Breaking News

ପ୍ରଧାନ ମନ୍ତ୍ରୀ ଙ୍କ ବଡ ଘୋଷଣା, PM-SYM ଯୋଜନା ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ବର୍ଷକୁ ୩୬ ହଜାର ଦେବେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର, ଦେଖନ୍ତୁ କେମିତି କରିବେ ଏହି ଫର୍ମ apalya….

ନମସ୍କାର ଦର୍ଶକବନ୍ଧୁ ପ୍ରଧାନ ମନ୍ତ୍ରୀ ଙ୍କ ଏହି ଯୋଜନା ଘୋଷଣା PM ସ୍ୱୟଂ ଯୋଜନା ସମସ୍ତ ଶ୍ରମିକ ବର୍ଷକୁ 36 ହଜାର ଟଙ୍କା ଦେବେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର | ଦର୍ଶକବନ୍ଧୁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଙ୍କର ବହୁତ ବଡ଼ ଯୋଜନା କାର୍ଯ୍ୟ କାରି ହେବାକୁ ଯାଉଛୁ ଯାହା ଦ୍ୱାରା ଗରିବ କଲ୍ୟାଣ ଯୋଜନା ବହୁତ ଫାଇଦା ହେବାକୁ ଯାଉଛି ପ୍ରତିମାସ ସେମାନଙ୍କୁ ମିଳିବ 300 ଟଙ୍କା ଲେଖାଏ ମିଳିବ ଅର୍ଥାତ ଗୋଟେ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ସେମାନେ 36 ହଜାର ଟଙ୍କା ପାଇପାରିବେ ତେବେ ଏହି ଯୋଜନଟିର ନାଁ କଣ ଆପଣ ମାନେ ଜାଣିଛନ୍ତି କି ସେହି ଯୋଜନଟିର ନାମ ହେଉଛି pm sys |

ଯାହା ଏବେ ଗରିବ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଲାଗୁ ହୋଇଛି ଏହି ସକ୍ମିରେ ଆପଣଙ୍କୁ ପ୍ରତେକ ମାସରେ 55 ଟଙ୍କା ସଞ୍ଚୟ କରିବାକୁ ପଡିବ ଅର୍ଥାତ 18 ବର୍ଷ ବୟସରୁ ଦୈନିକ ପାଖାପାଖି ଦୁଇ ଟଙ୍କା ସଞ୍ଚୟ ପରେ ବର୍ଷକୁ 36 ହଜାର ଟଙ୍କାର ପେନସନ ପାଇପାରିବେ ଯଦି କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତିର ବୟସ 40 ବର୍ଷ ହୋଇଥିବା ତେବେ ସେ ମାସକୁ 200 ଟଙ୍କା ଜମା କରି ଯୋଜନାର ଶୁଭ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଛି |

60 ବର୍ଷ ପରେ ଆପଣଙ୍କ ପେନସନ ଲାଗୁ ହୋଇଯିବ ଏଥି ପାଇଁ ଆଗଦିନ କରିବାକୁ camrose ସେଣ୍ଟର କୁ ଯାଇ ଆବେଡା କରିବାକୁ ପଡିବ | ପଞ୍ଜିକରଣ ପାଇଁ ନିଜର ଆଧାରକାର୍ଡ଼ ଜନ ଧନ ବ୍ୟାଙ୍କ ଖାତାର ବହି ଏବଂ ମୋବାଇଲି ନମ୍ବର ଦେବାକୁ ପଡିବ ଏହି ସ୍କିମି ର ସୁବୁଦାକୁ ସମସ୍ତେ ଉଠାଇ ପାରିବେ | ରିକ୍ସା ଵାଲା ସହିତ ଶ୍ରମିକ ଓ ଅନ୍ୟାନ ସଙ୍ଗଠନ ଏହି ସୁବିଦା ଉଠାଇ ପାରିବେ |

ତେବେ ପ୍ରଧାନ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କର ଏପରି ଯୋଜନା ଗରିବ ଲୋକ ମାନଙ୍କୁ ବିଶେଷ ଭାବରେ ପ୍ରଭାବିତ କରାଇବା ସହିତ ଆର୍ଥିକ ସଙ୍କଟରେ ପଡିଥିବା ଗରିବ ଲୋକ ମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଗୋଟେ ଆସାର ଆଲୋକ ସାଜିବା ବୋଲି ଜଣା ଯାଉଛି ତେବେ ଏହି ନିୟମରେ ସବୁ ରାଜ୍ୟ ପାଇଁ ସବୁ ରାଜ୍ୟ ପାଇଁ ଲାଗୁ ହୋଇ ନାହିଁ ଆପଣ online ମାଧ୍ୟମରେ ଜାଣି ପାରିବେ ଏହି ସ୍କିମ ର ସମ୍ପୂର୍ଣ କଥାଟି ଯାହା ଦ୍ୱାରା ଲୋକ ମାନେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଙ୍କ ଠାରୁ ସୁଫଳ ପାଇପାରିବେ ଓ ଲାଭ ମଧ୍ୟ ଉଠାଇ ପାରିବେ ଏହି ଯୋଜନାର ସମସ୍ତ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଜାଣିବା ପରେ ଆପଣ ମାନେ ଏହି ଯୋଜନାର ଫାଇଦା ଉଠାଇବା ସହିତ ଦାରିଦ୍ର ପଣ ଦୂର କରନ୍ତୁ ଯାହା ପ୍ରଧାନ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଶ୍ରମିକ ଯୋଜନା ଖୁବୁ ଭାଇରଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି |

About odisha news

Check Also

ଘୋଷଣା ହେଲା ଦଶମ ବୋର୍ଡ଼ ପରୀକ୍ଷାର ରେଜଲ୍ଟ, ଦେଖନ୍ତୁ ଏହି ତାରିଖରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇବା ଦଶମ ପରୀକ୍ଷା ରେଜଲ୍ଟ !

ଯାହାକି ଆମ ରାଜ୍ୟରେ ମାଟ୍ରିକ ଫଳ କୁ ନେଇ ଆସୁଛି ଆଉ କିଛି ବଡ଼ ସୂଚନା ଫୁଣି ଆସିଲା ମାଟ୍ରିକ …

Leave a Reply

Your email address will not be published.