Breaking News

ଖରାପ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଦେଖିବାର ଅଭ୍ଯାସ ଅଛି କି ? ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି କାମ କର, ନଚେତ୍ ଭୋଗିବେ

ଧୂମ   ପାନ, ମଦ୍ୟ   ପାନ, ଡ୍ର  ଗ୍ସ ପରି ଲୋକମାନେ ଖରାପ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଦେଖିବାରେ ଅଭ୍ୟସ୍ତ ହୁଅନ୍ତି, ଯାହା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଖରାପ ନିଶା ଅଟେ | ଡାକ୍ତରମାନେ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି ଯେ ଏହିନି ଶା ଆପଣଙ୍କ ମାନସିକ ଏବଂ ଶା-ରୀରିକ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ସାଂଘାତିକ ଅଟେ |

ଆପଣଙ୍କ ପ୍ରକୃତି ରେ ୧। ବିଯୁକ୍ତାତ୍ମକକୁ ପରିବର୍ତ୍ତନ।
ପୋ  -ର୍ନୋଗ୍ରା-   ଫିକ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଦେଖୁଥିଲେ ବ୍ୟକ୍ତିର ପ୍ରକୃତି ପରିବର୍ତ୍ତନ, ସେ ଯାହା ଫଳରେ କ୍ରୋ-ଧପ୍ରବଣ ଏବଂ ଚି ଡିଚିଡା ହୋଇଯାଏ,ଯାହା ଅତି କଷ୍ଟ ସାଧ୍ୟ ହୁଏ। ଏହା ସହିତ, ଆପଣଙ୍କର ଅନ୍ୟ ଲୋକଙ୍କ ସହିତ ସମ୍ପର୍କ ମଧ୍ୟ ନଷ୍ଟ ହୋଇପାରେ |

୨। ପ୍ରେମ ହରମୋନର ସମାପ୍ତି
: ପ୍ରେମକୁ ଜାଗ୍ରତ କରୁଥିବା ହ ର ମୋନ୍ ଆମ ଶରୀରରେ ଅଛି | ଏହି ନିଶା ଯୋଗୁଁ ଆପଣଙ୍କ ସାଥୀ ସହିତ ଦୂରତା ମଧ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇପାରେ | ତୁମେ ଯାହା କଳ୍ପନା କରିଛ ଠିକ୍ ତାହା କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କର ଏବଂ ତୁମେ ତାହା ନକଲେ ମଧ୍ୟ ତୁମେ ନିରାଶ ହୋଇଛ |

୩। ମସ୍ତିଷ୍କର ମାଂସପେଶୀ ମଧ୍ୟ ସଂକୁଚିତ ହୋଇପାରେ |
ଯଦି ଆପଣ ଏକରୁ ଅଧିକ ଖରାପ ଭିଡିଓ ଦେଖନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣଙ୍କ ମସ୍ତିଷ୍କର ମାଂସପେଶୀଗୁଡ଼ିକ ସଙ୍କୁଚିତ ହୋଇପାରେ, ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଆପଣଙ୍କର ଲିବିଡୋ ମଧ୍ୟ ଶେଷ ହେବାକୁ ଲାଗେ | ଏହା ଆପଣଙ୍କ ମାନସିକ ଶକ୍ତି ଉପରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଭାବ ପକାଇବ |

୪। ତୁମେ ବାସ୍ତବତାଠାରୁ ଦୂରେଇ ଯିବ |
ଖରାପ  ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଦେଖିବା ଦ୍ୱାରା ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି କଳ୍ପନା ଦୁନିଆକୁ ଯାଏ | ସେ ଅନୁଭବ କରନ୍ତି ଯେ ଏହା ବୋଧହୁଏ ସଠିକ୍ ଦୁନିଆ |

୫। ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଏ ଡ୍ସର ଶିକାର ହୋଇପାରିବେ।
ସମସ୍ତ ଆମେରିକୀୟ ଇନଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍ ଅଫ୍ ମେଡିକାଲ ସାଇନ୍ସ ଏକ ଅନୁସନ୍ଧାନ କରିଥିଲେ, ଯାହା ଅନୁଯାୟୀ ଅଧିକ ଖରାପ ଫଟୋ କିମ୍ବା ଭିଡିଓ ଦେଖିବା ଦ୍ୱାରା ମଧ୍ୟ ଏ   -ଡସ୍ ହୋଇପାରେ। ଏହି ଅନୁସନ୍ଧାନ କରିବା ପାଇଁ ଅନୁଷ୍ଠାନ ଶିମ୍ପାଞ୍ଜି ଉପରେ ପରୀକ୍ଷଣ କରିଥିଲା | ଯେତେବେଳେ ସେମାନଙ୍କୁ ୮ ଦିନ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ଖରାପ ଫଟୋ ଏବଂ ଭିଡିଓ ଦେଖାଗଲା, ଦେଖାଗଲା ଯେ ୮୦% ଶିମ୍ପାଞ୍ଜୀ ଏହି ରୋଗରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିଲେ |

ତେଣୁ କେବଳ ଭାବନ୍ତୁ ଯେ ଏହି ନିଶା ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନକୁ ନଷ୍ଟ କରିପାରେ, ତେଣୁ ଦୟାକରି ଏହି ନିଶା ରୁ ମୁକ୍ତି ପାଆନ୍ତୁ |

ଏମିତି ଦେଶ ଦୁନିଆର ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ସହ ମନୋରଞ୍ଜନ ର ଖବର ସହ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ଧର୍ମ ବିଷୟରେ ଅନେକ ଜଣା ଅଜଣା କଥା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ ଓ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ । ପୋଷ୍ଟ ଭଲ ଲାଗିଥିଲେ ଆପଣ ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କ ସେୟାର କରନ୍ତୁ । ଆମର ପ୍ରୟାସ ରହିବ ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣି ଦେବୁ, ଧନ୍ୟବାଦ

About admin

Check Also

ଘରର ଏହି ସବୁ ସ୍ଥାନରେ ଦର୍ପଣ ରଖୁଥିଲେ ହୋଇଯାନ୍ତୁ ସାବଧାନ !

ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମରେ ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ରର ଏକ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୂମିକା ରହିଛି। ଘରେ କିଭଳି ଭାବରେ ସୁଖ ଶାନ୍ତି ବଜାୟ ରହିବ ଏ …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *