Breaking News

ସରକାର ନେଲେ ଶେଷ ନିଷ୍ପତି ଏବେ ଗର୍ଭବତୀ ହୁଅ ନାହିଁ , ଆଉ କିଛି ମାସ ଅପେକ୍ଷା କର

କରୋନା ପାଇଁ ସାରା ବିଶ୍ଵ ରେ ଏବେ ହାହା କାର ଖେଳି ଯାଇଛି |କରୋନା ପୂର୍ବ ବର୍ଷ ପରି ଏ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟ ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି |ସମଗ୍ର ବିଶ୍ଵ ରେ କରୋନା ତା’ର କାୟା ବିସ୍ତାର କରିବାରେ ଲାଗିଛି |ଦିନକୁ ଦିନ ଅଧିକ ରୁ ଅଧିକ ଲୋକ କରୋନା ରେ ସଂକ୍ରମଣ ହେଉଛନ୍ତି ଏବଂ ମୃତ୍ୟୁବରଣ ମଧ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି |ଧୀରେ ଧୀରେ ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟ ରେ ଆତଙ୍କ ଖେଳି ଯାଇଛି |

କରୋନା ର ଏହି ଦ୍ଵିତୀୟ ସଂକ୍ରମଣ ପ୍ରଥମ ଅପେକ୍ଷା ଅଧିକ ଭୟାନକ ଅଟେ |କରୋନା ର ଏହି ଦ୍ଵିତୀୟ ସଂକ୍ରମଣ କୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ବିଶ୍ଵ ର ରାଷ୍ଟ୍ର ମାନେ ବିଭିନ୍ନ ପଦକ୍ଷେପ ମାନ ନଉଛ’ନ୍ତି |ଅନେକ ରାଷ୍ଟ୍ର ରେ ସରକାର କରୋନା ର ବୃଦ୍ଧି କୁ ଦେଖି ଲକ ଡାଉନ ଘୋଷଣା କରି ସାରିଲେଣି |କରୋନା ର ଏପରି ସ୍ଥିତି କୁ ଦେଖି ଲୋକଙ୍କୁ ଘରୁ ବାହାରିବାକୁ ମନା କରା ଯାଇଛି |ଲୋକ ମାନେ ଅତି ଆବଶ୍ୟକ ହେଲେ ଘରୁ ବାହାରକୁ ଯାଇ ପାରିବେ |ଘରୁ ବାହାରିଲେ ମାସ୍କ ର ବ୍ୟବହାର ଏବଂ ଜଣ ଗହଳି ଜାଗା ରେ ଏକାଠି ରୁଣ୍ଡ ନ’ହେବାକୁ ସରକାର କଡାକଡି ମନା କରିଛନ୍ତି |

ଗବେଷଣା ରୁ ଜଣା ଯାଇଛି ଯେ ,କରୋନା ର ଏହି ଦ୍ଵିତୀୟ ସଂକ୍ରମଣ ପ୍ରଥମ ସଂକ୍ରମଣ ଅପେକ୍ଷା ଅଧିକ ଭୟାନକ ଅଟେ |ଏହା କରୋନା ର ଏକ ନୂଆ ଷ୍ଟ୍ରେନ ଅଟେ |ଏବଂ ଏହା ଅଧିକ ଭୟାନକ ମଧ୍ୟ ଅଟେ |ଏହି ଦ୍ଵିତୀୟ ଷ୍ଟ୍ରେନ ପ୍ରଥମ ଷ୍ଟ୍ରେନ ଠାରୁ ଅଧିକ ବଡ ବିପଦ ସୃଷ୍ଠୀ କରିବ |କରୋନା ର ଏହି ନୂଆ ଷ୍ଟ୍ରେନ ରେ ଅଧିକ ମାତ୍ରା ରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହେଉଛନ୍ତି ଯୁବ ଗୋଷ୍ଠୀ ଏବଂ ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳା ମାନେ |ତେଣୁ ବିଭିନ୍ନ ଦେଶ ର ସରକାର ମାନେ ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ପଦକ୍ଷେପ ମାନ ନଉଛ’ନ୍ତି |

ବ୍ରାଜିଲ ଦେଶ ର ସରକାର ଏକ ଅଦ୍ଭୁତ ପ୍ରକାର ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛନ୍ତି |ବ୍ରାଜିଲ ଦେଶ ର ସରକାର ମହିଳା ମାନଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରିଛନ୍ତି ଯେ ,ଏବେ ଗର୍ଭବତୀ ହୁଅ ନାହିଁ ,ଆଉ କିଛି ମାସ ଅପେକ୍ଷା କରି ଯାଅ |ଏହା ପଛ ର କାରଣ ମଧ୍ୟ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ଚକିତ କଲା ଭଳି ଅଟେ |ବ୍ରାଜିଲ ଏବେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ର ଶୀର୍ଷ ରେ ରହିଛି |ଅନ୍ୟ ଦେଶ ତୁଳନା ରେ ବ୍ରାଜିଲ ରେ ସଂକ୍ରମଣ ସଂଖ୍ୟା ଅଧିକ ଅଟେ |ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ମଧ୍ୟ ଶୀର୍ଷ ରେ |

କରୋନା ର ଏହି ସଂକ୍ରମଣ ବା ନୂଆ ଷ୍ଟ୍ରେନ ପ୍ରଥମେ ମାନଉସ ସହର ରେ ଚିହ୍ନଟ କରା ଯାଇଥିଲା |ତା ‘ପରେ ବ୍ରାଜିଲ ସାରା ବ୍ୟାପିଲା |ଏହି ନୂଆ ଲକ୍ଷଣ ଭାଇରସ ଯୁବ ପିଢୀ ବିଶେଷ କରି ୩୦ ରୁ ୪୦ ମଧ୍ୟ ରେ ଥିବା ଯୁବ ପିଢୀ କୁ ଅଧିକ ସଂକ୍ରମିତ କରୁଛି |ସେଥିପାଇଁ ବ୍ରାଜିଲ ରେ ଲକ ଡାଉନ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି |ଏମିତି ଦେଶ ଦୁନିଆର ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ସହ ମନୋରଞ୍ଜନ ର ଖବର ସହ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ଧର୍ମ ବିଷୟରେ ଅନେକ ଜଣା ଅଜଣା କଥା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ ଓ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ । ପୋଷ୍ଟ ଭଲ ଲାଗିଥିଲେ ଆପଣ ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କ ସେୟାର କରନ୍ତୁ । ଆମର ପ୍ରୟାସ ରହିବ ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣି ଦେବୁ, ଧନ୍ୟବାଦ

About mahendra kumar

Check Also

ହେ ଭଗବାନ ! ଆଖିରୁ ଲୁହ ଆସିଯିବ , ପୁଅର ଜୀବନ ବ-ଞ୍ଚା-ଇ-ବା-କୁ ମା କରୁଛି କିଡନୀ ଦାନ

ମା ଏମିତି ଏକ ମଣିଷ ଯିଏକି ନିଜ ଛୁଆ ପାଇଁ କିଛି ବି କରିବାକୁ ପଛାଇନଥାଏ। ଏମିତିକି କି ତାର …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *