Breaking News

ଭୟଙ୍କର ଶସ୍ତା ହେଲା ମଦ ଦର !

କମିବାକୁ ଯାଉଛି ମଦ ଦର ୩୦ ରୁ ୩୫ ଟଙ୍କା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଶୁଳ୍କ ଛାଡ କରିବେ ରାଜ୍ୟସ୍ତର ସରକାର |
ନୂଆ ଅବକାରୀ ରୂପରେ ଅତିରିକ୍ତ ଶୁଳ୍କ ଏବଂ ଏମଆରପି ହ୍ରାସ କରିବା ପାଇଁ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି | ଯେଉଁଥିରେ ଶୁଳ୍କ ୩୦ ରୁ ୩୫ ଦର ଭିତରେ ରହିବା ପାଇଁ ସ୍ଥିର କରାଯାଇଛି |


ତେବେ ଏହା ଚଳିତ ମାସଠୁ ନୁହେଁ ଆସନ୍ତା ଏପ୍ରିଲ ମାସ ଠାରୁ ଲାଗୁ ହେବାକୁ ଯାଉଛି | ଏଠାରେ ଆମେ ସ୍ପଷ୍ଟ ଭାବେ କହିରଖିବୁ ଯେ ମଦ ଦର ଓଡିଶା ରେ ନୁହେଁ ରାଜସ୍ଥାନ ରେ କମିବ | ୨୦୨୧ -୨୨ ମସିହାରେ ଲାଗୁ ହୋଇଥିବା ଅବକାରୀ ବିତ୍ତି ଅନୁଯାଇ ଏପ୍ରିଲ ମାସ ୧ ତାରିଖ ରୁ ଏହା ଲାଗୁ ହେବାକୁ ଯାଉଛି | ତେବେ ଏହି ବିତ୍ତି ହିସାବରେ ଶୁଳ୍କ ଏବଂ ଏମଆରପି ହ୍ରାସ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି |


ଯାହାଦ୍ୱାରା ବିୟର ଉପରେ ଅତିରିକ୍ତ ୩୦ ରୁ ୩୫ ଟଙ୍କା ଶୁଳ୍କ ହ୍ରାସ କରାଯିବ ବୋଲି ସରକାର ଙ୍କ ପକ୍ଷ ରୁ ସୂଚନା ରହିଛି | ଏଠାରେ ଆମେ କହି ରଖୁଛୁ ଯେ ସରକାରୀ ମୂଲ୍ଯରେ ବିକ୍ରୟ ହେଉଥିବା ଦେଶୀ ମଦ ର ଦାମ ହ୍ରାସ କରାଯିବ ନାହିଁ |

ସରକାରୀ ନିୟମ ଅନୁସାରେ ସକାଳ ୧୦ଟା ରୁ ରାତି ୮ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଦୋକାନ ଖୋଲିବା ପାଇଁ ନିୟମ ରହିଛି | ତେବେ ମଦ ରେଟ ହ୍ରାସ ଖବର ଶୁଣିବା ପାରେ ଅନେକ ଲୋକ ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖିଛନ୍ତି | କହିଛନ୍ତି ଯେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ମଦ ରେଟ ରେ ହ୍ରାସ କରିବା ସ୍ଵାଗତ ଯୋଗ୍ୟ କାରଣ ଯେପରି ଭାବେ ମଦ ଉପରେ ଟାକ୍ସ ନିଆଯାଉଛି ତେବେ ଅନେକ ଲୋକେ ମଦ କିଣି ପାରୁନାହାନ୍ତି | ଦେଶୀ କିମ୍ବା ଅପମିଶ୍ରିତ ମଦ ପିଇ ଅସୁସ୍ଥ ଏବଂ ମୃତ୍ୟୁ ମୁଖରେ ପଡ଼ୁଛନ୍ତି | ସରକାର ଙ୍କ ଏପରି ନିସ୍ପତି ସ୍ଵାଗତ ଯୋଗ୍ୟ |


ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ ପେଟ୍ରୋଲ ଏବଂ ଡିଜେଲ ର ଦର ୧୦୦ ଛୁଇଁବାକୁ ବସିଲାଣି | ଯାହାଦ୍ଵାରା ସବୁ ସାମଗ୍ରୀ ର ଦର ହୁ ହୁ ହୋଇ ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି | କିନ୍ତୁ ସରକାର ତାର ଦର କମଉନାହାନ୍ତି ଓଲଟି ମଦ ଦର କମାଉ ଛନ୍ତି | ଯାହାଦ୍ୱାରା ସମାଜରେ ହିଂସା କାଣ୍ଡ ବଢିବାରେ ଲାଗୁଛି | ତେବେ ମଦ ଦର ନୁହେଁ ବରଂ ଅନ୍ୟାନ ଖାଉଟି ସାମଗ୍ରୀ ର ଦର କମାଇବା ଦରକାର ବୋଲି ଖାଉଟି କହୁଛନ୍ତି |

ଏମିତି ଦେଶ ଦୁନିଆର ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ସହ ମନୋରଞ୍ଜନ ର ଖବର ସହ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ଧର୍ମ ବିଷୟରେ ଅନେକ ଜଣା ଅଜଣା କଥା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ ଓ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ । ପୋଷ୍ଟ ଭଲ ଲାଗିଥିଲେ ଆପଣ ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କ ସେୟାର କରନ୍ତୁ । ଆମର ପ୍ରୟାସ ରହିବ ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣି ଦେବୁ, ଧନ୍ୟବାଦ

About admin

Check Also

ଜଣେ ଗରିବ ଝିଅ କେମିତି ହେଲା ନଡ଼ିଆ ରାଣୀ ମା ତାରିଣୀ, ଆପଣ ଜାଣିଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯିବେ…

ଦର୍ଶକବନ୍ଧୁ ତାରିଣୀ ମନ୍ଦିର କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ଘଟ ଗାଁ ରେ ଥିବା ଏକ ଠାକୁରାଣୀ ମନ୍ଦିର ଏଠାରେ ଅଧିଷ୍ଟାତି ଦେବୀ …

Leave a Reply

Your email address will not be published.