Breaking News

ଖରାଦିନେ କୁଣ୍ଡାଇ ହେବା ସମସ୍ୟାରୁ ରକ୍ଷା ପାଇବା ପାଇଁ ଆପଣାନ୍ତୁ ଏହି ଉପାୟ

ଗ୍ରୀଷ୍ମ ଆସିବା ମାତ୍ରେ ଅଧିକାଂଶ ଲୋକ ଚିନ୍ତିତ ଥିବା ଜିନିଷ ହେଉଛି ଶରୀର ଝାଳରୁ କୁଣ୍ଡେଇ ହେବା ସମସ୍ୟା| ଯଦି ଆପଣ ଖୁଜଲି ଅର୍ଥାତ୍ କୁଣ୍ଡେଇ ହେବା ସମସ୍ୟା ସହିତ ମଧ୍ୟ ସଂଘର୍ଷ କରୁଛନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ କିଛି ଘରୋଇ ଉପଚାର ଗ୍ରହଣ କରି ଏହି ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇପାରିବେ |


ଗ୍ରୀଷ୍ମ ଆସିବା ମାତ୍ରେ ଅଧିକାଂଶ ଲୋକ ଚିନ୍ତିତ ଥିବା ଜିନିଷ ହେଉଛି କୁଣ୍ଡେଇ ହେବା ସମସ୍ୟା | ଏହି ଋତୁରେ ସୂର୍ଯ୍ୟକିରଣ ହେତୁ ଝାଳ ବାହାରିବା ହେତୁ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ଋତୁରେ ଏହି ସମସ୍ୟା ଆହୁରି ବଢିଯାଏ | ଝାଳ ଯୋଗୁଁ କୁଣ୍ଡେଇ ହେବାର ସମସ୍ୟା ସ୍ୱୟଂଚାଳିତ ଭାବରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଥାଏ | ଅନେକ ଲୋକଙ୍କର ଏତେ ଖରାପ ହୁଏ ଯେ ଯେଉଁଠାରେ ସେମାନେ ଚର୍ମରେ କୁଣ୍ଡେଇ ହୁଅନ୍ତି, ବଡ଼ ଲାଲ୍ ଦାଗ ଦେଖାଯାଏ | ଯଦି ଆପଣ ଖୁଜଲି ସମସ୍ୟା ସହିତ ସଂଘର୍ଷ କରୁଛନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ କିଛି ଘରୋଇ ଉପଚାର ଗ୍ରହଣ କରି ଏହି ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇପାରିବେ |


୧। ଖୁଜଲି ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ ନିମ୍ ପତ୍ର ପ୍ରଭାବଶାଳୀ | ଏଥିପାଇଁ କେବଳ ନିମ୍ ପତ୍ରକୁ ପାଣିରେ ଫୁଟାନ୍ତୁ | ସିଝା ପାଣି ଥଣ୍ଡା କରି ନିମ ପତ୍ର ଧୋଇ ନିଅନ୍ତୁ। ଏହା ବ୍ୟବହାର କରିବା ଦ୍ୱାରା ଶରୀର ଏବଂ ଚର୍ମରେ ଥିବା ସମସ୍ତ ଜୀବାଣୁ ବିଲୋପ ହୋଇଯିବେ | ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଏହି ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବେ |

୨। ନଡ଼ିଆ ତେଲ ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କୁ କୁଣ୍ଡାଇ ହବ ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ଦେବ | ଯେଉଁଠାରେ ଆପଣ କୁଣ୍ଡେଇ ହେଉଛନ୍ତି ସେହି ସ୍ଥାନରେ କେବଳ ନଡିଆ ତେଲ ଲଗାନ୍ତୁ | ଏହି ତେଲ ସହିତ ଚର୍ମ ଆର୍ଦ୍ରତା ପାଇବ ଏବଂ ତୁମେ କୁଣ୍ଡାଇ ହବ ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବ |


୩। ତୁଲସୀ ପତ୍ର ବ୍ୟବହାର କରି ଆପଣ ଖୁଜଲି ସମସ୍ୟାରୁ ମଧ୍ୟ ମୁକ୍ତି ପାଇପାରିବେ | ଏଥିପାଇଁ କେବଳ ତୁଲସୀର ୫ ରୁ ୬ ଟି ପତ୍ର ଗ୍ରାଇଣ୍ଡ୍ କରନ୍ତୁ | ଏହି ପତ୍ରକୁ ନଡିଆ ତେଲରେ ମିଶାଇ ଚର୍ମରେ ଲଗାନ୍ତୁ, ଅର୍ଥାତ୍ ମସାଜ୍ କରନ୍ତୁ | ଆପଣ ଏହା କରି ଆରାମ ପାଇବେ |

୪। ଚନ୍ଦନ ପେଷ୍ଟ କିମ୍ବା ଚନ୍ଦନ ତେଲ ମଧ୍ୟ ଖୁଜଲି ସମସ୍ୟାରେ ଆରାମ ଦେବ | କିଛି ସମୟ ପାଇଁ ଇଞ୍ଚି ଅଞ୍ଚଳରେ ଚନ୍ଦନ ପେଷ୍ଟ ଲଗାନ୍ତୁ | ଏହା ଚର୍ମକୁ ଥଣ୍ଡା କରିବ | କିଛି ସମୟ ପରେ ଏହି ପେଷ୍ଟକୁ ପାଣିରେ ଧୋଇ ଦିଅନ୍ତୁ | ପେଷ୍ଟ ବ୍ୟତୀତ ଚନ୍ଦନ ଅଞ୍ଚଳରେ ଚନ୍ଦନ ତେଲ ଲଗାନ୍ତୁ | ଟିକେ ମସାଜ୍ କରନ୍ତୁ | ଏହା ଆପଣଙ୍କୁ ବିଶ୍ରାମ ଦେବ |

 

୫। ଚର୍ମ ସମସ୍ୟାରେ ଆଲୋ ଭେରା ମଧ୍ୟ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ | ଯଦି ଆପଣ କୁଣ୍ଡେଇବା ସମସ୍ୟାରେ ଅସୁବିଧାରେ ପଡ଼ନ୍ତି, ତେବେ ଆଲୋ ଭେରା ଜେଲକୁ କୁଣ୍ଡେଇ ହେବା ସ୍ଥାନରେ ଲଗାନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହାକୁ ହାତରେ ହାଲୁକା ଭାବରେ ମାଲିସ୍ କରନ୍ତୁ | ଏହା ଆପଣଙ୍କୁ ସାନ୍ତ୍ୱନା ଦେବ |

ଏମିତି ଦେଶ ଦୁନିଆର ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ସହ ମନୋରଞ୍ଜନ ର ଖବର ସହ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ଧର୍ମ ବିଷୟରେ ଅନେକ ଜଣା ଅଜଣା କଥା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ ଓ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ । ପୋଷ୍ଟ ଭଲ ଲାଗିଥିଲେ ଆପଣ ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କ ସେୟାର କରନ୍ତୁ । ଆମର ପ୍ରୟାସ ରହିବ ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣି ଦେବୁ, ଧନ୍ୟବାଦ

About admin

Check Also

ଦୁଃଖ କଣ ? ଦୁଃଖ କାହିଁକି ଆସିଥାଏ… କଣ କଲେ ଦୁଃଖ ( Dukha ) ଆସିବ ନାହିଁ, ଏହାକୁ ଦେଖିଲା ପରେ ଜାଣି ପାରିବେ !

ଗୌତମ ବୁଦ୍ଧ ଓ ତାଙ୍କ ଶିଷ୍ୟ ଗୋଟେ ଜଙ୍ଗଲ ଦେଇ ଯାଉଥିଲେ ବହୁତ ସମୟ ଧରି ଜଙ୍ଗଲ ଚାଳିବ ପରେ …

Leave a Reply

Your email address will not be published.