Breaking News

ରାଜ୍ୟକୁ ଫେରିଲା ନାଇଟ କର୍ଫ୍ୟୁ ! ରାତି ୧୦ଟା ପରେ ମାର୍କେଟ ବନ୍ଦ

ରାଜ୍ୟ କୁ ଫେରିଲା ନାଇଟି କର୍ଫ୍ୟୁ ର କରୋନା ଲେଉଟା ପରେ ଆରମ୍ଭ ହେଉଛି ରାତ୍ରୀକାଳୀନ କର୍ଫ୍ୟୁ । ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲାରେ ରାତ୍ରୀ ନାଇଟ କର୍ଫ୍ୟୁ । ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲାରେ ଆଜିଠୁ ଲାଗିବ କଟକଣା ରାତି ୯:୦୦ ଟା ବେଳୁ ମାର୍ଚ୍ଚ ୩୧ ତାରିଖ ମଧ୍ୟ ରାତ୍ରୀ ଯାଏ ରାତ୍ରୀକାଳୀନ କର୍ଫ୍ୟୁ ଲାଗିବ । ରାତିରେ ବାହାର କୁ ବାହାରିବା ମନା କେବଳ ଜରୁୀକାଳୀନ ଅତ୍ୟାବଶ୍ୟକ ଥିଲେ ବାହାର କୁ ଆସିପାରିବେ ।

ଆସନ୍ତା ୨୭ ତାରିଖ ଯାଏଁ ବଡ଼ ଯାତ୍ରା ପାଳନ କରୁଥିବାରୁ ଭିଡ ଆଶଙ୍କା କରି ଜିଲ୍ଲା ରେ ନାଇଟି କର୍ଫ୍ୟୁ କରୁଛି ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ । ଯେହେତୁ ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲା କରୋନା ମୁକ୍ତ ରହିଥିଲା ବେଳେ ତାକୁ ଦୃଷ୍ଟି ରେ ରଖି ପ୍ରଶାସନ ଉଚିତ୍ ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛି । ହୋଲି ଓ ଦୋଳ ଯାତ୍ରା କୁ ଭିତ୍ତିରେ ରଖି କଟକଣା ଜାରି ହୋଇଛି । ହିଁ ବନ୍ଧୁ ଆପଣ ମାନେ ଜାଣି ଥିବେ ଓଡ଼ିଶା ରେ କିଭଳି ଭାବେ ସଂକ୍ରମଣ ବଢୁଥିବା ର ।

ଆଗ ଅପେକ୍ଷା ଓଡ଼ିଶା ରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସଂକ୍ରମଣ ସଂଖ୍ୟା ବଢ଼ି ବାରେ ଲାଗିଛି । ଖୋର୍ଦ୍ଧା,କଟକ ଆଦି ଜିଲ୍ଲା ରେ ଲଗାତାର ସଂକ୍ରମଣ ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି । ଯଦି ଆଗକୁ ଏହି ଭଳି ସଂକ୍ରମଣ ବଢେ ତାହାଲେ ପୂର୍ବ ଭଳି ଲକ୍ ଡାଉନ୍ ମଧ୍ୟ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା । ଆଉ ଆପଣ ମାନେ ନିଶ୍ଚୟ ଜାଣିଥିବେ ଯେ ପୂର୍ବ ବର୍ଷ ହୋଇଥିବା ଲକ୍ ଡାଉନ୍ ରେ ଯେଉଁ ଭଳି ସମସ୍ୟା ବା ଅସୁବିଧା ହୋଇଥିଲା ତାହା ଆପଣ ମାନେ ନିଶ୍ଚୟ ଜାଣିଥିବେ ।

ଆମେ ଯଦି ବର୍ତ୍ତମାନ ଠୁ ସତର୍କ ହୋଇଯିବା ତଥା ସାମାଜିକ ଦୂରତା ମନିବା , ମାସ୍କ୍ ପିନ୍ଧିବା ଆଦି କେତେକ ନିୟମ ଯଦି ମାନିବା ତାହାଲେ ବଢୁଥିବା କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ କୁ ଅଟକାଇ ପାରିବା ସେଥିପାଇଁ ଆମେ କୋଭିଡ୍ ଗାଇଡ୍ ଲାଇନ କୁ ମାନିବାକୁ ପଡ଼ିବ । ଏଥିପାଇଁ ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲାରେ ବଡ଼ ଯାତ୍ରା ହୋଲି ଓ ଦୋଳ ପୂର୍ଣ୍ଣିମା କୁ ନଜର ରେ ରଖି ନାଇଟ କର୍ଫ୍ୟୁ କଟକଣା ଲାଗୁ କରାଯାଇଛି ।।।

ଏମିତି ଦେଶ ଦୁନିଆର ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ସହ ମନୋରଞ୍ଜନ ର ଖବର ସହ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ଧର୍ମ ବିଷୟରେ ଅନେକ ଜଣା ଅଜଣା କଥା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ ଓ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ । ପୋଷ୍ଟ ଭଲ ଲାଗିଥିଲେ ଆପଣ ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କ ସେୟାର କରନ୍ତୁ । ଆମର ପ୍ରୟାସ ରହିବ ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣି ଦେବୁ, ଧନ୍ୟବାଦ

About admin

Check Also

ଭୋଜନ କେଉଁଠି ଓ କେମିତି କରୁଛନ୍ତି, ଜାଣି ନିଅନ୍ତୁ ଏହି ଭ-ୟ-ଙ୍କ- ର କଥା ,ନଚେତ ….

ଆସନ୍ତୁ ଭୋଜନ ବିଷୟ ରେ ଜାଣିବା କିଛି ନୂଆ ତଥ୍ୟ ମହାଭାରତ ସମୟ ରେ ମନ୍ୟୁଷ କୁ ଭୋଜନ କରିବା …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *