Breaking News

ପ୍ରଥମ ଥର ନିଜ ସାଥିଙ୍କୁ ଭେଟିବାକୁ ଯାଉଚ ? ଏହି ସବୁ କଥା କୁ ମନେ ରଖନ୍ତୁ !

ପ୍ରଥମ ଡେଟ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଉତ୍ସାହଜନକ ଏବଂ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ | ଅନେକ ସମୟରେ ମନରେ ଅନେକ ସନ୍ଦେହ ଥାଏ,ଯେପରି ସାକ୍ଷାତ ସମୟରେ ଆଲିଙ୍ଗନ କରିବା କିମ୍ବା ହାତ ମିଳାଇବା କିମ୍ବା କଥାବାର୍ତ୍ତା ସମୟରେ ବେଳେବେଳେ କୌଣସି ଅସୁବିଧା ନ ହେଉ | ବର୍ତ୍ତମାନ କ’ଣ କହିବେ ବୁଝିପାରନ୍ତି ନାହିଁ | ସେହି ଅସନ୍ତୋଷରେ ମଧ୍ୟ ରହିଯାଏ | କିନ୍ତୁ କିଛି ଜିନିଷ ପୁରୁଷମାନେ ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି ନାହିଁ | ତେଣୁ ପ୍ରିୟ ବନ୍ଧୁମାନେ, ପ୍ରଥମ ଡେଟକୁ ଯିବାବେଳେ, ଏହି ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକୁ ଧ୍ୟାନରେ ରଖନ୍ତୁ …..

ଏହା ନୁହେଁ ଯେ ପ୍ରଥମ ତାରିଖ କୌଣସି ଫୋନ୍ ଜୋନ୍ ନୁହେଁ , କିନ୍ତୁ ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ଫୋନ୍ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ବାଜୁଛି ଏବଂ ଆପଣ ପ୍ରତ୍ୟେକ ସନ୍ଦେଶର ଉତ୍ତର ଦେବାରେ ନିଜକୁ ଅଟକାଇ ପାରିବେ ନାହିଁ ତେବେ ଆପଣଙ୍କର ଅସୁବିଧା ହୋଇପାରେ | ଫୋନରେ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ମେସେଜ୍ କରିବା କିମ୍ବା ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଫୋନରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରିବା ଆପଣଙ୍କ ଡେଟ ସଫଳ ହେବା କଷ୍ଟକର ହୋଇପାରେ |

– ଆପଣଙ୍କର ଏକ ଦୁଃଖଦ ଅତୀତ ହୋଇପାରେ, କିନ୍ତୁ କିଛି ଜିନିଷ ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ଜାଣିବାକୁ ଇଚ୍ଛା କରିବ ନାହିଁ | ସେ ଜାଣିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି ନାହିଁ ଯେ ତୁମକୁ ପୂର୍ବରୁ କିପରି ପ୍ରସ୍ତାବ ଦିଆଯାଇଥିଲା କିମ୍ବା ତୁମେ ତାଙ୍କୁ କେତେ ମନେ କରୁଛ | ପରବର୍ତ୍ତୀ ଅନୁଭୂତିଗୁଡିକ ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ ସଞ୍ଚୟ କରନ୍ତୁ |

– ଅନୁମାନ କର ନାହିଁ ଯେ ତୁମ ସହିତ ବାହାରକୁ ଯାଉଥିବା ପୁଅ ବିଲ୍ ଦେବେ, କାରଣ ସେ ଜଣେ ପୁରୁଷ | ସର୍ବଦା ବିଲ୍ ପଇଠ କରିବାକୁ ଅଫର୍ କରନ୍ତୁ କିମ୍ବା ବାଣ୍ଟିବା ବିଷୟରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରନ୍ତୁ, ଏହା ଆପଣଙ୍କ ସମ୍ମାନ ହ୍ରାସ କରିବ ନାହିଁ |

– କେତେକ ପୁରୁଷ ମହିଳାମାନଙ୍କ ପ୍ରତି ସେମାନଙ୍କର ଶ୍ରେଷ୍ଠତା ଦେଖାଇବା ପାଇଁ ନୁହେଁ, ବରଂ ଏହି ସମୟରେ ହୋଷ୍ଟ ହେବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି ବୋଲି ବିଲ୍ ଦେବାକୁ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦିଅନ୍ତି | ସବୁ ଜାଗାରେ ସେକ୍ଷିସ୍ମ ଖୋଜ ନାହିଁ | ସେ ତୁମକୁ ଭଲ ବ୍ୟବହାର କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି, ତୁମେ ଜଣେ ମହିଳା ହେତୁ ନୁହେଁ, ବରଂ ତୁମେ ତାଙ୍କର ବନ୍ଧୁ | ପୁରୁଷମାନେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରାୟତଃ ବହୁତ ଶୀଘ୍ର ଭୁଲ୍ କରନ୍ତି | ଶୀଘ୍ର କୌଣସି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଅ ନାହିଁ |


– ଆପଣ ମହିଳାମାନଙ୍କର ସମାନ ଅଧିକାରକୁ ସମର୍ଥନ କରନ୍ତି, ବହୁତ ଭଲ କଥା, କିନ୍ତୁ ଏହାକୁ ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ବିତର୍କର ବିଷୟ କରିବାର କୌଣସି ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ | ସମସ୍ତେ ଏହି ବିଷୟରେ ବିତର୍କ କରିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି ନାହିଁ | ପ୍ରଥମ ଡେଟ ହେଉଛି ପରସ୍ପରକୁ ଜାଣିବା, ଏକାଠି କିଛି ଭଲ ସମୟ ବିତାଇବା | ମହିଳା ସଶକ୍ତିକରଣ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ବିତର୍କ କରି ଏଥର ନଷ୍ଟ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ |
ଝିଅମାନେ ପ୍ରାୟତଃ ସେମାନଙ୍କର ପ୍ରଥମ ଡେଟରେ ସାଙ୍ଗକୁ ସାଙ୍ଗରେ ନେଇଥା’ନ୍ତି କାରଣ ସେମାନେ ନର୍ଭସ | ଆପଣ ଏହା କରନ୍ତୁ ନାହିଁ।

– କେବଳ ନିଜ ବିଷୟରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା କର ନାହିଁ, ଯେଉଁ ମହିଳାମାନେ କେବଳ ନିଜ ବିଷୟରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରନ୍ତି, ଅନ୍ୟ କାହା କଥା ଶୁଣନ୍ତି ନାହିଁ, ସେମାନେ କମ୍ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି | ପ୍ରଥମ ଡେଟ ପାଇଁ ଆତ୍ମ-ଅବସାଦ ଏକ ଖରାପ ଜିନିଷ |

– ତୁମେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସାକ୍ଷାତ କରିଛ, ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ପାଇଁ ତାରିଖ ଜାଣି ନାହଁ, ଏବଂ ତୁମେ ବିବାହ ଯୋଜନା ଏବଂ ପିଲାମାନଙ୍କ ବିଷୟରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା ଆରମ୍ଭ କର, ତେବେ ଏହା ମୂର୍ଖ ଅଟେ |
– ଅନେକ ବିଷୟ ଉପରେ ଡିସ୍କସ୍ ଏକ ଭିନ୍ନ କଥା | କେବଳ ଆପଣଙ୍କର ଚିନ୍ତାଧାରାକୁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବରେ ବିଚାର କରି ଏକ ବିତର୍କ ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ | ଯୁକ୍ତିତର୍କ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ ମତାମତ ଦେବାରେ ଏକ ଉତ୍ତମ ସୀମା ଅଛି, ଏହାକୁ ଧ୍ୟାନରେ ରଖନ୍ତୁ |


– ଯେପରି ତୁମେ ଝିଅ ଭାବରେ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇଥିବା ମନ୍ତବ୍ୟ ଉପରେ କ୍ରୋଧିତ ହୁଅ, ସେହିପରି ପୁଅମାନଙ୍କ ଭାବନାକୁ ମଧ୍ୟ ବୁଝ | କୌଣସି ଜିନିଷ ଉପରେ ସେମାନଙ୍କୁ ପରିହାସ କର ନାହିଁ |

– ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ କାହାକୁ ଭେଟିବା, ବସିବା ଏବଂ କଥା ହେବା ଜୀବନର ପରବର୍ତ୍ତୀ ବଡ ପଦକ୍ଷେପକୁ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଭାବିତ କରେ | ସ୍ୱଚ୍ଛ, ସକରାତ୍ମକ ଚିନ୍ତାଧାରା ସହିତ ଏକ ହାଲୁକା ପରିବେଶରେ ଭଲ ସମୟ ବିତାନ୍ତୁ | ଯଦି ଏହି ସମ୍ପର୍କ ସଫଳ ହୁଏ, ତେବେ ଏହାର ସ୍ମୃତି ଆପଣଙ୍କୁ ଏକ ମଧୁରତା ପୂର୍ଣ୍ଣ କରିବ | ଅଳ୍ପ କିଛି ଭୁଲ ଦ୍ୱାରା ଅଜାଣତରେ ଏହାକୁ ହରାନ୍ତୁ ନାହିଁ | ଏହା ମଧ୍ୟ ଜୀବନରେ ଏକ ସ୍ନେହପୂର୍ଣ୍ଣ ଯାତ୍ରାର ଆରମ୍ଭ ହୋଇପାରେ |

ଏମିତି ଦେଶ ଦୁନିଆର ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ସହ ମନୋରଞ୍ଜନ ର ଖବର ସହ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ଧର୍ମ ବିଷୟରେ ଅନେକ ଜଣା ଅଜଣା କଥା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ ଓ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ । ପୋଷ୍ଟ ଭଲ ଲାଗିଥିଲେ ଆପଣ ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କ ସେୟାର କରନ୍ତୁ । ଆମର ପ୍ରୟାସ ରହିବ ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣି ଦେବୁ, ଧନ୍ୟବାଦ

About mahendra kumar

Check Also

ମୁଣ୍ଡରେ ବାଳ ପାଚିଲେ ଆପଣାନ୍ତୁ ଏହି ୨ଟି ଚମତ୍କାର ଉପାୟ ,ତୁରନ୍ତ ମିଳିବ ଫାଇଦା

ଆଜି କାଲି ଅଧିକାଂଶ ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କେଶ ସମସ୍ୟା ଦେଖାଦେବା ଏକ ସାଧାରଣ କଥା ପାଲଟିଛି। ଏହି ସମସ୍ୟା ଗୁଡିକ …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *