Breaking News

ପୁଣି ଏକ ଝଟକା ! ମହଙ୍ଗା ହେଲା ଗ୍ଯାସ ସିଲିଣ୍ଡର | ଜାଣନ୍ତୁ କେତେ ବଢିଲା ?

ଆଜି ଦରର ବଢୋତି ପୁଣି ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କୁ ଆଘାତ ଦେଇଛି। ଆଜି ଘରୋଇ ଗ୍ୟାସ ସିଲିଣ୍ଡରର ମୂଲ୍ୟ ପୁଣି ଥରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ସବସିଡି ହୋଇନଥିବା ଘରୋଇ ଗ୍ୟାସ ସିଲିଣ୍ଡରଗୁଡିକ ୨୫ ଟଙ୍କା ବ୍ୟୟବହୁଳ ହୋଇଛି। ଏଥି ସହିତ ବାଣିଜ୍ୟିକ ଗ୍ୟାସ ସିଲିଣ୍ଡରର ମୂଲ୍ୟ ୯୫ ଟଙ୍କା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ଡିସେମ୍ବର ଠାରୁ ଏହା ୨୨୫ ଟଙ୍କା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି |

ଫେବୃଆରୀରେ ତୃତୀୟ ଥର ପାଇଁ ଗ୍ୟାସ ସିଲିଣ୍ଡର ମୂଲ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇଛି। ଏହାପୂର୍ବରୁ ୪ ଫେବୃଆରୀ, ୧୪ ଫେବୃଆରୀ ଏବଂ ୨୫ ଫେବୃଆରୀରେ ମୂଲ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇଥିଲା। ଆଇଓସି ଫେବୃଆରୀ ୪ ରେ LPG ସିଲିଣ୍ଡର ହାରକୁ ୫୦ ଟଙ୍କା, ତା’ପରେ ଫେବୃଆରୀ ୧୪ ରେ ମୂଲ୍ୟ ୫୦ ଟଙ୍କା ଏବଂ ଫେବୃଆରୀ ୨୫ ରେ ସିଲିଣ୍ଡର ପିଛା ୨୫ ଟଙ୍କା ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇଛି। ମୋଟ ଉପରେ, ସବସିଡିଯୁକ୍ତ ଘରୋଇ ସିଲିଣ୍ଡରର ମୂଲ୍ୟ ଚଳିତ ମାସରେ ୧୫୦ ଟଙ୍କା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି, ଅର୍ଥାତ୍ ଫେବୃଆରୀ ମାସରୁ |


ମୁଁ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବି ଯେ ଜାନୁଆରୀରେ ସବସିଡିଯୁକ୍ତ LPG ର ମୂଲ୍ୟ ୬୯୪ ଟଙ୍କା ଥିଲା। ଡିସେମ୍ବର ୧ ଠାରୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହି ପରିମାଣ ୨୨୫ ଟଙ୍କା ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇଛି।
ଆଜିଠାରୁ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଏଲପିଜି ସିଲିଣ୍ଡରର ହାର ୮୧୯ ଟଙ୍କାକୁ ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇଛି। ଏଲପିଜି ମୂଲ୍ୟରେ ବୃଦ୍ଧି ଏକ ସମୟରେ ଆସିଥାଏ ଯେତେବେଳେ ଭାରତରେ ପେଟ୍ରୋଲ ଦର ସର୍ବଦା ଉଚ୍ଚକୁ ଛୁଇଁଥାଏ |

ଡିସେମ୍ବର ୧ ଠାରୁ ଏଲପିଜି ସିଲିଣ୍ଡର ମୂଲ୍ୟ ୨୨୫ ଟଙ୍କା |

୧ ଡିସେମ୍ବରରେ ୫୯୪ ରୁ ୬୪୪କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଲା |

୧ ଜାନୁଆରୀରେ ୬୪୪ ରୁ ୬୯୪ ଟଙ୍କା ।

୪ ଫେବୃଆରୀରେ ୬୯୪ ରୁ ୭୧୯ଟଙ୍କା ।

୧୫ ଫେବୃଆରୀ ୭୧୯ ରୁ ୭୬୯ ଟଙ୍କା ।

୨୫ ଫେବୃଆରୀରେ ୭୬୯ ରୁ ୭୯୪ ଟଙ୍କା |

୧ ମାର୍ଚ୍ଚରେ ୭୯୪ ରୁ ୮୧୯ ଟଙ୍କା |

ଏମିତି ଦେଶ ଦୁନିଆର ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ସହ ମନୋରଞ୍ଜନ ର ଖବର ସହ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ଧର୍ମ ବିଷୟରେ ଅନେକ ଜଣା ଅଜଣା କଥା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ ଓ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ । ପୋଷ୍ଟ ଭଲ ଲାଗିଥିଲେ ଆପଣ ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କ ସେୟାର କରନ୍ତୁ । ଆମର ପ୍ରୟାସ ରହିବ ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣି ଦେବୁ, ଧନ୍ୟବାଦ

 

About mahendra kumar

Check Also

ତାଲିବାନର ଏହି ସବୁ କୁ-କ-ର୍ମ ଦେଖନ୍ତୁ ଯାହାକୁ ଦେଖିଲେ ଆପଣ ବି ଡ-ରି ଯିବେ

ଦର୍ଶକ ବନ୍ଧୁ ଆପଣ ମାନେ ଜାଣିଥିବେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟ ରେ ସମଗ୍ର ଆଫଗାନିସ୍ଥାନ ଙ୍କୁ କବଳିତ କରିଛି ତାଲିବାନ ଓ …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *