Breaking News

ପୁରୀ ମନ୍ଦିର ରେ ରହିଛି ୮ ଟି ରହସ୍ୟ |ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କ’ଣ ସେ ରହସ୍ୟ

ପୁରୀ ମନ୍ଦିର ରେ ରହିଛି ୮ ଟି ରହସ୍ୟ |ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କ’ଣ ସେ ରହସ୍ୟ । ପୌରାଣିକ ମାନ୍ୟତା ଅନୁସାରେ ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମ ରେ ଚାରି ଧାମ କୁ ଗୋଟିଏ ଯୁଗ ର ପ୍ରତୀକ ବୋଲି ଧରା ଯାଏ |ସେହିପରି କଳି ଯୁଗ ର ପବିତ୍ର ଧାମ କୁହାଯାଉଥିବା ଶ୍ରୀ ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିର ର ବେସ ମାନ୍ୟତା ରହିଛି |କିନ୍ତୁ ଆପଣ ଜାଣିଛନ୍ତି କି ,ପୁରୀ ସ୍ଥିତ ଶ୍ରୀ ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିର ହେଉଛି ଅନେକ ରହସ୍ୟ ର ଗନ୍ତା ଘର |ଏହି ପୁରାତନ ମନ୍ଦିର ର ଚମତ୍କାରିତା ବିଷୟରେ ଆଜି ମଧ୍ୟ ଅନେକ ଲୋକ ଙ୍କୁ ଜଣା ନାହିଁ |କିନ୍ତୁ ଜଣାଯାଇଛି ଯେ ,ଶ୍ରୀ ମନ୍ଦିର ରେ ଆଠ ଟି ରହସ୍ୟ ଅଛି |

ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହି ଆଠ ଟି ରହସ୍ୟ ବିଷୟରେ |ପ୍ରଥମ ରହସ୍ୟ ଟି ହେଉଛି ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିର ର ନେତ ସର୍ବଦା ବିପରୀତ ଦିଗ କୁ ଉଡିଥାଏ |ଅର୍ଥାତ ପବନ ଯଦି ପୂର୍ବ ଦିଗ କୁ ହଉଛି ତେବେ ନେତ ଟି ପଶ୍ଚିମ ଦିଗ କୁ ଉଡିବ |ଏହାର କାରଣ ଏଯାବତ ଜଣା ପଡି ନାହିଁ |

ଦ୍ଵିତୀୟ ରହସ୍ୟ ଟି ହେଉଛି ,ଜଗନ୍ନାଥ ଙ୍କର ମନ୍ଦିର ର ଛାୟା ମଧ୍ୟ କୌଣସି ରହସ୍ୟ ଠାରୁ କମ ନୁହେଁ |କାରଣ ଶ୍ରୀ ମନ୍ଦିର ର ଛାୟା କେବେ ମଧ୍ୟ ଦେଖା ଯାଏ ନାହିଁ |ଏହାର କାରଣ ମଧ୍ୟ ଏଯାବତ କେହି ଖୋଜିକି ପାଇ ନାହାଁନ୍ତି |

ତୃତୀୟ ରହସ୍ୟ ,ମନ୍ଦିର ଉପରେ ଲାଗିଥିବା ସୁଦର୍ଶନ ଚକ୍ର ର ରହିଛି ଅନେକ ଚମତ୍କାର |ଏହି ସୁଦର୍ଶନ ଚକ୍ର ଟି ଅଷ୍ଟ ଧାତୁ ରେ ତିଆରି |ଆପଣ ମନ୍ଦିର ର ଯେ କୌଣସି ସ୍ଥାନ ରେ ଛିଡା ହୋଇ ଦେଖିଲେ ଆପଣଙ୍କୁ ସୁଦର୍ଶନ ଚକ୍ର ସିଧା ଦେଖା ଯିବ |ଯେପରି ଲାଗିବ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ଆଡକୁ ହିଁ ମୁହଁ କରି ରହିଛି |

ଚତୁର୍ଥ ରହସ୍ୟ |ସାଧାରଣ ଦିନ ରେ ପବନ ସ୍ଥଳ ତଟ ରୁ ସମୁଦ୍ର ଆଡକୁ ବୋହି ଥାଏ |ଏବଂ ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟ ରେ ଏହାର ବିପରୀତ ଦିଗ ରେ ବୋହି ଥାଏ |କିନ୍ତୁ ପୁରୀ ରେ ଏହାର ଓଲଟା ହୋଇ ଥାଏ |ଏଠାରେ ସ୍ଥଳ ଭାଗ ରୁ ପବନ ସମୁଦ୍ର ଆଡକୁ ବୋହି ଥାଏ |

ପଞ୍ଚମ ରହସ୍ୟ |ଅନେକ ମନ୍ଦିର ର ଉପରେ ଦେଖା ଯାଏ ମନ୍ଦିର ର ଉପରେ ପକ୍ଷୀ ବସିବାର |କିନ୍ତୁ ପୁରୀ ମନ୍ଦିର ରେ ସେମିତି ପକ୍ଷୀ ଦେଖା ଯାଇ ନ’ଥାଏ |

ଷଷ୍ଠ ରହସ୍ୟ ,ମନ୍ଦିର ରୋଷେଇ ଶାଳ ରେ ହଜାର ହଜାର ଲୋକ ଙ୍କ ପାଇଁ ଖାଦ୍ୟ ତିଆରି ହେଉଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଏଠାରେ ପ୍ରତିଦିନ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଭକ୍ତ ଭୋଜନ କରନ୍ତି |

ସପ୍ତମ ରହସ୍ୟ ,ଶ୍ରୀ ମନ୍ଦିର ର ବାହାରେ ଥିଲେ ଆପଣଙ୍କୁ ସମୁଦ୍ର ଗର୍ଜନ ଶୁଣାଯିବ |କିନ୍ତୁ ମନ୍ଦିର ଭିତରେ ପ୍ରବେଶ କରିବା ମାତ୍ରେ ସମୁଦ୍ର ର ଗର୍ଜନ ଶୁଣାଯାଏ ନାହିଁ |

ଅଷ୍ଟମ ରହସ୍ୟ ,ଶ୍ରୀ ମନ୍ଦିର ର ରୋଷେଇ ଶାଳ ରେ ପ୍ରସାଦ ତିଆରି ହୁଏ |ତିଆରି ପାଇଁ ହାଣ୍ଡି କୁ ଗୋଟିଏ ଉପରେ ଗୋଟିଏ ରଖାଯାଏ |କିନ୍ତୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ର କଥା ଯେ ,ସବୁଠାରୁ ଶୀର୍ଷ ରେ ଥିବା ହାଣ୍ଡି ଟି ପ୍ରଥମେ ହୋଇଥାଏ |

ଏମିତି ଦେଶ ଦୁନିଆର ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ସହ ମନୋରଞ୍ଜନ ର ଖବର ସହ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ଧର୍ମ ବିଷୟରେ ଅନେକ ଜଣା ଅଜଣା କଥା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ ଓ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ । ପୋଷ୍ଟ ଭଲ ଲାଗିଥିଲେ ଆପଣ ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କ ସେୟାର କରନ୍ତୁ । ଆମର ପ୍ରୟାସ ରହିବ ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣି ଦେବୁ, ଧନ୍ୟବାଦ

About admin

Check Also

ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ଏହି ଲୋକମାନଙ୍କୁ ମିଳିବାଜୁ ଯାଉଛି PM ଆବାସ ଯୋଜନା, ଏହି ଲୋକମାନଙ୍କ ଆସିଲା ନାଁ, ଆପଣଙ୍କ ନାଁ ନାହିଁ ତ !

ବନ୍ଧୁଗଣ ରାଜ୍ୟରେ ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ଆବଣ୍ଟୀତ PM ଆବାସ ଯୋଜନା ଅଧୀନରେ ଘର ନିର୍ମାଣ ଯାହା ମଧ୍ୟ PM ଆବାସ …

Leave a Reply

Your email address will not be published.