମ କରିବାକୁ ତତ୍ପର ହୁଅନ୍ତୁ ନାହିଁ, ସର୍ବଦା ଧର୍ଯ୍ୟବାନ ହୁଅନ୍ତୁ, ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ଆଘାତ ଦେଇପାରେ ବୋଲି କହିବା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ ।
ଯଦି ତୁମେ ଜୀବନରେ ସୁଖ ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧି ପାଇବାକୁ ଚାହୁଁଛ, ତେବେ ଭଗବାନ ଏବଂ ଭଗବାନଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ପାଇବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଜରୁରୀ, କେବଳ ସେହି ବ୍ୟକ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ମହାଲକ୍ଷ୍ମୀ ଜୀବନରେ ସଫଳ ହୁଅନ୍ତି ସେମାନେ ଆଶୀର୍ବାଦ ପ୍ରାପ୍ତ ହୁଅନ୍ତି, ଏଥିପାଇଁ ସେମାନଙ୍କୁ ନୀତି ଅନୁଯାୟୀ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ପଡିବ ଏବଂ ଦେବୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ପୂଜା ସହିତ ନ୍ୟାୟ ର ଯତ୍ନ ନେବାକୁ ପଡିବ । ଯଦି ଜୀବନରେ କିଛି ଜିନିଷର ଯତ୍ନ ନିଆଯାଏ, ତେବେ ଦେବୀଙ୍କ କୃପା ହାସଲ ହୋଇପାରିବ। ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସେହି ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକ କ’ଣ?

୧. ଧର୍ଯ୍ୟ

ଧର୍ଯ୍ୟ ବଜାୟ ରଖି ଯଦି ଆପଣ ସଫଳତାକୁ ସ୍ଥାୟୀ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି, ତେବେ ଖରାପ ପରିସ୍ଥିତିରେ ମଧ୍ୟ ଧର୍ଯ୍ୟବାନ ହେବାକୁ ଶିଖନ୍ତୁ, ଏପରିକି ଶୀଘ୍ର କାମ ମଧ୍ୟ ଖରାପ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି |

୨. ଉପେକ୍ଷା

କୋର୍ଧ ପାଇବା। କୋର୍ଧ ରେ ସମ୍ଭବ ବହୁତ ଭାବରେ କୋର୍ଧ ଆକ୍ରାନ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତି ନିଜ ଉପରେ ସନ୍ତୁଳନ ରଖି ପାରନ୍ତି ନାହିଁ ଓ ସେହି ସମୟରେ ନିଜ ଉପରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ହଜିଯାଏ। ଏବଂ ସେହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଏପରି କଥା କୋର୍ଧରେ ଯାହା ସମ୍ମୁଖରେ ବ୍ୟକ୍ତି କହେ, ଯାହାଫଳରେ ସିଏ ନିଜର କ୍ଷତି କରିଦିଏ ।ସେଥିପାଇଁ କୋର୍ଧ ରେ ଶାନ୍ତ ରୁହନ୍ତୁ ଓ ମଧୁରବାଣୀ କୁହନ୍ତୁ। ଏହା ମହାଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କୁ ଖୁସି କରିବ |

୩. ଆପଣଙ୍କ ମନରେ ଥିବା ମଇଳା ଚିନ୍ତାଧାରାକୁ ଦୂରେଇ ରଖନ୍ତୁ

ଆମେ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ବିଷୟରେ କଦାପି ଖରାପ ଭାବିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ | ସର୍ବଦା ମହିଳାଙ୍କ ପ୍ରତି ସମ୍ମାନ ରଖନ୍ତୁ, ଯେଉଁମାନେ ନ କରନ୍ତି ସେମାନଙ୍କ ସହିତ ମହାଲକ୍ଷ୍ମୀ କଦାପି ଖୁସି ହୁଅନ୍ତି ନାହିଁ | ଆପଣଙ୍କ ମନକୁ ସର୍ବଦା ପରିଷ୍କାର ଏବଂ ନିର୍ମଳ ରଖନ୍ତୁ | ଏହା ମହାଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କୁ ଖୁସି କରିବ |

୪. ଆପଣଙ୍କ ମନରେ ସାହାଯ୍ୟ ଏବଂ ଦୟା ରଖନ୍ତୁ

ଲକ୍ଷ୍ମୀ ମାତା ସର୍ବଦା ଦୟା ଏବଂ ଗରୀବଙ୍କ ପ୍ରତି ସାହାଯ୍ୟ ଭାବନାରେ ଖୁସି ହୁଅନ୍ତି | ଅଭାବୀମାନେ ସେମାନଙ୍କର ସାମର୍ଥ୍ୟ ଅନୁଯାୟୀ ସାହାଯ୍ୟ ଜାରି ରଖିବା ଉଚିତ୍ |

5. ସମସ୍ତଙ୍କୁ ମଧୁର କଥା କୁହନ୍ତୁ |

ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି କାହା ସହିତ କଥା ହେବା ପୂର୍ବରୁ ଏହାର ଯତ୍ନ ନେବା ଉଚିତ୍ ସର୍ବଦା ମିଠା ଶବ୍ଦରରେ କୌଣସି ଖରାପ ଶବ୍ଦ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ ନାହିଁ |


6. କାହାକୁ ଘୃଣା କରନ୍ତୁ ନାହିଁ |

ଆପଣଙ୍କର ବନ୍ଧୁ ଏବଂ ଶୁଭେଚ୍ଛୁମାନଙ୍କ ପ୍ରତି ଶତ୍ରୁତା ନହେବା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ, ଏବଂ ଯେଉଁମାନେ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ଘୃଣା କରନ୍ତି, ଲକ୍ଷ୍ମୀ ତାଙ୍କ ପ୍ରତି ଖୁସି ହୁଅନ୍ତି ନାହିଁ ଏବଂ ଏହିପରି ଲୋକଙ୍କ ସହିତ ଅର୍ଥର ଅଭାବ ଦେଖାଯାଏ |

 

ଏମିତି ଦେଶ ଦୁନିଆର ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ସହ ମନୋରଞ୍ଜନ ର ଖବର ସହ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ଧର୍ମ ବିଷୟରେ ଅନେକ ଜଣା ଅଜଣା କଥା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ ଓ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ । ପୋଷ୍ଟ ଭଲ ଲାଗିଥିଲେ ଆପଣ ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କ ସେୟାର କରନ୍ତୁ । ଆମର ପ୍ରୟାସ ରହିବ ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣି ଦେବୁ, ଧନ୍ୟବାଦ

About admin

Check Also

ମୁଣ୍ଡରେ ବାଳ ପାଚିଲେ ଆପଣାନ୍ତୁ ଏହି ୨ଟି ଚମତ୍କାର ଉପାୟ ,ତୁରନ୍ତ ମିଳିବ ଫାଇଦା

ଆଜି କାଲି ଅଧିକାଂଶ ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କେଶ ସମସ୍ୟା ଦେଖାଦେବା ଏକ ସାଧାରଣ କଥା ପାଲଟିଛି। ଏହି ସମସ୍ୟା ଗୁଡିକ …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *