Breaking News

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଆବାସ ଯୋଜନା ମିଳିବାକୁ ଯାଉଛି ଖୁବୁ ଶୀଘ୍ର ଲିଷ୍ଟ ଆସିବାକୁ ଯାଉଛି ବେୱା ସାଇଟିରେ ଦେଖନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କ ନାମ ଅଛିକି !

ଦର୍ଶକବନ୍ଧୁ ପ୍ରଧନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଆବାସ ସୂଚନା ରେ ଆସୁଛି କିଛି ନୂଆ ଅପଡେଟ ଯାହା ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ମିଳିବ ନୂଆ ଫାଇଦା PM ହିତାଧିକାରୀ ଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ କାମ ଆସିଛି ଶିଳ୍ପ ସଂଯଥାନ CII ସରକାର ଙ୍କ ଠାରୁ | ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଆବାସ ସୂଚନା ଜାରି କରାଯାଇଛି | ଏହା ଅଧୀନ ରେ ଜୀବନ ବୀମା ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ CII ଦାବି କରିଛି | ଏହି ପ୍ରଧାନ ମନ୍ତ୍ରୀ ଆବାସ ସୂଚନା ହିତାଧିକାରୀ ପାଇଁ ବାଧ୍ୟାତ ମୂଳକ ବୀମା ସୁବିଧା ଯୋଗାଇଦେବା ପାଇଁ ଦାବି କରାଯାଉଛି | ବାସ୍ତବ ରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଆବାସ ସୂଚନା ଅଧୁନା ରେ ଦେଶର ସମସ୍ତ ଲୋକଙ୍କୁ ଘର ଦେବାପାଇଁ ସରକାର ଯୋଜନା କରିଛନ୍ତି |

ଯଦି ଏହା ଅଧୀନ ରେ ଋଣ ଗ୍ରହୀତା ମୃତୁ କରନ୍ତି କିମ୍ବା ଅକ୍ଷମ ହୁଅନ୍ତି ତେବେ ତାଙ୍କ ସ୍ବପ୍ନ କୁ ପୂରଣ କରିବା ପାଇଁ ଋଣ ସହ ଜୀବନ ବୀମା ଦେବାକୁ ସରକାର ଙ୍କୁ ଦାବି କରାଯାଇଛି | ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଆବାସ ଯୋଜନା ହେଉଛି କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଙ୍କ ଏକ ପ୍ରମୁଖ ଯୋଜନା | ଏହା ଅଧୀନ ରେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ୨୦୨୨ ରେ ଦେଶ ର ସ୍ଵାଧୀନତା ର ୭୫ ବର୍ଷ ପୂରଣ ହେବା ପୂର୍ବରୁ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଏକ ଗୃହ ଯୋଗାଇବା ପାଇଁ ଏକ ଲକ୍ଷ୍ୟ ସ୍ଥିର କରିଛନ୍ତି | ଏହି ଲକ୍ଷ୍ୟ ପୁରଣ କରିବା ପାଇଁ CII ସରକାର ଙ୍କ ଠାରୁ ଗୃହ ଯୋଜନା ସହିତ ହିତାଧିକାରୀ ଙ୍କୁ ସହିତ ଜୀବନ ବିମା ଯୋଗାଇଦେବାକୁ ଏକ ସୁବିଧା ଦେବାକୁ ଯାଉଛି।

ତେବେ କୋରୋନା ଯୋଗୁ ଲୋକଙ୍କ ଉପରେ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱ ର ପ୍ରଭାବ ପଡିଛି ଦୂତୀଆ ହାର ରେ ମୃତୁ ହାର ଦୃତ ମଧ୍ୟ ଘଟିଥିଲା | ତେବେ ଏହି ସମୟ ରେ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା ଏକ ବଡ଼ ଆବଶ୍ୟକତା | ଆର୍ଥିକ ଅସୁବିଧା ଥିବା ଲୋକ ମାନେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଆବାସ ସୂଚନା ସହିତ ଜୀବନ ବିମ ର ବଡ ଲାଭ ପାଇବେ | ଏହି ଯୋଜନା ଚାହିଁଲେ ସରକାର ଜୀବନ ବୀମା ପାଇଁ ଏକ ମାନକ ପ୍ରିମିୟମ ସ୍ଥିର କରିପାରିବେ |

ଏହା ମାଧ୍ୟମ ରେ ବୀମା କମ୍ପାନୀ PM ଆବାସ ଯୋଜନା ର ହିତାଧିକାରୀ ଙ୍କୁ କ୍ରେଡିଟ କଭର୍ ଦେଇପାରିବେ | ଋଣ ପରିମାଣ ସହିତ ସମାନ ଋଣ ସହିତ ସମ୍ମାନ ଋଣ ଅଧିକାରୀ ଙ୍କୁ କ୍ରେଡିଟ କଭର ଦେଇପାରିବେ | ଯାହା କି ବୋହୁତ ଜଲଦି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଆବାସ ଯୋଜନା ହିତାଧିକାରୀ ଙ୍କୁ ମିଳିବ ବୀମା ସୁବିଧା |

ଏହା ଛଡା ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ଘର ବଣ୍ଟନ ହେବ ଏମିତିକି ପ୍ରସ୍ତୁତି ହେବ ୱର୍କ ଆଡ୍ ଯାହାକି ବୋହୁତ ଜଲଦି ସରକାର ବଣ୍ଟନ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ଘର ଏହା ର ଲିଷ୍ଟ ମଧ୍ୟ ବୋହୁତ ଜଲଦି ୱେବସାଇଟ ରେ ଅପଡେଟ ହେଇଛି ବୋଲି ସୁଚନା ମିଳିଛି |

About odisha news

Check Also

ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିରର ଗୁପ୍ତ ରହସ୍ୟ ଜାଣନ୍ତୁ ବିଶ୍ୱ ପ୍ରସିଦ୍ଧ କାହିଁକି, ଆପଣ ଜାଣିଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯିବେ !

ନମସ୍କାର ବନ୍ଧୁଗଣ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ବିଶ୍ୱବ୍ରମହାଣ୍ଡର ଆରାଧ୍ୟ ଦେବତା ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିର ଗୁପ୍ତ ରହସ୍ୟ | ତେବେ ଏହିଖବରଟି ଶେଷଯାଏଁ …

Leave a Reply

Your email address will not be published.