Breaking News

ଆସନ୍ତୁ , ଜାଣିବା ଓଡିଆ ଫିଲ୍ମ ଜଗତର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଖଳନାୟକ ରାଇମୋହନ ପରିଡା ଙ୍କ ବିଷୟରେ କିଛି . . .

ଆଜିକା ସମୟରେ ଓଡିଆ ଫିଲ୍ମ ଇନଡସ୍ଟ୍ରିରେ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଖଳନାୟକ କହିଲେ ରାଇମୋହନ ପରିଡା ଙ୍କ ନାମ ସବୁଠୁ ଆଗରେ ଆସେ | ତେବେ ଆଜିର ଏହି ଆର୍ଟିକ୍ଲରେ ଆମେ ତାଙ୍କର ପରିବାର ଏବଂ ତାଙ୍କ ଜୀବନୀ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣିବା , ଜାଣିବାକୁ ହେଲେ ଏହି ଆର୍ଟିକ୍ଲ ଟିକୁ ପୁରା ଦେଖନ୍ତୁ |

ଓଡିଆ ଇନଡସ୍ଟ୍ରିର ଏହି ଅଭିନେତା ରାଇମୋହନ ପରିଡା ଜନ୍ମ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ ୧୦ ଜୁଲାଇ ୧୯୬୩ ରେ କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲାର ଉଦୟପୁର ଠାରେ | ଏବେ ତାଙ୍କ ବର୍ତ୍ତମାନ ବୟସ ହେଉଛି ପାଖାପାଖି ୫୮ ବର୍ଷ | ସେ ତାଙ୍କ ସ୍କୁଲ ପାଠପଢା ସେହି ଉଦୟପୁର ଠାରେ ଶେଷ କରିଥିଲେ | ତାପରେ ସେ ଉତ୍କଳ ସଙ୍ଗୀତ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ରେ ବିଦ୍ୟା ଅର୍ଜନ କରିଥିଲେ | ଏବଂ ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ନାମ ଅଟେ ରଞ୍ଜିତା ପରିଡା |

ତେବେ ତାଙ୍କର ପ୍ରେମ ବିବାହ ହୋଇଥିଲା ୧୯୮୬ ମସିହାରେ | ସେ ଫିଲ୍ମ ଜଗତ କୁ ଆସିବା ପୂର୍ବରୁ ଅଶ୍ରୁମୋଚନ ମହାନ୍ତି ଙ୍କ ସହ ମିଶି ତାରିଣୀ ଗଣନାଟ୍ୟରେ ଖଳନାୟକ ଭାବେ କାମ କରୁଥିଲେ | ତାପରେ ସେ ୧୯୮୪ ମସିହାରେ ଓଡିଆ ଫିଲ୍ମ ଇନଡସ୍ଟ୍ରିରେ ପାଦଦେଇଥିଲେ | ଆଉ ତାଙ୍କ ପ୍ରଥମ ଓଡିଆ ଚଳଚିତ୍ର ଥିଲା ଗଙ୍ଗଶିଉଳି | ଯାହାକି ଆଜକୁ ପ୍ରାୟ ୩୫ ବର୍ଷ ତଳେ ରିଲିଜ କରଯାଇଥିଲା | ତାପରେ ସେ ପ୍ରାୟ ୭୦ଟି ଓଡିଆ ଫିଲ୍ମ ରେ ଖଳନାୟକ ଭାବେ କାମ କରିସାରିଥିଲେ | ତାଙ୍କର ବାପା ଙ୍କ ନାମ ଥିଲା ତୋଇଲଥ ନାଥ ପରିଡା ଏବଂ ତାଙ୍କ ମାତା ଙ୍କ ନାମ ଥିଲା ତିଳୋତ୍ତମା ପରିଡା | ଏବଂ ତାଙ୍କର ଦୁଇଟି ଝିଅ ସନ୍ତାନ ଅଛନ୍ତି | ବଡ ଝିଅ ହେଉଛନ୍ତି ଶେଫାଳି ପରିଡା | ତାଙ୍କ ସାନା ଝିଅ ଙ୍କ ନାମ ହେଉଛି ଉଦିତା ପରିଡା | ବଡ ଝିଅ ଏବେ ଦିଲ୍ଲୀରେ ସି . ଏ ପଢୁଛନ୍ତି |

ଏମିତି ଦେଶ ଦୁନିଆର ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ସହ ମନୋରଞ୍ଜନ ର ଖବର ସହ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ଧର୍ମ ବିଷୟରେ ଅନେକ ଜଣା ଅଜଣା କଥା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ ଓ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ । ପୋଷ୍ଟ ଭଲ ଲାଗିଥିଲେ ଆପଣ ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କ ସେୟାର କରନ୍ତୁ । ଆମର ପ୍ରୟାସ ରହିବ ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣି ଦେବୁ, ଧନ୍ୟବାଦ

About admin

Check Also

ଭିଡିଓ ଦେଖନ୍ତୁ – ଲକଡାଉନରେ ଏଲିନା (Elina) କିପରି ଗାଁ ରେ ପିଲା ମାନଙ୍କ ସହ ଖେଳୁଛନ୍ତି

ଦର୍ଶକ ବନ୍ଧୁ ଆପଣ ମାନେ ନିଶ୍ଚୟ ଜାଣିଥିବେ ଆମ ଓଡିଆ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରୀ ର ଥିବା ସମସ୍ତ ଲୋକ ପ୍ରିୟ ଅଭିନେତ୍ରୀ …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *