Breaking News

ଅଲୌକିକ ମହିମା ! ମହାଦେବଙ୍କ ପାଦୁକା ପାଣି ପିଇଲେ ଦୂର ହୁଏ ସବୁ ରୋଗ

ସଦୃଶ୍ୟ ମନ୍ଦିର ମନ୍ଦିର ଉପରେ ଉଡୁଛି ନେତ ଆଉ ଏହି ନେତ ହିଁ ସ୍ପଷ୍ଟ ବୟାନ କରୁଛି କେତେ ମହାନ ଏହି ପୀଠ ର ମାହାତ୍ମ୍ଯ | ମନ୍ଦିରର ପ୍ରତ୍ଯେକଟି କୋଣରେ ଭରି ରହିଛି | ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକର ପରିଭାଷା ଭକ୍ତ ଙ୍କ ଭକ୍ତି ଭାବନାରେ ଭରି ଉଠୁଛି ଏକ ଭାବମୟ ପରିବେଶ | ଏ ହେଉଛି ପୁରୀ ଜିଲ୍ଲା ଡେଲାଙ୍ଗ ବ୍ଲକ ଗାଁରେ ଥିବା ପଶ୍ଚିମା ଶମ୍ଭୁ ସୋମନାଥ ଦେବ ଙ୍କ ମନ୍ଦିର |

ଏହି ମନ୍ଦିର ୧୨୦୦ ଖ୍ରୀଷ୍ଟାବ୍ଧ ର ହୋଇ ଥିବା ବେଳେ ପୁରୀ ଗଜପତି ପ୍ରଥମ ରାମଚନ୍ଦ୍ର ଦେବ ଏହାକୁ ନିର୍ମାଣ କରିଥିବା କିମ୍ବଦନ୍ତୀରୁ ଶୁଣିବାକୁ ମିଳେ | ତେବେ ଏହି ପୀଠରେ ବର୍ଷ ତମାମ ବିଭିନ୍ନ ପର୍ବପର୍ବାଣି ପାଳନ କରାଯାଏ | ଠାକୁର ଙ୍କ ରୀତି ନୀତି ମଧ୍ୟ ସମୟାନୁସାରେ କରାଯାଇଥାଏ |


ସକାଳ ମଙ୍ଗଳ ଆରତି , ମଇଲମ , ତଡପ ଲାଗି ସହିତ ସର୍ବସାଧାରଣ ଦର୍ଶନ ଦିଆଯାଇଥାଏ | ଠାକୁରଙ୍କ ମୁଖ୍ୟ ଭୋଗ ଭାବେ ଅର୍ଣ୍ଣ ଏବଂ ଡାଲମା ଭୋଗ ଲାଗି ହୁଏ | ଏହି ପୀଠର ରହିଛି ସ୍ଵତନ୍ତ୍ର ମାହାତ୍ମ୍ଯ | ଠାକୁର ଙ୍କ ମନ୍ଦିର ପରିସରରେ ରହିଛି ଏକ ନୀଳ ପୋଖରୀ | ଯାହା ନିଜର ଗୁରୁତ୍ଵ ବହନ କରିଥାଏ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ ଙ୍କ ପାଇଁ | ଏହି ନୀଳ ପୋଖରୀରେ ସ୍ନାନ କରି ପଣି ପିଇଲେ ଜ୍ଵର ଭଲ ହେବା ସହ ବିଭିନ୍ନ ରୋଗରୁ ଉପସମ ମିଳିଥାଏ | ସେଥିପାଇଁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ ଙ୍କର ବେସ ଭିଡ ଜମିଥାଏ ଏଠି |

ଏମିତି ଦେଶ ଦୁନିଆର ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ସହ ମନୋରଞ୍ଜନ ର ଖବର ସହ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ଧର୍ମ ବିଷୟରେ ଅନେକ ଜଣା ଅଜଣା କଥା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ ଓ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ । ପୋଷ୍ଟ ଭଲ ଲାଗିଥିଲେ ଆପଣ ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କ ସେୟାର କରନ୍ତୁ । ଆମର ପ୍ରୟାସ ରହିବ ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣି ଦେବୁ, ଧନ୍ୟବାଦ

 

About mahendra kumar

Check Also

ମାଳିକା କରିଲା ବଡ ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ – ଇଂରେଜ ମାନେ ଚୋରି କରିଥିବା କୋଣାର୍କର ଚୁମ୍ବକ କୁ ଋଷିଆ ଭାରତକୁ ଫେରାଇବ

ଦର୍ଶକ ବନ୍ଧୁ ଆପଣ ମାନେ ସଦା ସର୍ବଦା ଆମର ଏହି ପେଜ ମାଧ୍ୟମ ରେ ମାଳିକା ବିଷୟ ରେ ଜାଣିବାକୁ …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *