Breaking News

ପାଟିର ଗନ୍ଧକୁ ଅଣଦେଖା କରନ୍ତୁ ନାହିଁ, ଏହା ରୋଗର ସଂକେତ ଦେଇଥାଏ |

ପାଟିରେ ଦୁର୍ଗନ୍ଧ ପ୍ରାୟତ ଲୋକମାନଙ୍କଠାରେ ଦେଖାଯାଏ, ଦୁର୍ଗନ୍ଧ (ହାଲିଟୋସିସ୍) ଏକ ସାଧାରଣ ସମସ୍ୟା | ପାଟିରେ ଦୁର୍ଗନ୍ଧ ମଧ୍ୟ ଶରୀରରେ ହେଉଥିବା ରୋଗର ଲକ୍ଷଣ ହୋଇପାରେ | ପାଟିର ଦୁର୍ଗନ୍ଧ କିଛି ରୋଗର ଲକ୍ଷଣ ହୋଇପାରେ |

ଖରାପ ପାଟିର ଦୁର୍ଗନ୍ଧ ହେବାର ଅନେକ କାରଣ ଥାଇପାରେ | ପାଟିରେ ସଂକ୍ରମଣ, ଫାଷ୍ଟଫୁଡର ଅତ୍ୟଧିକ ଗ୍ରହଣ, ଫୁଲା ଭିତର ସଂକ୍ରମଣ, ଦାନ୍ତ ସଂକ୍ରମଣ, ପାଟିର ବାରମ୍ବାର ପାଚିବା, କୋଷ୍ଠକାଠିନ୍ୟ, ଖରାପ ହଜମ ହେବାର ମୁଖ୍ୟ କାରଣ | ଏହା ବ୍ୟତୀତ ମଧୁମେହ, କିଡନୀ ଏବଂ ଯକୃତ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ରୋଗୀମାନଙ୍କଠାରେ ଏହି ସମସ୍ୟା ସର୍ବଦା ରହିଥାଏ | ଅନ୍ୟମାନଙ୍କଠାରୁ ଦୁର୍ଗନ୍ଧର ସମସ୍ୟା ମଧ୍ୟ ନିଜ ପାଇଁ ବଡ଼ ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି କରିଥାଏ | ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ସବୁଠାରୁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବିଷୟ ହେଉଛି ରୋଗ ଖୋଜିବା ଏବଂ ଚିକିତ୍ସା କରିବା ଯାହା ଦ୍ୟାରା ଉଭୟ ରୋଗ ନିର୍ଣ୍ଣୟ କରାଯାଇପାରିବ।

ଯଦି ତୁମ ପାଟିରୁ ଆସୁଥିବା ଖରାପ ଦୁର୍ଗନ୍ଧର ସମସ୍ୟା ଦ୍ୱାରା ତୁମେ ଅସୁବିଧାରେ ପଡିଛ, ତେବେ ମେଣ୍ଟ ଚୋବାଇବା ବହୁତ ସାହାଯ୍ୟକାରୀ ହୋଇପାରେ | ଏହାକୁ ଗ୍ରହଣ କରି ଆପଣଙ୍କ ପାଟି ଦୁର୍ଗନ୍ଧ ବନ୍ଦ କରିବ | ଅନେକ ଥର ଆମେ ଖାଉଥିବା ଖାଦ୍ୟ ମଧ୍ୟ ପାଟିର ଗନ୍ଧ ହେତୁ ହୋଇପାରେ | ଏରସ,ଲବଙ୍ଗ, ତ୍ରିଫଳା,ଗୁଜୁରାତି ଚୋବାଇବା ଦ୍ୱାରା ପାଟିର ଦୁର୍ଗନ୍ଧ ଭଲ ହୁଏ|

ରାତିରେ ତ୍ରିଫଳା ପାଉଡରକୁ ଗରମ ପାଣିରେ ରଖନ୍ତୁ | ଆପଣ ସକାଳୁ ଉଠିବା ମାତ୍ରେ ଧୋଇ ଦିଅନ୍ତୁ ଆରାମଦାୟକ ହେବ | ଯେତେବେଳେ ତୁମେ ଦିନରେ ସୁଯୋଗ ପାଇବ | ତ୍ରିଫଳା ପାଉଡରର ଗୁଣ୍ଡ ପାଣିରେ ମିଶାଇ କୁଳି କଲେ ସମସ୍ୟା ଦୂର ହୁଏ |

ଏମିତି ଦେଶ ଦୁନିଆର ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ସହ ମନୋରଞ୍ଜନ ର ଖବର ସହ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ଧର୍ମ ବିଷୟରେ ଅନେକ ଜଣା ଅଜଣା କଥା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ ଓ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ । ପୋଷ୍ଟ ଭଲ ଲାଗିଥିଲେ ଆପଣ ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କ ସେୟାର କରନ୍ତୁ । ଆମର ପ୍ରୟାସ ରହିବ ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣି ଦେବୁ, ଧନ୍ୟବାଦ

About admin

Check Also

ପିରିଅଡର ଏତିକି ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ସମ୍ପର୍କ ସ୍ଥାପନା କରିଲେ ନିଶ୍ଚୟ Pregnant ହୋଇ ପାରିବେ – Pregnancy Tips

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆଜି ଆମେ ମହିଳା ଙ୍କ ପାଇଁ ନେଇ ଆସିଛୁ ଏକ ବଡ ଖବର , ହଁ ବନ୍ଧୁ ଯଦି …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *