Breaking News

ପୁଅକୁ କ୍ରିକେଟର ବନାଇବା ପାଇଁ ପୁଲିସ୍ ଚାକିରି ଛାଡ଼ିଥିଲେ ବାପା || ଏବେ ପୁଅ IPLରେ କରିବ କ୍ୟାପଟେନ୍ସି

ଦର୍ଶକ ବନ୍ଧୁ ଆଜିଠୁ ଆରମ୍ଭ ହବା କୁ ଯାଉଛି ଆଇପିଏଲ ମ୍ୟାଚ୍ ୨୦୨୧ । ଏହି ମ୍ୟାଚ୍ ପୂର୍ବରୁ ସମସ୍ତ ଟିମି ର ଖେଳାଳି କରୁଛନ୍ତି ଜୋରଦାର ଅଭ୍ୟାସ । ଆଇପିଏଲ ର ପ୍ରଥମ ଟାଇଟଲ ବିଜେତା ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଳସ୍ ଦ୍ଵିତୀୟ ଥର ଟ୍ରଫି ହାତେଇବା ପାଇଁ ଚଳାଇଛି ଜୋରଦାର ପ୍ରସ୍ତୁତି । ଚଳିତ ଆଇପିଏଲ ସଂସ୍କରଣ ରେ ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଳସ୍ ଟିମ୍ କୁ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ୍ ଙ୍କୁ ଦଳ ର ଅଧିନାୟକ ପଦ୍ ଦେଇଛି । ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ୍ ନାମ ପ୍ରଥମେ ୨୦୧୭ ମସିହା ଆଇପିଏଲ ଚର୍ଚ୍ଚା ର କେନ୍ଦ୍ର ବିନ୍ଦୁ ପାଲଟିଛି ।

ସେ ଆଇପିଏଲ ର ୧୦ ମ ସିଜିନରେ ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲସ ପକ୍ଷ ରୁ ଖେଳି ୬୩ ବଲ୍ ରେ ୧୦୨ ରନ ଏ ସାନଦର୍ ଇନିଂସି ଖେଳିଥିଲେ । ଏବେ ସଞ୍ଜୁ ଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱ ରେ ରାଜସ୍ଥାନ ଟିମ୍ ଚଳିତ ଆଇପିଏଲ ସିଜିନି ଖେଳିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ।ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ୍ ଆଜି ବିଶ୍ୱ ରେ କ୍ରିକେଟ୍ ରେ ଯେଉଁ ପରିଚୟ ପାଇଛନ୍ତି ତା ପଛରେ ତାଙ୍କ ପିତାଙ୍କ ଯୋଗଦାନ ଗୁରୁତ୍ବ ପୂର୍ଣ୍ଣ ଥିଲା । ସାଞ୍ଜୁ ଙ୍କ କ୍ରିକେଟ୍ କ୍ୟାରିଅର କେବଳ ତାଙ୍କ ପିତା ଙ୍କ ପାଇଁ ସମ୍ଭବ ହୋଇ ପାରିଛି । ସାମସନ୍ ଙ୍କୁ ଜଣେ ଭଲ କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଲାରୀ ବନାଇବା ପାଇଁ ତାଙ୍କ ପିତା ବିଶ୍ଵନାଥ ସାମସନ୍ ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ ର କନେଷ୍ଟ ବଳ ଚାକିରି ଛାଡ଼ି ଦେଇ ଥିଲେ । କାରଣ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ୍ ଙ୍କୁ ଭଲ କ୍ରିକେଟର କରାଇବାକୁ ଚାଂହୁଥିଲେ।

ତା ପରେ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ୍ କଠୋର ପରିଶ୍ରମ କରି ୨୦୧୩ ମସିହା ଏପ୍ରିଲ ୧୪ ତାରିଖ ରେ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରୀମିୟର ଲିଗ୍ ରେ ରାଜସ୍ଥାନ ପକ୍ଷରୁ ଦେଵ୍ୟୁ କରିଥିଲେ । ପରେ ୨୦୧୪ ମସିହା ରେ ଭାରତ ର ଅଣ୍ଡର-୧୯ ଟିମ୍ ରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଥିଲେ । ଏହାପରେ ପଛ କୁ ଫେରି ନାହାନ୍ତି ସଞ୍ଜୁ । ସେ ଅଣ୍ଡର-୧୯ ଟିମ୍ ର ଉପ ଅଧିନାୟକ ମଧ୍ୟ ଥିଲେ । ସେ ପରେ କେରଳ ରଣଜୀ ଟିମ୍ ସ୍ଥାନ ପାଇବ ସହ ଦମଦାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ ।ଏହାପରେ ୨୦୧୭ ମସିହା ଆଇପିଏଲ ଟିମ୍ ରେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଦେଖାଇଥିଲେ ।

ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ୍ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ପାଇଁ ୭ ଟି ଟି-୨୦ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳି ୮୩ ରନ୍ ର କରିଛନ୍ତି । ସେହିପରି ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ୍ ଆଇପିଏଲ ୧୦୭ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳି ୨୫୮୪ ରନ୍ କରିଛନ୍ତି । ଆଇପିଏଲ ରେ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ୍ ଶ୍ରେଷ୍ଟ୍ ସ୍କୋର ୧୦୨ । ସେ ଆଇପିଏଲ ଇନିଂସ ଖେଳିଛନ୍ତି ।

ଏମିତି ଦେଶ ଦୁନିଆର ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ସହ ମନୋରଞ୍ଜନ ର ଖବର ସହ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ଧର୍ମ ବିଷୟରେ ଅନେକ ଜଣା ଅଜଣା କଥା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ ଓ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ । ପୋଷ୍ଟ ଭଲ ଲାଗିଥିଲେ ଆପଣ ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କ ସେୟାର କରନ୍ତୁ । ଆମର ପ୍ରୟାସ ରହିବ ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣି ଦେବୁ, ଧନ୍ୟବାଦ

About mahendra kumar

Check Also

ଏହି ମୁସଲମାନ ଦେଶରେ ରହିଛି ବିଷ୍ଣଙ୍କ ସବୁଠୁ ବଡ ମୂର୍ତ୍ତୀ , ଆପଣ ଜାଣି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ

ଭଗବାନ ବିଷ୍ଣୁ ହେଉଛନ୍ତି କୋଟି କୋଟି ହିନ୍ଦୁ ମାନଙ୍କର ଆସ୍ଥା ଓ ବିଶ୍ୱାସର ପ୍ରତୀକ। ଏହା ସହିତ ଭଗବାନ ବିଷ୍ଣୁ …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *