Breaking News

ଆସିଲା ବଡ ନିସ୍ପତି , ଆଜିଠୁ ସାରା ଓଡିଶା ରେ ଲକଡାଉନ || ଲାଗିଲା କର୍ଫୁ

ବର୍ତ୍ତମାନ ବଳବତ୍ତର ରହିଛି ନାଇଟ କର୍ଫ୍ଯୁ ସାରା ଓଡିଶା ରେ | ବର୍ତ୍ତମାନ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଆଜି ବଡ ନିସ୍ପତି ନିଆଯାଇଛି | ବର୍ତ୍ତମାନ ସଂକ୍ରମଣ ୩୦୦୦ ମୁହାଁ ହୋଇଛି | ତେବେ ସେତେବେଳେ ବାଧ୍ୟ ହୋଇଛନ୍ତି ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଏଭଳି ଏକ ବଡ ନିସ୍ପତି ନେବା ପାଇଁ | ଆଜି ୨୦ ମିନିଟ ଯେତେବେଳେ ଶାସନ ସଚିବ ସୁରେଶ ମହାପାତ୍ର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଥିଲା ତାକୁ ଯଦି ଆଲୋଚନା କରିବା ତେବେ ଦଶଟି ଜିଲ୍ଲା ପାଇଁ ସୁନ୍ଦରଗଡ,ଝାରସୁଗୁଡା,ସମ୍ବଲପୁର,ବରଗଡ,ବଲାଙ୍ଗିର , ନୂଆପଡା, ନବରଙ୍ଗପୁର, କଳାହାଣ୍ଡି ,କୋରାପୁଟ, ମାଲକାନଗିରି ଏହି ସବୁ ଜିଲ୍ଲାରେ ସାପ୍ତାହିକ ସଟଡାଉନ ରହିବ |

ଶନିବାର ଏନବଙ୍ଗ ରବିବାର ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପେ ବନ୍ଦ ରହିବା ଏବଂ ଏହି ସମୟରେ ଜରୁରୀ କାଳୀନ ସେବା ହିଁ ଚାଲିବ | ଆଉ ଯେଉଁ ମାନେ ଯିବା ଆସିବା କରୁଛନ୍ତି ବିଶେଷ କରି ବିଦ୍ୟୁତ, ପାନୀୟ ଜଳ ,ଗ୍ଯାସ ସେଇମାନେ ପ୍ରମାଣ ପତ୍ର ମଧ୍ୟ ଦେଖେଇବେ | ତାହା ଛଡା ଉପୋରକ୍ତ ସବୁ ଜିଲ୍ଲା ମାନଙ୍କରେ ନାଇଟ କର୍ଫ୍ଯୁ ର ମଧ୍ୟ ସମୟ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରାଯାଇଛି | ଏବଂ ଏକ ଗୁରୁତ୍ଵ ପୂର୍ଣ୍ଣ ନିସ୍ପତି ନିଆଗଲା ସନ୍ଧ୍ଯା ୬ ଟା ରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ସକାଳ ୫ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ | ନାଇଟ କର୍ଫ୍ଯୁ ରହିବ | ତେବେ ଏହି ସବୁ ସହରାଞ୍ଚଳ ମାନଙ୍କ ରେ ନାଇଟ କର୍ଫ୍ଯୁ ବଳବତ୍ତର ରହିବ | ତାହା ଛଡା ବିବାହ ଏବଂ ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର ରେ ମଧ୍ୟ ରାଜ୍ୟ ସରକାର କେଉଁଠି ନା କେଉଁଠି ରୋକ ଲଗାଇଛନ୍ତି |

ବାହାଘର ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ପରମିସନ ଦେଇଛନ୍ତି ୫୦ | ଏହାଛଡା ଅନ୍ତିମ କାର୍ଯ୍ୟ ୨୦ ଲୋକ ଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସମ୍ପାଦିତ ହେବ | ତେବେ ଯେହେତୁ ରାଜ୍ୟ ଏକ ସଙ୍କଟ ସମୟଦେଇ ଗତି କରୁଛି ତେବେ ଏଭଳି ଏକ କଟକଣା ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଜାରି କରିଛନ୍ତି | ତେବେ ବସ ଚଳାଚଳ କୁ ମଧ୍ୟ ରୋକ ଲଗାଯାଇଛି | ଏହାଛଡା ଅନ୍ତଃରାଜ୍ୟ ବସ ଚଳାଚଳ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ରୋକ ଲଗାଯାଇଛି | ତେବେ ରାଜ୍ୟ ରେ ମଧ୍ୟ ଯେଉଁ ବସ ଚାଲୁଅଛି ସେଥିରେ ମଧ୍ୟ ରୋକ ଲଗାଯିବ | ଯେତିକି ସିଟ ସେତିକି ଲୋକ ବସ ରେ ଯାଇପାରିବେ | ତେବେ ଯାତ୍ରା ଏବଂ ଅପେରା ଉପରେ ମଧ୍ୟ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ରୋକ ଲଗାଇଛନ୍ତି | କେବଳ ୧୦୦୦ ଲୋକ ଯାତ୍ରା ଦେଖିପାରିବେ |

ଏମିତି ଦେଶ ଦୁନିଆର ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ସହ ମନୋରଞ୍ଜନ ର ଖବର ସହ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ଧର୍ମ ବିଷୟରେ ଅନେକ ଜଣା ଅଜଣା କଥା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ ଓ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ । ପୋଷ୍ଟ ଭଲ ଲାଗିଥିଲେ ଆପଣ ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କ ସେୟାର କରନ୍ତୁ । ଆମର ପ୍ରୟାସ ରହିବ ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣି ଦେବୁ, ଧନ୍ୟବାଦ

About mahendra kumar

Check Also

ସେପ୍ଟମ୍ବର ୨୭ ତାରଖରେ ଭାରତ ବନ୍ଦ, ଜାଣନ୍ତୁ ଏହି ଦିନ କଣ ଖୋଲା ଓ କଣ ବନ୍ଦ ରହିବ, ବନ୍ଦର କାରଣ ଜାଣନ୍ତୁ ଓ ସେୟାର କରି ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କୁ ଜଣାନ୍ତୁ

ଦର୍ଶକ ବନ୍ଧୁ ଯେତେବେଳେ ଲୋକ ମାନେ ବାଛିଥିବା ସରକାର ଲୋକ ମାନ ଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ ନ କରି ସେମାନ ଙ୍କ …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *