Breaking News

ଓଠ କୁ ନରମ ଓ ସୁନ୍ଦର କରନ୍ତୁ ଏହି ଘରୋଇ ଉପାୟରେ

ସୁନ୍ଦର ଏବଂ ନରମ ଓଠ ମୁହଁରେ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ବଢାଇଥାଏ | କିନ୍ତୁ ଆଜିକାଲିର ବ୍ୟସ୍ତ ଜୀବନ ଓ ଋତୁ ବଦଳିବା କାରଣରୁ ଆପଣଙ୍କ ଓଠର ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ଜଣା ପଡେନାହିଁ | ଓଠ ଫାଟିବା ଆରମ୍ଭ କରେ | କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଭୟଭୀତ ହୁଅ ନାହିଁ, ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କିଛି ଟିପ୍ସ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ, କିପରି ଗ୍ଲିସେରିନ ସହିତ ଓଠର ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ବଢାଇ ପାରିବେ …..

– ଗ୍ଲିସେରିନକୁ ଓଠ ପାଇଁ ଏକ ପ୍ରାକୃତିକ ଔଷଧ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ | ବିଶେଷ କରି ଶୀତଋତୁରେ ଏହାର ଉପଯୋଗୀତା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଥାଏ | ଓଠରେ ଗ୍ଲିସେରିନ ଲଗାଇଲେ ଅନେକ ଲାଭ ହୋଇଥାଏ | ଏହା ଆମ ଓଠର କୋଷଗୁଡ଼ିକୁ ସତେଜ ଏବଂ ଏହାକୁ ଜୀବନ୍ତ କରିଥାଏ | ଆପଣ ସିଧାସଳଖ ଓଠରେ ଗ୍ଲିସେରିନ ପ୍ରୟୋଗ କରିପାରିବେ କିମ୍ବା ଆପଣ ଏହାକୁ ଅନ୍ୟ ଜିନିଷ ସହିତ ମଧ୍ୟ ପ୍ରୟୋଗ କରିପାରିବେ | ଏହାର ଲାଭ ଏବଂ ଏହାକୁ ବ୍ୟବହାର କରିବାର ଉପାୟ ବିଷୟରେ ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବୁ |

– ଥଣ୍ଡା ପାଗରେ ଶୁଖିଲା ପବନ ହେତୁ ଓଠ ଶୁଖିଯାଏ ଏବଂ ତାହା ଉପରେ ଫାଟିବା ଆରମ୍ଭ ହୁଏ । ସେହି କାରଣରୁ ଓଠରୁ ରକ୍ତ ବୋହିବା ମଧ୍ୟ ଆରମ୍ଭ ହୁଏ | ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ, ଗ୍ଲିସେରିନ ବ୍ୟବହାର କରିବା ଦ୍ଵାରା ଓଠ ଫାଟିବା ସମସ୍ୟା ଦୂର ହୋଇଥାଏ ଏବଂ ଓଠରୁ ରକ୍ତ ବାହାରିବା ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଏ |

– ଥଣ୍ଡା ପାଗର ଶୁଖିଲା ପବନ ହେତୁ ଓଠ ଶୁଖିଯାଏ ଏବଂ ଏହି କାରଣରୁ ଓଠ ମଧ୍ୟ ଫାଟିବା ଆରମ୍ଭ କରେ | ଓଠକୁ କୋମଳ କରିବା ପାଇଁ, ଦୁଇ-ତିନି ବୁନ୍ଦା ଗ୍ଲିସେରିନ ଏବଂ ଦୁଇ-ତିନି ବୁନ୍ଦା ଲେମ୍ବୁ ରସ ଓଠରେ ଲଗାଇବା ଦ୍ୱାରା ଓଠ ନରମ ରହିଥାଏ ଏବଂ ଓଠର ସମସ୍ୟା ଦୂର ହୋଇଥାଏ |

– ଗୋଲାପୀ ଅର୍ଥାତ୍ ଗୋଲାପୀ ଓଠ ଆପଣଙ୍କ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟକୁ ବଢାଇଥାଏ ଏବଂ ଏହା ମଧ୍ୟ ଚେହେରାର ଆକର୍ଷଣର ମୁଖ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ର ହୋଇଥାଏ | ଯଦି ତୁମେ ଓଠକୁ ଗୋଲାପୀ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛ, ଗ୍ଲିସେରିନ ବ୍ୟବହାର କର | ଅନେକ ସମୟରେ ଧୂମପାନ କିମ୍ବା ଅନ୍ୟାନ୍ୟ କାରଣରୁ ଓଠ କଳା ହେବାକୁ ଲାଗେ | ଏହି ସମସ୍ୟାକୁ ଏଡାଇବା ପାଇଁ ଗ୍ଲିସେରିନ ପ୍ରୟୋଗ କରନ୍ତୁ | 

ଏମିତି ଦେଶ ଦୁନିଆର ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ସହ ମନୋରଞ୍ଜନ ର ଖବର ସହ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ଧର୍ମ ବିଷୟରେ ଅନେକ ଜଣା ଅଜଣା କଥା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ ଓ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ । ପୋଷ୍ଟ ଭଲ ଲାଗିଥିଲେ ଆପଣ ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କ ସେୟାର କରନ୍ତୁ । ଆମର ପ୍ରୟାସ ରହିବ ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣି ଦେବୁ, ଧନ୍ୟବାଦ

About mahendra kumar

Check Also

ମୁଣ୍ଡରେ ବାଳ ପାଚିଲେ ଆପଣାନ୍ତୁ ଏହି ୨ଟି ଚମତ୍କାର ଉପାୟ ,ତୁରନ୍ତ ମିଳିବ ଫାଇଦା

ଆଜି କାଲି ଅଧିକାଂଶ ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କେଶ ସମସ୍ୟା ଦେଖାଦେବା ଏକ ସାଧାରଣ କଥା ପାଲଟିଛି। ଏହି ସମସ୍ୟା ଗୁଡିକ …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *