Breaking News

ଲବଙ୍ଗ ଖାଇବାର ଚମତ୍କାର ଫାଇଦା !! ଆଶ୍ଚର୍ଯ ହୋଇଯିବେ ଆପଣ

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଲବଙ୍ଗ ର ଉପକାରିତା |ପ୍ରତିଦିନ ରାତିରେ ଶୋଇବା ପୂର୍ବ ରୁ ଗରମ ପାଣି ରେ ଦୁଇଟି ଲବଙ୍ଗ ମିଶାଇ ଖାଆନ୍ତୁ ,ଦେଖନ୍ତୁ ମିଳିବ ଜବରଦସ୍ତ ଫାଇଦା
ଭାରତୀୟ ମସଲା ମଧ୍ୟ ରେ ସବୁଠାରୁ ପୁରୁଣା ମସଲା ହେଉଛି ଲବଙ୍ଗ |ଲବଙ୍ଗ ଖାଦ୍ୟ ର ସ୍ଵାଦ ବଢେଇବା ସହିତ ପୌଷ୍ଟିକତା ବି ବଢାଏ |ଭରପୁର ମାତ୍ରା ରେ ଔଷଧିୟ ଗୁଣ ଥିବା ରୁ ଆୟୁର୍ବେଦ ରେ ମଧ୍ୟ ବହୁ ପୁରାତନ ଯୁଗରୁ ବ୍ୟବହାର ହେଇ ଆସୁଛି ଲବଙ୍ଗ |

ନିୟମିତ ରୂପେ ଲବଙ୍ଗ ସେବନ କରିବା ଦ୍ଵାରା ଅନେକ ପେଟ ରୋଗ ସହିତ ଦାନ୍ତ ରୋଗ, ତଣ୍ଟି ଦରଜ ସମସ୍ୟା ରୁ ମଧ୍ୟ ମୁକ୍ତି ମିଳି ଥାଏ |ଏଥିରେ ଭିଟାମିନ –ଇ ,ଭିଟାମିନ –ସି ଫୋଲେଟ ,ଭିଟାମିନ –ଏ ,ଥିଆମିନ ,ଭିଟାମିନ –ଡି ,ଓମେଗା 3 ଏବଂ ଫ୍ୟାଟି ଏସିଡ ସହିତ ଅନ୍ୟ ଆଣ୍ଟି ବ୍ୟାକ୍ଟେରିଆଲ ଗୁଣ ରହିଛି |ରାତି ରେ ଶୋଇବା ପୂର୍ବରୁ ଏକ ଗ୍ଲାସ ଗରମ ପାଣି ରେ ଦୁଇ ଟି ଲବଙ୍ଗ ମିଶାଇ ଖାଇବା ଦ୍ଵାରା ବହୁତ ଦୁରା ରୋଗ ଭଲ ହୋଇ ଥାଏ |ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଲବଙ୍ଗ ଖାଇବା ଦ୍ଵାରା ଆଉ ଆଉ କଣ କଣ ଲାଭ ମିଳେ |

ରାତି ରେ ଲବଙ୍ଗ ଖାଇକି ଶୋଇଲେ ବିଭିନ୍ନ ପେଟ ସମସ୍ଯା ,କୋଷ୍ଠ କାଠିନ୍ୟ ,ଡାଇରିଆ ,ଏସିଡିଟି ଦୂର ହୋଇ ଥାଏ |ଏହା ଦ୍ଵାରା ଆପଣଙ୍କ ପାଚନ କ୍ରିୟା ରେ ସୁଧାର ଆସି ଥାଏ |ଗରମ ପାଣି ସହିତ ଲବଙ୍ଗ ଖାଇବା ଦ୍ଵାରା ଦାନ୍ତ ର ଦରଜ ଦୂର ହୋଇ ଥାଏ |ତଣ୍ଟି ଦରଜ ଦୂର କରିବା ରେ ଲବଙ୍ଗ ସହାୟକ ହୋଇ ଥାଏ |ହାତ ଏବଂ ଗୋଡ ଥରିବା ସମସ୍ୟା ଥିଲେ ଲବଙ୍ଗ ଏଥିରେ ତମ କୁ ସାହାର୍ଯ୍ୟ କରିବ |

ଏମିତି ଦେଶ ଦୁନିଆର ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ସହ ମନୋରଞ୍ଜନ ର ଖବର ସହ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ଧର୍ମ ବିଷୟରେ ଅନେକ ଜଣା ଅଜଣା କଥା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ ଓ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ । ପୋଷ୍ଟ ଭଲ ଲାଗିଥିଲେ ଆପଣ ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କ ସେୟାର କରନ୍ତୁ । ଆମର ପ୍ରୟାସ ରହିବ ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣି ଦେବୁ, ଧନ୍ୟବାଦ

About mahendra kumar

Check Also

ସରକାର ଦେବେ ବେ-ରୋ-ଜ-ଗା-ର ଭ-ତ୍ତା, କେମିତି ପାଇବେ ଏହି ଭ-ତ୍ତା, କିଏ କିଏ ଓ କେଉଁ ମାନେ ପାଇବେ ଏହାର ଲାଭ

ଦର୍ଶକ ବନ୍ଧୁ ବର୍ତମାନ ସମୟ ର ବଡ ଖବର ଯେ ବହୁ ଶୀଘ୍ର ସରକାର ବେ-ରୋ-ଜ-ଗା-ରି-ୟା ଭ-ତ୍ତା ଦବା ପାଇଁ …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *