Breaking News

ସାବଧାନ ! ମଦ୍ୟପାନ କରୁଛନ୍ତି କି ? ଜାଣିରଖନ୍ତୁ , ଶରୀରରେ ଏହି ସବୁ ଲାଭ ହୋଇଥାଏ

 

ଆପଣ ଜାଣିଥିବେ ଯେ ଆମ ପାଟି ଭିତରେ କିଛି ଭଲ ବ୍ୟାକ୍ଟେରିଆ ମଧ୍ୟ ମିଳିଥାଏ, ଯାହା ଆମ ଶରୀରର ରୋଗ ପ୍ରତିରୋଧକ ଶକ୍ତି ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଲାଭଦାୟକ ଏବଂ ଖରାପ ଜୀବାଣୁ ଶରୀରକୁ ପ୍ରବେଶ କରିବାକୁ ଦେଇନଥାଏ | ମଦ୍ୟ ରେ ଏଲକହଲ ଥାଏ, ଯାହା ଏହି ଜୀବାଣୁକୁ ମାରିଦିଏ ଏବଂ ଆମ ଶରୀରର ରୋଗ ପ୍ରତିରୋଧକ କ୍ଷମତାକୁ କ୍ଷତି ପହଞ୍ଚାଇଥାଏ | ମଦ୍ୟପାନ ହୃଦୟ ପାଇଁ ଟିକିଏ ଲାଭଦାୟକ ଅଟେ |କିନ୍ତୁ ଏଥିପାଇଁ ଆମେ ଆମର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଶରୀରକୁ କ୍ଷତି ପହଞ୍ଚାଇ ପାରିବୁ ନାହିଁ |

ମସ୍ତିଷ୍କ ସକ୍ରିୟତା – ମଦ୍ୟପାନ କରିବା ଦ୍ୱାରା ମସ୍ତିଷ୍କ ସକ୍ରିୟତା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଥାଏ | ମସ୍ତିଷ୍କର ଚିନ୍ତା କ୍ଷମତା ସାମାନ୍ୟ ବଢିଥାଏ |

କିଡନୀରେ ପଥର ଗଠନକୁ ରୋକିଥାଏ – ବିୟର ପିଇବା ଦ୍ୱାରା କିଡନୀରେ ପଥର ସୃଷ୍ଟି ହୁଏ ନାହିଁ, କାରଣ ବିୟର ପିଇବା ଦ୍ୱାରା ବାରମ୍ବାର ପରିସ୍ରା ହୁଏ, ଯାହା କିଡନୀରେ ପଥର ହେବାର ସମ୍ଭାବନାକୁ ହ୍ରାସ କରିଥାଏ |

ହୃଦଘାତକୁ ରୋକିଥାଏ – ମଦ ଖାଇବା ପରେ ସପ୍ତାହରେ ଥରେ ଏକ ପେଗ୍ ଗ୍ରହଣ କଲେ ହୃଦଘାତ ଏବଂ ଆଲଜାଇମର ସମ୍ଭାବନା କମିଯାଏ |

ରକ୍ତରେ ଶର୍କରା ସ୍ତରକୁ ସମାନ ରଖେ – ମଦ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ଟାଇପ୍-୨ ମଧୁମେହର ଶିକାର ହୋଇପାରିବ ନାହିଁ, ଯାହା ରକ୍ତରେ ଶର୍କରାକୁ ମଧ୍ୟ ସନ୍ତୁଳିତ କରିଥାଏ |

C

ଯୌ- ନ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପରେ ବୃଦ୍ଧି – ଲାଲ୍ ଦ୍ରାକ୍ଷାରସ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ପୁରୁଷଙ୍କ ଅପେକ୍ଷା ମହିଳାମାନେ ଯୌ- ନ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ କରିବାକୁ ଅଧିକ ଆଗ୍ରହୀ ହୁଅନ୍ତି | ବିବାହିତ ଦମ୍ପତିମାନେ ଏହାକୁ ବ୍ୟବହାର କରି ଏକ ଆନନ୍ଦଦାୟକ ଅନୁଭୂତିରେ ନିଜ ଜୀବନ ବିତାଇବାକୁ ସକ୍ଷମ ଅଟନ୍ତି |

ମନେ ରଖିବାର କ୍ଷମତା ବଢିଥାଏ – ନାଲି ମଦ ପିବା ଦ୍ୱାରା ବ୍ୟକ୍ତିର ସ୍ମୃତି ଶକ୍ତି ବଢିଥାଏ  |

ଚାପ କମାଇବା – ଭୋଡକା ପିବା ଦ୍ୱାରା ନିଜକୁ ଚାପରୁ ମୁକ୍ତି ମିଳିଥାଏ |  ଭଲ ଏବଂ ଆରାମଦାୟକ ନିଦ ଆସିଥାଏ |

ଚର୍ମକୁ ସୁନ୍ଦର କରେ – ନାଲି ମଦ ପିବା ଦ୍ୱାରା ଚର୍ମ ସୁନ୍ଦର ହୋଇଥାଏ | ପ୍ରାକୃତିକ ଆର୍ଦ୍ରତା ଏବଂ ଶୁଷ୍କ ଚର୍ମକୁ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ କରେ |

ହାଡକୁ ମଜବୁତ କରେ – ବିୟରର ନିୟମିତ ସୀମିତ ଗ୍ରହଣ ହାଡର ଘନତାକୁ ବଢାଇଥାଏ ଏବଂ କ୍ଷତରେ ଭୋଡକା ପ୍ରୟୋଗ କଲେ ଶୀଘ୍ର ଭଲ ହୋଇଯାଏ |

ଯୁବକ ରଖେ – ସବୁଠାରୁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଏବଂ ଶେଷ କଥା ହେଉଛି ମଦ ପିବା ଦ୍ୱାରା ତୁମେ ଶୀଘ୍ର ବୃଦ୍ଧ ହୋଇନଥାଅ, ଅର୍ଥାତ୍ ଆପଣଙ୍କ ଚରମ ରୁ ଆପଣ ଯବନ ଦେଖାଯିବେ

ଏମିତି ଦେଶ ଦୁନିଆର ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ସହ ମନୋରଞ୍ଜନ ର ଖବର ସହ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ଧର୍ମ ବିଷୟରେ ଅନେକ ଜଣା ଅଜଣା କଥା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ ଓ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ । ପୋଷ୍ଟ ଭଲ ଲାଗିଥିଲେ ଆପଣ ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କ ସେୟାର କରନ୍ତୁ । ଆମର ପ୍ରୟାସ ରହିବ ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣି ଦେବୁ, ଧନ୍ୟବାଦ

About admin

Check Also

ମୁଣ୍ଡରେ ବାଳ ପାଚିଲେ ଆପଣାନ୍ତୁ ଏହି ୨ଟି ଚମତ୍କାର ଉପାୟ ,ତୁରନ୍ତ ମିଳିବ ଫାଇଦା

ଆଜି କାଲି ଅଧିକାଂଶ ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କେଶ ସମସ୍ୟା ଦେଖାଦେବା ଏକ ସାଧାରଣ କଥା ପାଲଟିଛି। ଏହି ସମସ୍ୟା ଗୁଡିକ …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *