Breaking News

ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀ ପ୍ରତି ମିନିଟରେ ଏତେ ରୋଜଗାର କରନ୍ତି, ଆପଣ ଜାଣି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ |

ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବୁ ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀ ପ୍ରତି ମିନିଟରେ କେତେ ରୋଜଗାର କରନ୍ତି ସେ ଦୁନିଆର ସବୁଠାରୁ ଧନୀ ବ୍ୟବସାୟୀ, ତାଙ୍କର ବହୁତ ନାଁ ଅଛି, ସେ ପ୍ରତି ମିନିଟରେ ବହୁତ ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରନ୍ତି, ତୁମକୁ କୁହ ଯେ ନିକଟରେ ସର୍ବଭାରତୀୟ ସ୍ତରରେ ମୁକ୍ତିଲାଭ କରିଛି ଯେ ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀ ତାଙ୍କ ପ୍ରତି ମିନିଟରେ ପ୍ରାୟ 2.92 ଲକ୍ଷ କୋଟି ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରନ୍ତି, ଯେତିକି ସେ ଗୋଟିଏ ମିନିଟ୍ ରୋଜଗାର କରନ୍ତି, ଜଣେ ସାଧାରଣ ଲୋକ ବର୍ଷସାରା ମଧ୍ୟ ରୋଜଗାର କରନ୍ତି ନାହିଁ, ନିକଟରେ ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀଙ୍କ ନା ଭାରତ କିମ୍ବା ନାମ ନାହିଁ ଦୁନିଆର 20 ଧନୀ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ତାଲିକାରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ |

ଏହା କିପରି ରୋଜଗାର କରେ ତାହା କୁହନ୍ତୁ, ରିଲାଏନ୍ସ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିଜ୍ 2015-2016 ରେ 27,630 କୋଟି ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିଛି। ଏବଂ ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀଙ୍କର କମ୍ପାନୀରେ 44.7% ଅଂଶଧନ ଅଛି, ସେହି ଅନୁଯାୟୀ ତାଙ୍କ ଅଂଶ 12,351 କୋଟି ଏବଂ ମାସିକ ଆୟ 1029 କୋଟି, ସେ ସପ୍ତାହରେ 257 କୋଟି ଏବଂ ଦିନରେ 34 କୋଟି ରୋଜଗାର କରନ୍ତି, ଯଦି ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀ ତାଙ୍କର 1 ଘଣ୍ଟା ରୋଜଗାର ବିଷୟରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରନ୍ତି, ତେବେ ସେ 1 ଘଣ୍ଟାରେ 1.4 କୋଟି ରୋଜଗାର କରନ୍ତି |

କିନ୍ତୁ ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜ ଆକଳନରୁ ଏହା କହୁଛୁ, ଏହା ନିଶ୍ଚିତ ନୁହେଁ ଯେ ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀ ଏତେ ଅଧିକ ରୋଜଗାର କରନ୍ତି, ଏହି ଖବର 2015-2016 ର ଆର୍ଥିକ ରିପୋର୍ଟ ଉପରେ ଆଧାରିତ, ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ପ୍ରତି ମିନିଟରେ 2.35 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ଗୋଟିଏ ପଇସା ମଧ୍ୟ ରଖନ୍ତି ନାହିଁ |

ଏକ ଇଣ୍ଟରଭିଉରେ ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀ ନିଜେ ଆମକୁ କହିଥିଲେ ଯେ ସେ ପକେଟରେ ଟଙ୍କା କିମ୍ବା କ୍ରେଡିଟ କାର୍ଡ ରଖିନାହାଁନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କର ସମସ୍ତ ବିଲ୍ ଏକାଠି ରହୁଥିବା ଲୋକମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଦିଆଯାଏ | ସେ କହିଥିଲେ- ‘ମୋ ପାଇଁ ଟଙ୍କା କିଛି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ନୁହେଁ | ଟଙ୍କା କେବଳ ଏକ ଉତ୍ସ | ଯିଏ କମ୍ପାନୀ ପାଇଁ ରିସ୍କ ନେଉଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରେ | ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀ ଜଣେ କୋଟିପତି ବ୍ୟକ୍ତି |

About odisha news

Check Also

ବାଛନ୍ତୁ ଗୋଟିଏ ରଙ୍ଗର Kalasa, ଆଉ ଜାଣନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କର ଆଗାମୀ ଦିନର ଭବିଷ୍ୟତ ବିଷୟରେ, ସବୁ କିଛି ହୋଇଯିବ ସତ ଥରେ ନିଶ୍ଚିତ ଦେଖନ୍ତୁ…

ହେଲୋ ଫ୍ରେଣ୍ଡ୍ ବାଛନ୍ତୁ ଏଥି ମଧ୍ୟରୁ କୌଣସି ବି ଗୋଟିଏ ରଙ୍ଗ ଓ ଜଣାନ୍ତୁ ନିଜ ଭବିଷ୍ୟତ ଜଡିତ କିଛି …

Leave a Reply

Your email address will not be published.