Breaking News

ପୁଣି କମିଲା ସୁନା ଦର !

ପୁଣି କମିଲା ସୁନାଦର ଗତ କଲି ସୁନାଦରରେ ସାମାନ୍ଯ ବୃଦ୍ଧି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିବା ବେଳେ ଆଜି ଏହାର ହ୍ରାସ ଘଟିଛି |ମଲଟି କମ୍ୟୁନିଟି ଏକ୍ସଚେଞ୍ଜ ରେ ଆଜି ସକାଳେ ସୁନାର ଦର ଦଶ ଗ୍ରାମ କୁ ୨୫୦ ଟଙ୍କା ହ୍ରାସ ସହ ୪୫୩୦୦ ଟଙ୍କା ସହ କାରବାର ଚାଲିଥିଲା |ସେହିପରି ରୂପା ପ୍ରତି କିଲୋରେ ଦୁଇ ୩୯୬ ଟଙ୍କା ହ୍ରାସ ସହ ୬୯୨୧୬ ଟଙ୍କାରେ କାରବାର ଚାଲିଥିଲା | ଗତ କିଛି ମାସ ହେବ ସୁନାଦରରେ ଲଗାତାର ହ୍ରାସ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି | ଚଳିତ ସପ୍ତାହ ଆରମ୍ଭରୁ ସୁନା ଦର ବୃଦ୍ଧି ଘଟିଥିବା ବେଳେ ଆଜି ଏହା ହ୍ରାସ ଘଟିଛି |


ମଙ୍ଗଳ ବାରଦିନ ସୁନାଦର ଦିଲ୍ଲୀରେ ପ୍ରତି ୧୦ ଗ୍ରାମ କୁ ୭୭୯ ଟଙ୍କା ହ୍ରାସ ସହ ୪୪୭୬୦ ଟଙ୍କାରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା | ଚଳିତ ବର୍ଷ ଜାନୁୟାରୀ ୧ ରୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସାରା ବଜାରରେ ୨୪ କ୍ୟାରେଟ ସୁନା ୪୯୬୩ ଟଙ୍କା ସସ୍ଥା ହୋଇଛି | ଗତ ଦଶ ମାସ ଭିତରେ ସୁନା ପାଖାପାଖି ୧୧୦୦୦ ଟଙ୍କା ସସ୍ଥା ହୋଇଛି |

୨୦୨୦ ଅଗଷ୍ଟରେ ସୁନା ୫୬୨୦୦ ରେକୋର୍ଡ୍ସ ସ୍ତରରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା | ଗୁଡ ରିଟର୍ନସରେ ଏହା ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ ଆଜି ୨୪ କ୍ୟାରେଟ ସୁନା ପ୍ରତି ୧୦ ଗ୍ରାମ କୁ ୪୫୩୭୦ ଟଙ୍କା ଥିବା ବେଳେ ରୂପା ପ୍ରତି କିଲୋ କୁ ୬୭୯୦୦ ଟଙ୍କା ରହିଛି |

shiny gold and silver jewelery on white table

ଏମିତି ଦେଶ ଦୁନିଆର ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ସହ ମନୋରଞ୍ଜନ ର ଖବର ସହ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ଧର୍ମ ବିଷୟରେ ଅନେକ ଜଣା ଅଜଣା କଥା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ ଓ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ । ପୋଷ୍ଟ ଭଲ ଲାଗିଥିଲେ ଆପଣ ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କ ସେୟାର କରନ୍ତୁ । ଆମର ପ୍ରୟାସ ରହିବ ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣି ଦେବୁ, ଧନ୍ୟବାଦ

About mahendra kumar

Check Also

ବିବାହର ତିନି ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବରକନ୍ୟାଙ୍କୁ ଶୌଚାଳୟ ଯିବା ମନା !! କାରଣ ଜାଣିଲେ ଆପଣ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ

ଦୁନିଆରେ ଅନେକ ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ଲୋକମାନେ ବସବାସ କରନ୍ତି। ସମସ୍ତଙ୍କ ଜାତି, ଧର୍ମ, ଭାଷା, ବେଶ ପୋଷାକ ଓ ଖାଦ୍ୟପେୟ ଆଦି …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *