Breaking News

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ଦରମା କେତେ ଜାଣିଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ ?

ଆପଣ ମାନେ ଜାଣିଛନ୍ତି କି ଦେଶ ତଥା ରାଜ୍ୟ କୁ ଶାସନ କରୁଥିବା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ତଥା ନେତା ମାନଙ୍କର ଦରମା କେତେ? ଯଦି ଜାଣି ନାହାନ୍ତି ତେବେ ପୋଷ୍ଟ ଟି କୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ ପଢନ୍ତୁ।ଅନେକ ସମୟରେ ଆପଣ ମାନଙ୍କ ମନକୁ ଏ ପ୍ରଶ୍ନ ଅସିଥିବ। ଆଜି ଆମେ ଏମିତି ଏକ ଜିନିଷ ଜଣେଇବାକୁ ଯାଉଛୁ ଯାହା ଆପଣ ଆଗରୁ କୋଉଠୁ ଶୁଣିନଥିବେ।ଯାହା କି ହେଉଛି ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟ ର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି,ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଓ ନେତା ମାନଙ୍କ ଦରମା କେତେ?


ପ୍ରଥମେ ଜାଣିବା ଆମ ଦେଶ ର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଙ୍କ ଦରମା। ଆମ ଦେଶ ର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଙ୍କ ବର୍ତ୍ତମାନ ର ଦରମା ହେଉଛି ୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା। ଏବଂ ଉପରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଙ୍କ ଦରମା ହେଉଛି ୪.୫ ଲକ୍ଷ୍ୟ ଟଙ୍କା।ଆମ ଦେଶ ର ସବୁଠୁ ଅଧିକ ଦରମା ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପାଇଥାନ୍ତି।

ଏହା ପରେ ଆମ ଦେଶର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ,ଯିଏ କି ୨ ଲକ୍ଷ ୫୦୦୦୦ ଟଙ୍କା ଦରମା ପାଇଥାନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଯାବତୀୟ ଖର୍ଚ୍ଚ ସରକାର ତୁଲାଇଥାନ୍ତି।ଯେପରି ତାଙ୍କର ଯିବା ଆସିବା ଏବିଂ ସୁରକ୍ଷା ଖର୍ଚ୍ଚ ଇତ୍ୟାଦି।

ଆମ ଦେଶ ର ସମସ୍ତ ରାଜ୍ୟ ର ରାଜ୍ୟପାଳ ଙ୍କ ଦରମା ହେଉଛି ୩ ଲକ୍ଷ୍ୟ ୫୦୦୦୦ ଟଙ୍କା।

ଏହା ପରେ ସୁପ୍ରିକୋର୍ଟର ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବଙ୍କ ଦରମା ହେଉଛି ୨ ଲକ୍ଷ ୮୦୦୦୦ ଟଙ୍କା।ଏହା ପରେ ଆସୁଛନ୍ତି ସୁପ୍ରିମ କୋର୍ଟର ଜର୍ଜ। ଯାହା ଙ୍କ ଦରମା ହେଉଛି ୨ଲକ୍ଷ ୫୦୦୦୦ ଟଙ୍କା।

ରାଜ୍ୟ ହାଇକୋର୍ଟର ନାୟାଧିଷ ଙ୍କ ଦରମା ମଧ୍ୟ ୨ଲକ୍ଷ ୫୦୦୦୦ ଟଙ୍କl ଏବଂ ଓକିଲ ମାନଙ୍କ ଦରମା ହେଉଛି ୨ ଲକ୍ଷ ୨୫୦୦୦ ଟଙ୍କା।

ଏହା ପରେ ଜାଣିବା MP ବା ମେମ୍ବର ଅଫ୍ ପାର୍ଲ୍ୟାମେଣ୍ଟ ମାନଙ୍କ ଦରମା।ଏମାନଙ୍କ ଦରମା ହେଉଛି ୧ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା।ଶେଷ ରେ ଜାଣିବା ରାଜ୍ୟ ର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମାନଙ୍କ ଦରମା କେତେ।ତେବେ ସମସ୍ତ ରାଜ୍ୟ ର ମୁଖ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ମାନଙ୍କ ଦରମା ଅଲଗା ଅଲଗା ଥାଏ।

ଆମ ଦେଶ ରେ ସବୁ ରାଜ୍ୟ ର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଙ୍କ ଠାରୁ ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ଦରମା ପାଇଥାଆନ୍ତି ତେଲେଙ୍ଗାନା ର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ।ଯାହାକି ହେଉଛି ୪ ଲକ୍ଷ ୧୦୦୦୦ ଟଙ୍କା ଏବଂ ତେଲେଙ୍ଗାନା ର MLA ଙ୍କ ଦରମା ହେଉଛି ୨ ଲକ୍ଷ ୫୦୦୦୦ ଟଙ୍କା।ଯାହାକି ପ୍ରଧାମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କର ଦରମା ସହ ସମାନ।

ଆମ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଙ୍କ ଦରମା ହେଉଛି ମାତ୍ର ୧ ଲକ୍ଷ ୬୫୦୦୦ ଟଙ୍କା ଓ MLA ମାନଙ୍କ ଦରମା ମାତ୍ର ୩୫୦୦୦ ଟଙ୍କା।

ଏମିତି ଦେଶ ଦୁନିଆର ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ସହ ମନୋରଞ୍ଜନ ର ଖବର ସହ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ଧର୍ମ ବିଷୟରେ ଅନେକ ଜଣା ଅଜଣା କଥା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ ଓ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ । ପୋଷ୍ଟ ଭଲ ଲାଗିଥିଲେ ଆପଣ ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କ ସେୟାର କରନ୍ତୁ । ଆମର ପ୍ରୟାସ ରହିବ ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣି ଦେବୁ, ଧନ୍ୟବାଦ

About admin

Check Also

LIC କୁ ନେଇ ଆସିଲା ବହୁତ ବଡ଼ ଖୁସି ଖବର, LIC ରେ କରନ୍ତୁ ଏହି କାମ ମାସକୁ ମାସ ଆପଣ ପାଇ ପାରିବେ Pension ୧୨ ଟଙ୍କା….ଦେଖନ୍ତୁ କେମିକି କରିବେ ଏହି LIC !

LIC କୁ ନେଇ ଆସିଛି କିଛି ନୂଆ Pension ପ୍ଲାନ ଯେଉଁଥିରେ ଆପଣଙ୍କୁ ମାତ୍ର ଠାରେ ପଇସା ଜମା କଲେ …

Leave a Reply

Your email address will not be published.