Breaking News

ଥରେ ପ୍ରଭୁ ଶ୍ରୀରାମ ହନୁମାନଙ୍କ ଉପରେ ବ୍ରହ୍ମାସ୍ତ୍ର ଚଲାଇଥିଲେ ! ଜାଣନ୍ତୁ କାହିଁକି ?

ହନୁମାନ ଭଗବାନ ରାମଙ୍କର ଜଣେ ଭକ୍ତ ଥିଲେ। ଯିଏ ଭଗବାନ ରାମଙ୍କ ଛାୟା ଭାବରେ ରହି ସେବା କରିଥିଲେ | କିନ୍ତୁ ଭଗବାନ ରାମ ହନୁମାନଙ୍କୁହ -ତ୍ୟାକରିବା ପାଇଁ ବ୍ରହ୍ମାସ୍ତ୍ର ଚଳାଇଥିଲେ। ଆଜି ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଭଗବାନ ରାମ କାହିଁକି ତାଙ୍କର ସର୍ବୋଚ୍ଚ ଭକ୍ତ ହନୁମାନଙ୍କ ଉପରେ ବ୍ରହ୍ମାସ୍ତ୍ର ଚଲାଇଥିଲେ।


କିମ୍ବଦନ୍ତୀ ଅନୁଯାୟୀ ଯେତେବେଳେ ଭଗବାନ ରାମ ରାବଣଙ୍କୁହ ତ୍ୟାକରିବା ପରେ ଅଯୋଧ୍ୟାକୁ ଫେରିଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ସେ ଅଯୋଧ୍ୟାର ରାଜା ହୋଇଥିଲେ। ଏହି ସମୟରେ ଦେବର୍ସି ନାରଦା ହନୁମାନଙ୍କୁ ସମସ୍ତ ସାଧୁଙ୍କୁ ଭେଟିବାକୁ କହିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ନାରଦା ଋଷି ବିଶ୍ୱାମିତ୍ରଙ୍କୁ ଭେଟିବାକୁ ମନା କରିଦେଇଥିଲେ। ନାରଦାଙ୍କ ଆଦେଶ ପରେ ହନୁମାନ ଜୀ ବିଶ୍ୱାମିତ୍ରଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ସମସ୍ତ ସାଧୁଙ୍କୁ ଭେଟିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ବିଶ୍ୱାମିତ୍ର ଏଥିରେ କିଛି ଭାବିନଥିଲେ।


ଯେତେବେଳେ ନାରଦ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଲେ ଯେ ବିଶ୍ୱାମିତ୍ରଙ୍କର ଏଥିରେ କୌଣସି ଆପତ୍ତି ନାହିଁ, ସେତେବେଳେ ସେ ତାଙ୍କ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚି ବିଶ୍ୱାମିତ୍ରଙ୍କୁ ହନୁମାନଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେଉତ୍ତେଜି ତ କରିଥିଲେ। ଏହି କାରଣରୁ ବିଶ୍ୱାମିତ୍ର କ୍ରୋଧିତ ହୋଇ ତୁରନ୍ତ ହନୁମାନଙ୍କୁହ  ତ୍ୟାକରିବାକୁ ପ୍ରଭୁ ରାମଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ। ଏହା ପରେ ପ୍ରଭୁ ରାମ ନିଜ ଗୁରୁଙ୍କୁ ସମ୍ମାନ ଜଣାଇ ହନୁମାନ ଜୀ ଉପରେ ତୀର ଫିଙ୍ଗିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ବଜରଙ୍ଗବାଲି କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ରାମା-ରାମର ଜ୍ୟୋତି ଜପ କରୁଥିଲେ ଏବଂ ରାମଙ୍କଆକ୍ର ମଣତାଙ୍କୁ କିଛି ପ୍ରଭାବିତ କରିନଥିଲା।


ଯାହା ପରେ ଭଗବାନ ରାମ ହନୁମାନ ଜୀ ଉପରେ ବ୍ରହ୍ମାସ୍ତ୍ର ଫିଙ୍ଗିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ହନୁମାନ ଜୀ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇନଥିଲେ। ଏହା ଦେଖି ନାରଦ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଦୁଃଖିତ ହୋଇ ବିଶ୍ୱାମିତ୍ରଙ୍କ ନିକଟକୁ ଯାଇ କ୍ଷମା ମାଗିଲେ। ବିଶ୍ୱାମିତ୍ର ନାରଦଙ୍କୁ କ୍ଷମା କରନ୍ତି। ଏହିପରି ଭାବରେ ହନୁମାନ ଜୀ ତାଙ୍କର ପ୍ରକୃତ ଭକ୍ତି ଦେଖାଇଲେ ଏବଂମୃତ୍ୟୁ କୁ ମଧ୍ୟ ପରାସ୍ତ କଲେ |  

ଏମିତି ଦେଶ ଦୁନିଆର ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ସହ ମନୋରଞ୍ଜନ ର ଖବର ସହ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ଧର୍ମ ବିଷୟରେ ଅନେକ ଜଣା ଅଜଣା କଥା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ ଓ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ । ପୋଷ୍ଟ ଭଲ ଲାଗିଥିଲେ ଆପଣ ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କ ସେୟାର କରନ୍ତୁ । ଆମର ପ୍ରୟାସ ରହିବ ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣି ଦେବୁ, ଧନ୍ୟବାଦ

About mahendra kumar

Check Also

ଦେଖନ୍ତୁ Vairal ଭିଡିଓ – ମାତ୍ର ୫୦୦ ଟଙ୍କାରେ ହେଇଗଲା ବାହାଘର , ଦେଖିଲେ ଆପଣ ନିଶ୍ଚୟ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ !

ଆଜିକାଲି ର ଲୋକେ ନିଜ ବହାଘର କୁ ଆକର୍ଷଣିୟ କରିବା ପାଇଁ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରୁଛନ୍ତି ବରଯାତ୍ରୀ ଠାରୁ …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *