Breaking News

ମୁଣ୍ଡବିନ୍ଧା ଦୂର କରିବାକୁ ଚାହୁଁ ଛନ୍ତି ତ , ଶ୍ରୀଘ୍ର ଅପଣାନ୍ତୁ ଏହି ଘରୋଇ ଉପାୟ

ଆଜିର ରନ୍ ଅଫ୍ ଦି ମିଲ୍ ଜୀବନରେ କ୍ଲାନ୍ତତା ସାଧାରଣ ଅଟେ | ଏହି ଗରମ ଏବଂ ଆର୍ଦ୍ର ପାଗରେ ଥକାପଣ ହେତୁ ମୁଣ୍ଡବିନ୍ଧା ଆରମ୍ଭ ହୁଏ, ଯାହା ଦୀର୍ଘ ସମୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅସୁବିଧାଜନକ ରହିଥାଏ | ଏହି ମୁଣ୍ଡବିନ୍ଧା ହେତୁ, ଆମେ କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଅସମର୍ଥ ଏବଂ ଆଚରଣରେ ବିରକ୍ତତା ଆରମ୍ଭ ହୁଏ | ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଶୀଘ୍ର ଏହି ମୁଣ୍ଡବିନ୍ଧାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ଆବଶ୍ୟକ | ତେଣୁ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ କିଛି ଭଲ ଟିପ୍ସ ଆଣିଛୁ, ଯାହା ସାହାଯ୍ୟରେ ଆପଣ କିଛି ମିନିଟରେ ମୁଣ୍ଡବିନ୍ଧାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବେ | ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହି ପ୍ରତିକାର ବିଷୟରେ ..

– ଯଦି ମୁଣ୍ଡବିନ୍ଧାର ସମସ୍ୟା ସ୍ଥିର ଥାଏ, ତେବେ ସକାଳେ ଆପଲରେ ଲୁଣ ଲଗାନ୍ତୁ ଏବଂ ଖାଲି ପେଟରେ ଖାଆନ୍ତୁ | ଏହା ପରେ ଉଷୁମ କ୍ଷୀର ପିଅନ୍ତୁ | ଏହାକୁ କିଛି ଦିନ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ମୁଣ୍ଡବିନ୍ଧାରୁ ମୁକ୍ତି ମିଳିଥାଏ |

– ତୁରନ୍ତ ମୁଣ୍ଡବିନ୍ଧାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇଁ ଏକ ବରଫ ଖଣ୍ଡକୁ ଏକ ସଫା କପଡ଼ାରେ ବାନ୍ଧି ୧୦ ମିନିଟ୍ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମୁଣ୍ଡରେ ରଖନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହାକୁ ବାହାର କଲେ ଆରାମ ମିଳିବ |

ଯଦି ମୁଣ୍ଡ ଭାରୀ ଥାଏ, ତେବେ ଲବଙ୍ଗ, ଏରସ ଏବଂ ଅଦା ତିଆରି କରି ଚା ’ପିଅନ୍ତୁ |

ମୁଣ୍ଡବିନ୍ଧାରୁ ଶୀଘ୍ର ମୁକ୍ତି ପାଇଁ, ଲବଙ୍ଗ ପାଉଡରରେ ଲୁଣ ମିଶାଇ ଏକ ପେଷ୍ଟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହାକୁ କ୍ଷୀର ସହିତ ପିଅନ୍ତୁ | କିଛି ମିନିଟରେ ମୁଣ୍ଡବିନ୍ଧା କମିଯିବ | ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଲବଙ୍ଗ ଗ୍ରାଇଣ୍ଡ୍ କରି ମୁଣ୍ଡରେ ଲବଙ୍ଗ ଲଗାଇ ପାରିବେ |


– ରସୁଣ ଏକ ପ୍ରାକୃତିକ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଉପଶମକାରୀ | ରସୁଣର କିଛି ଗୁଣ୍ଡକୁ ଗ୍ରାଇଣ୍ଡ୍ କରି ଚିପି ଦିଅନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହାର ରସ ପିଅନ୍ତୁ | ଏହା ମଧ୍ୟ ମୁଣ୍ଡବିନ୍ଧାରୁ ମୁକ୍ତି ଦେବ |

– ମାଂସପେଶୀ ଟେନସନ ଦ୍ୱାରା ମୁଣ୍ଡବିନ୍ଧା ମଧ୍ୟ ହୋଇଥାଏ | ଏହି ଟେନସନକୁ ହ୍ରାସ କରିବା ପାଇଁ ବେକ, ମୁଣ୍ଡ ଏବଂ କାନ୍ଧରେ ମାଲିସ୍ କରନ୍ତୁ |

ଏମିତି ଦେଶ ଦୁନିଆର ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ସହ ମନୋରଞ୍ଜନ ର ଖବର ସହ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ଧର୍ମ ବିଷୟରେ ଅନେକ ଜଣା ଅଜଣା କଥା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ ଓ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ । ପୋଷ୍ଟ ଭଲ ଲାଗିଥିଲେ ଆପଣ ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କ ସେୟାର କରନ୍ତୁ । ଆମର ପ୍ରୟାସ ରହିବ ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣି ଦେବୁ, ଧନ୍ୟବାଦ

About admin

Check Also

ମାତ୍ର ୩ ଦିନ ଖାଲି ପେଟରେ ଖାଆନ୍ତୁ ବେଲ ପତ୍ର ଭଲ ହୋଇଯିବ ଏହି ସବୁ ବଡ ବଡ ରୋଗ – Ayurvedic Tips

ଦର୍ଶକ ବନ୍ଧୁ ଆପଣ ମାନେ ଜାଣିଥିବେ ଆମ ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମ ରେ ଭଗବାନ ଶିବ ଙ୍କୁ ସବୁଦିନ ହଜାର ହଜାର …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *