Breaking News

ସିଙ୍ଗିଲ ରହୁଥିଲେ ଏହି ସବୁ ଲାଭ ମିଳିଥାଏ ! ଜାଣି ରଖନ୍ତୁ

ଆପଣ ନିଶ୍ଚୟ ଶୁଣିଥିବେ ଯେ ଲୋକମାନେ କୁହନ୍ତି ଯେ ବିବାହ ପରେ ଲୋକମାନେ ମୋଟା ହୋଇଯାଆନ୍ତି କିମ୍ବା ପତଳା ରହିବାକୁ ଅବିବାହିତ ରହିବା ଆବଶ୍ୟକ! ତଥାପି, ବୈଜ୍ଞାନିକଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ଅବିବାହିତ ରହିବାର ଏହାର ସୁବିଧା ଏବଂ ଅସୁବିଧା ଅଛି!

ଆସନ୍ତୁ ସେମାନଙ୍କ ବିଷୟରେ ଜାଣିବା-
ଓଜନ ବୃଦ୍ଧି – ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ବଡି ଇମେଜ୍ ପତ୍ରିକାରେ ପ୍ରକାଶିତ ଏକ ଅଧ୍ୟୟନ ଅନୁଯାୟୀ, ଯେଉଁ ମହିଳାମାନେ ବିବାହ ପୂର୍ବରୁ ପତଳା ରହିବାକୁ ଚାପରେ ଥାଆନ୍ତି, ବିବାହର ୬ ମାସରେ ସେମାନଙ୍କର ଓଜନ ବଢିଥାଏ | ଏଥି ସହିତ, ଆମେରିକାର ମିନେସୋଟା ୟୁନିଭରସିଟି ଅନୁଯାୟୀ ବିବାହିତ ପୁରୁଷମାନେ ସିଂଗଲ ସାଥୀଙ୍କ ଅପେକ୍ଷା ଅଧିକ ମେଦବହୁଳ ଅଟନ୍ତି।


ନିତ୍ୟକର୍ମ ରହିଥାଏ – ବିବାହିତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଅପେକ୍ଷା ଅବିବାହିତ ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ସେମାନଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପ୍ରତି ଅଧିକ ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତି | ସେମାନେ ଠିକ୍ ସମୟରେ ବ୍ୟାୟାମ କରନ୍ତି, ସୁସ୍ଥ ଜିନିଷ ଖାଆନ୍ତି ଏବଂ ସେମାନଙ୍କର ଜୀବନଶୈଳୀକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପେ ବଜାୟ ରଖନ୍ତି | ମେରିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ୟୁନିଭରସିଟିରେ ୨୦୦୪ ଅଧ୍ୟୟନ ଅନୁଯାୟୀ, ଅବିବାହିତ ବ୍ୟକ୍ତି ବିବାହିତ ଲୋକଙ୍କ ଅପେକ୍ଷା ଅଧିକ ବ୍ୟାୟାମ କରନ୍ତି!

ଘନିଷ୍ଠ ବନ୍ଧୁ ରୁହନ୍ତୁ- ଅବିବାହିତ ଲୋକମାନେ ଅତି ଶୀଘ୍ର ସମ୍ପର୍କ ଗଠନ କରନ୍ତି ଏବଂ ସେମାନଙ୍କର ବନ୍ଧୁତା ମଧ୍ୟ କରନ୍ତି | କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ସମ୍ପର୍କୀୟ ଏବଂ ପଡ଼ୋଶୀମାନଙ୍କ ସହିତ ମଧ୍ୟ ସେମାନଙ୍କର ଭଲ ସମ୍ପର୍କ ଅଛି | ଅନ୍ୟ ଏକ ଅଧ୍ୟୟନ ଅନୁଯାୟୀ, ଅବିବାହିତ ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ  ନିଜ ଇଚ୍ଛାରେ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟ କରନ୍ତି ଏବଂ ଭାଇଭଉଣୀଙ୍କ ସହ ଘନିଷ୍ଠ ସମ୍ପର୍କ ବଜାୟ ରଖନ୍ତି!


କାର୍ଯ୍ୟ ବିଷୟରେ ଚାପ ଦିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ – ଏକ ବିଶ୍ୱାସ ରହିଥାଏ ଯେ ଅବିବାହିତ ଲୋକମାନେ ସର୍ବଦା ସାଥୀ ଖୋଜନ୍ତି, ଯେତେବେଳେ କି ଏହା ସମସ୍ତଙ୍କ କ୍ଷେତ୍ରରେ ନୁହେଁ | ସତ୍ୟ ହେଉଛି ବିବାହିତ ଲୋକମାନଙ୍କ ଅପେକ୍ଷା ଅବିବାହିତ ଲୋକମାନେ କମ୍ ଚାପ ନିଅନ୍ତି!

ଟଙ୍କା ବିଷୟରେ କମ୍ ଭାବିବା – କମ୍ ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିବା ସମୟରେ ମଧ୍ୟ ଅବିବାହିତ ଲୋକମାନେ ଖୁସି ହୁଅନ୍ତି, ଯାହା ବିବାହିତ ଲୋକଙ୍କ କ୍ଷେତ୍ରରେ ନୁହେଁ! ବିବାହିତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଉପରେ ହୋଇଥିବା ଏକ ସର୍ଭେରେ ପ୍ରତି ତିନି ଜଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ ସ୍ୱୀକାର କରିଛନ୍ତି ଯେ ସେମାନେ ନିଜ ଟଙ୍କାକୁ ନିଜ ସାଥୀଙ୍କୁ ମିଛ କୁହନ୍ତି!


ମୁକ୍ତ ଜୀବନ ବଞ୍ଚନ୍ତି – ଅନେକ ଲୋକ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ଅବିବାହିତ ଥିବା ସତ୍ବେ ଖୁସି ଏବଂ ଖୋଲାଖୋଲି ଭାବରେ ଜୀବନଯାପନ କରନ୍ତି | ଲୋକମାନେ ସେମାନଙ୍କ ବିଷୟରେ କ’ଣ ଚିନ୍ତା କରୁଛନ୍ତି ତାହା ମନେ କରନ୍ତି ନାହିଁ, ସେମାନେ ଏକାକୀତାକୁ ଭଲ ଭାବରେ ବଞ୍ଚନ୍ତି |

ହୃଦ୍‌ରୋଗର ବିପଦ- ବିବାହିତ ଲୋକମାନଙ୍କ ଅପେକ୍ଷା ଏକାକୀ ଲୋକ ହୃଦଘାତର ପ୍ରତିଶତ ଅଧିକ ଥାଏ | ଅଧ୍ୟୟନରେ, ଛାଡପତ୍ର ହୋଇଥିବା ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ହୃଦୟର ବିପଦ ମଧ୍ୟ ଅଧିକ ବୋଲି ଜଣାଯାଇଛି | ତଥାପି, ଣସି ଅଧ୍ୟୟନରେ ଏହା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇନାହିଁ ଯେ ବିବାହ କରିବା ହୃଦୟ ପାଇଁ ଭଲ ଅଟେ | ଟେକ୍ସାସ୍ ୟୁନିଭରସିଟିର ୯୦୦୦ ରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କ ଅଧ୍ୟୟନରେ ବିବାହିତ ଏବଂ ଅବିବାହିତ ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ହୃଦଘାତ ହେବାର ଆଶଙ୍କା କୌଣସି ବଡ଼ ପାର୍ଥକ୍ୟ ପାଇଲା ନାହିଁ!

ଏମିତି ଦେଶ ଦୁନିଆର ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ସହ ମନୋରଞ୍ଜନ ର ଖବର ସହ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ଧର୍ମ ବିଷୟରେ ଅନେକ ଜଣା ଅଜଣା କଥା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ ଓ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ । ପୋଷ୍ଟ ଭଲ ଲାଗିଥିଲେ ଆପଣ ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କ ସେୟାର କରନ୍ତୁ । ଆମର ପ୍ରୟାସ ରହିବ ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣି ଦେବୁ, ଧନ୍ୟବାଦ

About admin

Check Also

ମୁଣ୍ଡରେ ବାଳ ପାଚିଲେ ଆପଣାନ୍ତୁ ଏହି ୨ଟି ଚମତ୍କାର ଉପାୟ ,ତୁରନ୍ତ ମିଳିବ ଫାଇଦା

ଆଜି କାଲି ଅଧିକାଂଶ ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କେଶ ସମସ୍ୟା ଦେଖାଦେବା ଏକ ସାଧାରଣ କଥା ପାଲଟିଛି। ଏହି ସମସ୍ୟା ଗୁଡିକ …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *