Breaking News

ସାବଧାନ! ଗୁଗୁଲରେ ଏହି ସବୁ ଜିନିଷ ଖୋଜୁଛନ୍ତି କି ? ଆପଣଙ୍କୁ ଜେଲ୍ ଯିବାକୁ ପଡିପାରେ

ଗୁଗୁଲ୍ ବାବା ବୋଲି କହିବାର ଅର୍ଥ ହେଉଛି ଗୁଗୁଲ୍ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏବେ ପ୍ରତିଟି କାମର ଔଷଧ | କୌଣସି ସୂଚନା, ଯେକୌଣସି ଉତ୍ପାଦ କିମ୍ବା କୌଣସି ସମସ୍ୟାର ଚିକିତ୍ସା ଜାଣିବା ପାଇଁ, ଆମେ ବିଳମ୍ବ ନକରି ଗୁଗୁଲକୁ ଯିବା | କିନ୍ତୁ ଆପଣ ଜାଣନ୍ତି କି ଏପରି କିଛି ଜିନିଷ ଅଛି ଯାହା ଗୁଗୁଲରେ କେବେବି ଖୋଜାଯିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ | ତୁମର ସାମାନ୍ୟ ଅସାବଧାନତା କେବଳ ତୁମକୁ ଅସୁବିଧାରେ ପକାଇପାରେ | ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସେହି ପାଞ୍ଚଟି ଜିନିଷ କ’ଣ…


କିପରି ବୋମା ତିଆରି କରିବେ ସେ ବିଷୟରେ କେବେ ଗୁଗୁଲରେ ଖୋଜିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ ନାହିଁ | ବାସ୍ତବରେ, ଆପଣ କହିପାରିବେ ଯେ ଆପଣ କେବଳ ସୂଚନା ପାଇଁ ଏହି ଶବ୍ଦଗୁଡ଼ିକୁ ଖୋଜୁଥିଲେ | କିନ୍ତୁ ବାସ୍ତବରେ, ଗୁଗୁଲ ଏହି ଶବ୍ଦଗୁଡ଼ିକୁ ଅତି ଗମ୍ଭୀରତାର ସହ ନେଇଥାଏ ଏବଂ ତୁରନ୍ତ ସନ୍ଧାନକାରୀଙ୍କ ଆଇପି ଠିକଣାକୁ ସୁରକ୍ଷା ଏଜେନ୍ସିଗୁଡ଼ିକୁ ଦେଇଥାଏ | ଆପଣ ଅନାବଶ୍ୟକ ସୁରକ୍ଷା ଏଜେନ୍ସିର ସନ୍ଦେହରେ ଆସିପାରନ୍ତି |


ବର୍ତ୍ତମାନ ଆପଣ ପଚାରିବେ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ଯତ୍ନକାରୀ ନମ୍ବର ଖୋଜିବାର ବିପଦ କ’ଣ? ବାସ୍ତବରେ, ଆଜିକାଲି ସାଇବର ଅପରାଧୀମାନେ ଆପଣଙ୍କର ବିବରଣୀ ନେବାକୁ ଗୁଗୁଲରେ ଅନେକ ଭୁଲ ଗ୍ରାହକ ଯତ୍ନକାରୀ ନମ୍ବର କୁ ଛାଡନ୍ତି | ଅନେକ ଥର ଆପଣ ଗୁଗୁଲରେ ଦିଆଯାଇଥିବା ନମ୍ବରରେ ଅନିୟମିତ ଭାବରେ କଲ କରନ୍ତି ଏବଂ ସାଇବର ଅପରାଧୀ ଆପଣଙ୍କ ତଥ୍ୟର ଅପବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି | ମନେରଖ, ଗୁଗୁଲ ଇଣ୍ଟରନେଟରେ ଉପଲବ୍ଧ ସୂଚନା ପ୍ରଦାନ କରେ | ତାହା ଅର୍ଥ ହେଉଛି, ଗୁଗୁଲ କୌଣସି ସୂଚନା କୁ ଯାଞ୍ଚ କରେ ନାହିଁ।

ଯଦି ଆପଣ ଏକ ମୋବାଇଲ୍ ଆପ୍ ଡାଉନଲୋଡ୍ କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି, ତେବେ ଗୁଗୁଲ୍ ସର୍ଚ୍ଚ ବଦଳରେ ଆପଣ ଆପ୍ ଷ୍ଟୋର୍ କିମ୍ବା ପ୍ଲେ ଷ୍ଟୋରକୁ ଯିବା ଉଚିତ୍ | ଗୁଗୁଲ୍ ସର୍ଚ୍ଚରେ ଅନେକ ଥର ଭୁଲ୍ ମୋବାଇଲ୍ ଆପ୍ ଅଛି ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ଫୋନକୁ କ୍ଷତି ପହଞ୍ଚାଇପାରେ |

ଆଜିକାଲି ଲୋକମାନେ କୌଣସି ରୋଗ ପାଇଁ ସିଧାସଳଖ ଗୁଗୁଲ୍ ରେ ସନ୍ଧାନ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି | ଅନେକ ଥର ଲୋକମାନେ ମଧ୍ୟ ଭାବନ୍ତି କିଛି ଛୋଟ ରୋଗ ପାଇଁ ଡାକ୍ତରଙ୍କୁ ଫି ଦେବାର ଆବଶ୍ୟକତା କ’ଣ? କିନ୍ତୁ ଅଧିକାଂଶ ସମୟରେ ଗୁଗୁଲର ଫଳାଫଳ ଭୁଲ ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇପାରେ | ଏବଂ ଯଦି ଆପଣ ଗୁଗୁଲରେ କିଛି ରୋଗ ବିଷୟରେ ପଢି ଔଷଧ ସେବନ କରନ୍ତି, ତେବେ ଏହାର ଅନେକ ଭୟଙ୍କର ଫଳାଫଳ ହୋଇପାରେ | ଗୁଗଲ ରେ ଉପଚାର ଖୋଜିବା ପରିବର୍ତ୍ତେ ନିକଟସ୍ଥ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ସହିତ ସାକ୍ଷାତ କରିବା ଭଲ |


ହଁ ହଁ ଗୁଗୁଲରେ ତୁମେ କେବେବି ନିଜର ଇମେଲ୍ ଆଇଡି ସନ୍ଧାନ କରିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ | ଅନେକ ଥର ହ୍ୟାକର୍ମାନେ ଆପଣଙ୍କର ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସୂଚନାକୁ ଅପେକ୍ଷା କରନ୍ତି | ଏହି ହ୍ୟାକର୍ମାନେ ଆପଣଙ୍କର ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟ ସଫା କରିବାକୁ ସୂଚନା ବ୍ୟବହାର କରିପାରିବେ |

ଏମିତି ଦେଶ ଦୁନିଆର ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ସହ ମନୋରଞ୍ଜନ ର ଖବର ସହ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ଧର୍ମ ବିଷୟରେ ଅନେକ ଜଣା ଅଜଣା କଥା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ ଓ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ । ପୋଷ୍ଟ ଭଲ ଲାଗିଥିଲେ ଆପଣ ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କ ସେୟାର କରନ୍ତୁ । ଆମର ପ୍ରୟାସ ରହିବ ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣି ଦେବୁ, ଧନ୍ୟବାଦ

 

About admin

Check Also

ଏହି ମୁସଲମାନ ଦେଶରେ ରହିଛି ବିଷ୍ଣଙ୍କ ସବୁଠୁ ବଡ ମୂର୍ତ୍ତୀ , ଆପଣ ଜାଣି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ

ଭଗବାନ ବିଷ୍ଣୁ ହେଉଛନ୍ତି କୋଟି କୋଟି ହିନ୍ଦୁ ମାନଙ୍କର ଆସ୍ଥା ଓ ବିଶ୍ୱାସର ପ୍ରତୀକ। ଏହା ସହିତ ଭଗବାନ ବିଷ୍ଣୁ …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *