Breaking News

ମାଆ, ବାପା ଓ ଭାଇ ସମସ୍ତେ ଛାଡ଼ି ଚାଲିଗଲେ !! ନାବାଳକ ବୟସ ଶେଷରେ ଏମିତି କିଛି ଘଟିଲା ଶୁଣିଲେ ଆଖିରୁ ଲୁହ ଆସିଯିବ

ଆଜ୍ଞା ହଁ, କୋରାପୁଟ ଦଶମନ୍ତପୁର ବ୍ଲକ୍‌ ପରଜାବେଡ଼ାପଦର ପଞ୍ଚାୟତର ନୂଆଗୁଡ଼ା ଗାଁର ପିଲା ରମେଶ ସାଉଁତା । ତାର ଦୁଃଖ କାହାଣୀ ଜାଣିଲେ ଆପଣ ନିଶ୍ଚିନ୍ତ କାନ୍ଦି ପକାଇବେ । ଏହି ପିଲାଟିର କାହାଣୀ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଦୁଃଖମୟ | ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ରମେଶର ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତି ପାଇଁ ଦାୟୀ କିଏ?

ଏହି ଗାଁର ଏକ ପିଲା ଥିଲେ ଯାହାର ନାମ ରଘୁ ସାଉଁନ୍ତା । ସ୍ତ୍ରୀ ଧାନାଇ ଓ ଦୁଇପୁଅ ଅଭି ଏବଂ ରମେଶ ହସ ଖୁସିରେ ଏକ ସୁନ୍ଦର ସଂସାର କରିଥିଲେ । ଦିନ ମଜୁରିଆ ଭାବେ କାମକରି ପରିବାରରେ ପୋଷୁଥିଲେ । ତିନି ବର୍ଷ ତଳେ ହଠାତ ଅଜଣା ରୋଗରେ ପଡି ରଘୁଙ୍କର ସ୍ତ୍ରୀ ଆରପାରିକୁ ଚାଲିଗଲେ । ପତ୍ନୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ଦୁଇ ପୁଅର ଯତ୍ନ ନେଇ ପାରୁନଥିଲେ ରଘୁ । ଜମିବାଡ଼ି ନାହିଁ କି ଚଳିବାକୁ ଧନ ସମ୍ପତ୍ତି ବି ନଥିଲା ।


ବଡ଼ପୁଅ ଅଭି ବାଧ୍ୟ ହୋଇ ଧନ ଅଭାବ ରୁ ଦାଦନ ଖଟିବାକୁ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ଚାଲିଗଲା । ହେଲେ ତା ପରେ ତାର ଆଉ କିଛି ଖୋଜ ଖବର ମିଳିଲା ନଥିଲା ପ୍ରାୟ ବର୍ଷକ ଯାଏ ଅପେକ୍ଷା ପରେ ବାପା ରଘୁ ନିଜ ଚାଉଳ କାର୍ଡ ବନ୍ଧା ପକାଇ ବଡ ପୁଅ ଅଭିକୁ ଖୋଜିବା ଲାଗି ହାଇଦ୍ରାବାଦ ଚାଲିଗଲେ । ତେବେ ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟକୁ ସେ ବି ଆଉ ଫେରିଲେ ନାହିଁ । ଏମିତି ତିନି ବର୍ଷ ବିତିଗଲା ।

ଏବେ ରମେଶ ନିଜ ବିଧବା ପିଉସୀଙ୍କ ଘରେ ଆଶ୍ରୟ ନେଇଛି। ସତୁରୀ ବର୍ଷର ପିଉସୀଙ୍କ ବିଧବା ଭତ୍ତା ପାଞ୍ଚଶହ ଟଙ୍କା ଓ ସରକାରଙ୍କ ତରଫରୁ ମିଳୁଥିବା ଚାଉଳରେ ଦୁହେଁ ବଞ୍ଚୁଥିଲେ । ଘରର ପରିସ୍ଥିତି ଦେଖି ରମେଶ ଏକ ହୋଟେଲରେ କାମ କଲା । ହେଲେ ସବୁ ବେଳେ ମନ ତାର ଖୋଜୁଥିଲା ବାପା ଓ ବଡ଼ ଭାଇକୁ । ଏମିତିରେ ମାନସିକ ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇଲା ରମେଶ । ଏକଥା କହିଛନ୍ତି ବିଧବା ପିଉସୀ ଗୁରୁ ମିଣିଆକା ।


ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ନୂଆଗୁଡା ଗାଁର ଲୋକମାନେ ପ୍ରଶାସନ ଓ ସରକାରଙ୍କୁ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି ରମେଶର ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ । ତାର ବାପା ଭାଇଙ୍କୁ ଖୋଜିବା ପାଇଁ । ଏବେ ରମେଶର ବୟସ ମାତ୍ର ୧୫ କି ୧୬ ବର୍ଷ । ଯଦି ସେ ଭଲ ହୋଇ ପାଠ ପଢ଼େ ତାର ଭାଗ୍ୟ ବଦଳିଯିବ ବୋଲି ଲୋକଙ୍କର ବିଶ୍ୱାସ । ହେଲେ କଥାରେ ଅଛି ଦଇବ ଦଉଡ଼ି ମଣିଷ ଗାଈ… ତେଣୁ ରମେଶର ଭାଗ୍ୟ ବଦଳି ପାରିବ ଯେତେବେଳେ କାହାର ସହାୟତାର ହାତ ବଢ଼ି ଆସିବ ତା’ଆଡ଼କୁ ।

ଏମିତି ଦେଶ ଦୁନିଆର ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ସହ ମନୋରଞ୍ଜନ ର ଖବର ସହ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ଧର୍ମ ବିଷୟରେ ଅନେକ ଜଣା ଅଜଣା କଥା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ ଓ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ । ପୋଷ୍ଟ ଭଲ ଲାଗିଥିଲେ ଆପଣ ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କ ସେୟାର କରନ୍ତୁ । ଆମର ପ୍ରୟାସ ରହିବ ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣି ଦେବୁ, ଧନ୍ୟବାଦ

About admin

Check Also

ଏହି ମୁସଲମାନ ଦେଶରେ ରହିଛି ବିଷ୍ଣଙ୍କ ସବୁଠୁ ବଡ ମୂର୍ତ୍ତୀ , ଆପଣ ଜାଣି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ

ଭଗବାନ ବିଷ୍ଣୁ ହେଉଛନ୍ତି କୋଟି କୋଟି ହିନ୍ଦୁ ମାନଙ୍କର ଆସ୍ଥା ଓ ବିଶ୍ୱାସର ପ୍ରତୀକ। ଏହା ସହିତ ଭଗବାନ ବିଷ୍ଣୁ …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *