Breaking News

ଓଠ କୁ ନରମ ଓ ସୁନ୍ଦର କରନ୍ତୁ ଏହି ଘରୋଇ ଉପାୟରେ

ସୁନ୍ଦର ଏବଂ ନରମ ଓଠ ମୁହଁରେ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ବଢାଇଥାଏ | କିନ୍ତୁ ଆଜିକାଲିର ବ୍ୟସ୍ତ ଜୀବନ ଓ ଋତୁ ବଦଳିବା କାରଣରୁ ଆପଣଙ୍କ ଓଠର ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ଜଣା ପଡେନାହିଁ | ଓଠ ଫାଟିବା ଆରମ୍ଭ କରେ | କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଭୟଭୀତ ହୁଅ ନାହିଁ, ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କିଛି ଟିପ୍ସ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ, କିପରି ଗ୍ଲିସେରିନ ସହିତ ଓଠର ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ବଢାଇ ପାରିବେ …..

– ଗ୍ଲିସେରିନକୁ ଓଠ ପାଇଁ ଏକ ପ୍ରାକୃତିକ ଔଷଧ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ | ବିଶେଷ କରି ଶୀତଋତୁରେ ଏହାର ଉପଯୋଗୀତା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଥାଏ | ଓଠରେ ଗ୍ଲିସେରିନ ଲଗାଇଲେ ଅନେକ ଲାଭ ହୋଇଥାଏ | ଏହା ଆମ ଓଠର କୋଷଗୁଡ଼ିକୁ ସତେଜ ଏବଂ ଏହାକୁ ଜୀବନ୍ତ କରିଥାଏ | ଆପଣ ସିଧାସଳଖ ଓଠରେ ଗ୍ଲିସେରିନ ପ୍ରୟୋଗ କରିପାରିବେ କିମ୍ବା ଆପଣ ଏହାକୁ ଅନ୍ୟ ଜିନିଷ ସହିତ ମଧ୍ୟ ପ୍ରୟୋଗ କରିପାରିବେ | ଏହାର ଲାଭ ଏବଂ ଏହାକୁ ବ୍ୟବହାର କରିବାର ଉପାୟ ବିଷୟରେ ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବୁ |

– ଥଣ୍ଡା ପାଗରେ ଶୁଖିଲା ପବନ ହେତୁ ଓଠ ଶୁଖିଯାଏ ଏବଂ ତାହା ଉପରେ ଫାଟିବା ଆରମ୍ଭ ହୁଏ । ସେହି କାରଣରୁ ଓଠରୁ ରକ୍ତ ବୋହିବା ମଧ୍ୟ ଆରମ୍ଭ ହୁଏ | ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ, ଗ୍ଲିସେରିନ ବ୍ୟବହାର କରିବା ଦ୍ଵାରା ଓଠ ଫାଟିବା ସମସ୍ୟା ଦୂର ହୋଇଥାଏ ଏବଂ ଓଠରୁ ରକ୍ତ ବାହାରିବା ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଏ |

– ଥଣ୍ଡା ପାଗର ଶୁଖିଲା ପବନ ହେତୁ ଓଠ ଶୁଖିଯାଏ ଏବଂ ଏହି କାରଣରୁ ଓଠ ମଧ୍ୟ ଫାଟିବା ଆରମ୍ଭ କରେ | ଓଠକୁ କୋମଳ କରିବା ପାଇଁ, ଦୁଇ-ତିନି ବୁନ୍ଦା ଗ୍ଲିସେରିନ ଏବଂ ଦୁଇ-ତିନି ବୁନ୍ଦା ଲେମ୍ବୁ ରସ ଓଠରେ ଲଗାଇବା ଦ୍ୱାରା ଓଠ ନରମ ରହିଥାଏ ଏବଂ ଓଠର ସମସ୍ୟା ଦୂର ହୋଇଥାଏ |

– ଗୋଲାପୀ ଅର୍ଥାତ୍ ଗୋଲାପୀ ଓଠ ଆପଣଙ୍କ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟକୁ ବଢାଇଥାଏ ଏବଂ ଏହା ମଧ୍ୟ ଚେହେରାର ଆକର୍ଷଣର ମୁଖ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ର ହୋଇଥାଏ | ଯଦି ତୁମେ ଓଠକୁ ଗୋଲାପୀ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛ, ଗ୍ଲିସେରିନ ବ୍ୟବହାର କର | ଅନେକ ସମୟରେ ଧୂମପାନ କିମ୍ବା ଅନ୍ୟାନ୍ୟ କାରଣରୁ ଓଠ କଳା ହେବାକୁ ଲାଗେ | ଏହି ସମସ୍ୟାକୁ ଏଡାଇବା ପାଇଁ ଗ୍ଲିସେରିନ ପ୍ରୟୋଗ କରନ୍ତୁ | 

ଏମିତି ଦେଶ ଦୁନିଆର ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ସହ ମନୋରଞ୍ଜନ ର ଖବର ସହ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ଧର୍ମ ବିଷୟରେ ଅନେକ ଜଣା ଅଜଣା କଥା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ ଓ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ । ପୋଷ୍ଟ ଭଲ ଲାଗିଥିଲେ ଆପଣ ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କ ସେୟାର କରନ୍ତୁ । ଆମର ପ୍ରୟାସ ରହିବ ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣି ଦେବୁ, ଧନ୍ୟବାଦ

About admin

Check Also

ପିରିଅଡର ଏତିକି ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ସମ୍ପର୍କ ସ୍ଥାପନା କରିଲେ ନିଶ୍ଚୟ Pregnant ହୋଇ ପାରିବେ – Pregnancy Tips

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆଜି ଆମେ ମହିଳା ଙ୍କ ପାଇଁ ନେଇ ଆସିଛୁ ଏକ ବଡ ଖବର , ହଁ ବନ୍ଧୁ ଯଦି …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *