Breaking News

ମୁଣ୍ଡବିନ୍ଧା ଦୂର କରିବାକୁ ଚାହୁଁ ଛନ୍ତି ତ , ଶ୍ରୀଘ୍ର ଅପଣାନ୍ତୁ ଏହି ଘରୋଇ ଉପାୟ

ଆଜିର ରନ୍ ଅଫ୍ ଦି ମିଲ୍ ଜୀବନରେ କ୍ଲାନ୍ତତା ସାଧାରଣ ଅଟେ | ଏହି ଗରମ ଏବଂ ଆର୍ଦ୍ର ପାଗରେ ଥକାପଣ ହେତୁ ମୁଣ୍ଡବିନ୍ଧା ଆରମ୍ଭ ହୁଏ, ଯାହା ଦୀର୍ଘ ସମୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅସୁବିଧାଜନକ ରହିଥାଏ | ଏହି ମୁଣ୍ଡବିନ୍ଧା ହେତୁ, ଆମେ କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଅସମର୍ଥ ଏବଂ ଆଚରଣରେ ବିରକ୍ତତା ଆରମ୍ଭ ହୁଏ | ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଶୀଘ୍ର ଏହି ମୁଣ୍ଡବିନ୍ଧାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ଆବଶ୍ୟକ | ତେଣୁ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ କିଛି ଭଲ ଟିପ୍ସ ଆଣିଛୁ, ଯାହା ସାହାଯ୍ୟରେ ଆପଣ କିଛି ମିନିଟରେ ମୁଣ୍ଡବିନ୍ଧାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବେ | ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହି ପ୍ରତିକାର ବିଷୟରେ ..

– ଯଦି ମୁଣ୍ଡବିନ୍ଧାର ସମସ୍ୟା ସ୍ଥିର ଥାଏ, ତେବେ ସକାଳେ ଆପଲରେ ଲୁଣ ଲଗାନ୍ତୁ ଏବଂ ଖାଲି ପେଟରେ ଖାଆନ୍ତୁ | ଏହା ପରେ ଉଷୁମ କ୍ଷୀର ପିଅନ୍ତୁ | ଏହାକୁ କିଛି ଦିନ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ମୁଣ୍ଡବିନ୍ଧାରୁ ମୁକ୍ତି ମିଳିଥାଏ |

– ତୁରନ୍ତ ମୁଣ୍ଡବିନ୍ଧାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇଁ ଏକ ବରଫ ଖଣ୍ଡକୁ ଏକ ସଫା କପଡ଼ାରେ ବାନ୍ଧି ୧୦ ମିନିଟ୍ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମୁଣ୍ଡରେ ରଖନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହାକୁ ବାହାର କଲେ ଆରାମ ମିଳିବ |

ଯଦି ମୁଣ୍ଡ ଭାରୀ ଥାଏ, ତେବେ ଲବଙ୍ଗ, ଏରସ ଏବଂ ଅଦା ତିଆରି କରି ଚା ’ପିଅନ୍ତୁ |

ମୁଣ୍ଡବିନ୍ଧାରୁ ଶୀଘ୍ର ମୁକ୍ତି ପାଇଁ, ଲବଙ୍ଗ ପାଉଡରରେ ଲୁଣ ମିଶାଇ ଏକ ପେଷ୍ଟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହାକୁ କ୍ଷୀର ସହିତ ପିଅନ୍ତୁ | କିଛି ମିନିଟରେ ମୁଣ୍ଡବିନ୍ଧା କମିଯିବ | ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଲବଙ୍ଗ ଗ୍ରାଇଣ୍ଡ୍ କରି ମୁଣ୍ଡରେ ଲବଙ୍ଗ ଲଗାଇ ପାରିବେ |


– ରସୁଣ ଏକ ପ୍ରାକୃତିକ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଉପଶମକାରୀ | ରସୁଣର କିଛି ଗୁଣ୍ଡକୁ ଗ୍ରାଇଣ୍ଡ୍ କରି ଚିପି ଦିଅନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହାର ରସ ପିଅନ୍ତୁ | ଏହା ମଧ୍ୟ ମୁଣ୍ଡବିନ୍ଧାରୁ ମୁକ୍ତି ଦେବ |

– ମାଂସପେଶୀ ଟେନସନ ଦ୍ୱାରା ମୁଣ୍ଡବିନ୍ଧା ମଧ୍ୟ ହୋଇଥାଏ | ଏହି ଟେନସନକୁ ହ୍ରାସ କରିବା ପାଇଁ ବେକ, ମୁଣ୍ଡ ଏବଂ କାନ୍ଧରେ ମାଲିସ୍ କରନ୍ତୁ |

ଏମିତି ଦେଶ ଦୁନିଆର ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ସହ ମନୋରଞ୍ଜନ ର ଖବର ସହ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ଧର୍ମ ବିଷୟରେ ଅନେକ ଜଣା ଅଜଣା କଥା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ ଓ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ । ପୋଷ୍ଟ ଭଲ ଲାଗିଥିଲେ ଆପଣ ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କ ସେୟାର କରନ୍ତୁ । ଆମର ପ୍ରୟାସ ରହିବ ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣି ଦେବୁ, ଧନ୍ୟବାଦ

About admin

Check Also

ମୁଣ୍ଡରେ ବାଳ ପାଚିଲେ ଆପଣାନ୍ତୁ ଏହି ୨ଟି ଚମତ୍କାର ଉପାୟ ,ତୁରନ୍ତ ମିଳିବ ଫାଇଦା

ଆଜି କାଲି ଅଧିକାଂଶ ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କେଶ ସମସ୍ୟା ଦେଖାଦେବା ଏକ ସାଧାରଣ କଥା ପାଲଟିଛି। ଏହି ସମସ୍ୟା ଗୁଡିକ …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *