Breaking News

ଖରାଦିନେ କୁଣ୍ଡାଇ ହେବା ସମସ୍ୟାରୁ ରକ୍ଷା ପାଇବା ପାଇଁ ଆପଣାନ୍ତୁ ଏହି ଉପାୟ

ଗ୍ରୀଷ୍ମ ଆସିବା ମାତ୍ରେ ଅଧିକାଂଶ ଲୋକ ଚିନ୍ତିତ ଥିବା ଜିନିଷ ହେଉଛି ଶରୀର ଝାଳରୁ କୁଣ୍ଡେଇ ହେବା ସମସ୍ୟା| ଯଦି ଆପଣ ଖୁଜଲି ଅର୍ଥାତ୍ କୁଣ୍ଡେଇ ହେବା ସମସ୍ୟା ସହିତ ମଧ୍ୟ ସଂଘର୍ଷ କରୁଛନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ କିଛି ଘରୋଇ ଉପଚାର ଗ୍ରହଣ କରି ଏହି ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇପାରିବେ |


ଗ୍ରୀଷ୍ମ ଆସିବା ମାତ୍ରେ ଅଧିକାଂଶ ଲୋକ ଚିନ୍ତିତ ଥିବା ଜିନିଷ ହେଉଛି କୁଣ୍ଡେଇ ହେବା ସମସ୍ୟା | ଏହି ଋତୁରେ ସୂର୍ଯ୍ୟକିରଣ ହେତୁ ଝାଳ ବାହାରିବା ହେତୁ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ଋତୁରେ ଏହି ସମସ୍ୟା ଆହୁରି ବଢିଯାଏ | ଝାଳ ଯୋଗୁଁ କୁଣ୍ଡେଇ ହେବାର ସମସ୍ୟା ସ୍ୱୟଂଚାଳିତ ଭାବରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଥାଏ | ଅନେକ ଲୋକଙ୍କର ଏତେ ଖରାପ ହୁଏ ଯେ ଯେଉଁଠାରେ ସେମାନେ ଚର୍ମରେ କୁଣ୍ଡେଇ ହୁଅନ୍ତି, ବଡ଼ ଲାଲ୍ ଦାଗ ଦେଖାଯାଏ | ଯଦି ଆପଣ ଖୁଜଲି ସମସ୍ୟା ସହିତ ସଂଘର୍ଷ କରୁଛନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ କିଛି ଘରୋଇ ଉପଚାର ଗ୍ରହଣ କରି ଏହି ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇପାରିବେ |


୧। ଖୁଜଲି ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ ନିମ୍ ପତ୍ର ପ୍ରଭାବଶାଳୀ | ଏଥିପାଇଁ କେବଳ ନିମ୍ ପତ୍ରକୁ ପାଣିରେ ଫୁଟାନ୍ତୁ | ସିଝା ପାଣି ଥଣ୍ଡା କରି ନିମ ପତ୍ର ଧୋଇ ନିଅନ୍ତୁ। ଏହା ବ୍ୟବହାର କରିବା ଦ୍ୱାରା ଶରୀର ଏବଂ ଚର୍ମରେ ଥିବା ସମସ୍ତ ଜୀବାଣୁ ବିଲୋପ ହୋଇଯିବେ | ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଏହି ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବେ |

୨। ନଡ଼ିଆ ତେଲ ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କୁ କୁଣ୍ଡାଇ ହବ ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ଦେବ | ଯେଉଁଠାରେ ଆପଣ କୁଣ୍ଡେଇ ହେଉଛନ୍ତି ସେହି ସ୍ଥାନରେ କେବଳ ନଡିଆ ତେଲ ଲଗାନ୍ତୁ | ଏହି ତେଲ ସହିତ ଚର୍ମ ଆର୍ଦ୍ରତା ପାଇବ ଏବଂ ତୁମେ କୁଣ୍ଡାଇ ହବ ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବ |


୩। ତୁଲସୀ ପତ୍ର ବ୍ୟବହାର କରି ଆପଣ ଖୁଜଲି ସମସ୍ୟାରୁ ମଧ୍ୟ ମୁକ୍ତି ପାଇପାରିବେ | ଏଥିପାଇଁ କେବଳ ତୁଲସୀର ୫ ରୁ ୬ ଟି ପତ୍ର ଗ୍ରାଇଣ୍ଡ୍ କରନ୍ତୁ | ଏହି ପତ୍ରକୁ ନଡିଆ ତେଲରେ ମିଶାଇ ଚର୍ମରେ ଲଗାନ୍ତୁ, ଅର୍ଥାତ୍ ମସାଜ୍ କରନ୍ତୁ | ଆପଣ ଏହା କରି ଆରାମ ପାଇବେ |

୪। ଚନ୍ଦନ ପେଷ୍ଟ କିମ୍ବା ଚନ୍ଦନ ତେଲ ମଧ୍ୟ ଖୁଜଲି ସମସ୍ୟାରେ ଆରାମ ଦେବ | କିଛି ସମୟ ପାଇଁ ଇଞ୍ଚି ଅଞ୍ଚଳରେ ଚନ୍ଦନ ପେଷ୍ଟ ଲଗାନ୍ତୁ | ଏହା ଚର୍ମକୁ ଥଣ୍ଡା କରିବ | କିଛି ସମୟ ପରେ ଏହି ପେଷ୍ଟକୁ ପାଣିରେ ଧୋଇ ଦିଅନ୍ତୁ | ପେଷ୍ଟ ବ୍ୟତୀତ ଚନ୍ଦନ ଅଞ୍ଚଳରେ ଚନ୍ଦନ ତେଲ ଲଗାନ୍ତୁ | ଟିକେ ମସାଜ୍ କରନ୍ତୁ | ଏହା ଆପଣଙ୍କୁ ବିଶ୍ରାମ ଦେବ |

 

୫। ଚର୍ମ ସମସ୍ୟାରେ ଆଲୋ ଭେରା ମଧ୍ୟ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ | ଯଦି ଆପଣ କୁଣ୍ଡେଇବା ସମସ୍ୟାରେ ଅସୁବିଧାରେ ପଡ଼ନ୍ତି, ତେବେ ଆଲୋ ଭେରା ଜେଲକୁ କୁଣ୍ଡେଇ ହେବା ସ୍ଥାନରେ ଲଗାନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହାକୁ ହାତରେ ହାଲୁକା ଭାବରେ ମାଲିସ୍ କରନ୍ତୁ | ଏହା ଆପଣଙ୍କୁ ସାନ୍ତ୍ୱନା ଦେବ |

ଏମିତି ଦେଶ ଦୁନିଆର ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ସହ ମନୋରଞ୍ଜନ ର ଖବର ସହ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ଧର୍ମ ବିଷୟରେ ଅନେକ ଜଣା ଅଜଣା କଥା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ ଓ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ । ପୋଷ୍ଟ ଭଲ ଲାଗିଥିଲେ ଆପଣ ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କ ସେୟାର କରନ୍ତୁ । ଆମର ପ୍ରୟାସ ରହିବ ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣି ଦେବୁ, ଧନ୍ୟବାଦ

About mahendra kumar

Check Also

କରୋନକୁ ଶେଷ କରିବ ବାସି ପଖାଳ !! ଗବେଷଣାରୁ ଆସିଲା ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ କରିଦେବା ଭଳି ତଥ୍ୟ

ପଖାଳ ଓଡ଼ିଆ ମାନଙ୍କ ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ପରିଚୟ। ଖାଲି ଓଡ଼ିଆ କାହିଁକି ଓଡ଼ିଆଙ୍କ ଆରାଧ୍ୟ ଦେବତା ପ୍ରଭୁ ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥ ବି …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *