Breaking News

ଖରାପ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଦେଖିବାର ଅଭ୍ଯାସ ଅଛି କି ? ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି କାମ କର, ନଚେତ୍ ଭୋଗିବେ

ଧୂମ   ପାନ, ମଦ୍ୟ   ପାନ, ଡ୍ର  ଗ୍ସ ପରି ଲୋକମାନେ ଖରାପ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଦେଖିବାରେ ଅଭ୍ୟସ୍ତ ହୁଅନ୍ତି, ଯାହା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଖରାପ ନିଶା ଅଟେ | ଡାକ୍ତରମାନେ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି ଯେ ଏହିନି ଶା ଆପଣଙ୍କ ମାନସିକ ଏବଂ ଶା-ରୀରିକ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ସାଂଘାତିକ ଅଟେ |

ଆପଣଙ୍କ ପ୍ରକୃତି ରେ ୧। ବିଯୁକ୍ତାତ୍ମକକୁ ପରିବର୍ତ୍ତନ।
ପୋ  -ର୍ନୋଗ୍ରା-   ଫିକ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଦେଖୁଥିଲେ ବ୍ୟକ୍ତିର ପ୍ରକୃତି ପରିବର୍ତ୍ତନ, ସେ ଯାହା ଫଳରେ କ୍ରୋ-ଧପ୍ରବଣ ଏବଂ ଚି ଡିଚିଡା ହୋଇଯାଏ,ଯାହା ଅତି କଷ୍ଟ ସାଧ୍ୟ ହୁଏ। ଏହା ସହିତ, ଆପଣଙ୍କର ଅନ୍ୟ ଲୋକଙ୍କ ସହିତ ସମ୍ପର୍କ ମଧ୍ୟ ନଷ୍ଟ ହୋଇପାରେ |

୨। ପ୍ରେମ ହରମୋନର ସମାପ୍ତି
: ପ୍ରେମକୁ ଜାଗ୍ରତ କରୁଥିବା ହ ର ମୋନ୍ ଆମ ଶରୀରରେ ଅଛି | ଏହି ନିଶା ଯୋଗୁଁ ଆପଣଙ୍କ ସାଥୀ ସହିତ ଦୂରତା ମଧ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇପାରେ | ତୁମେ ଯାହା କଳ୍ପନା କରିଛ ଠିକ୍ ତାହା କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କର ଏବଂ ତୁମେ ତାହା ନକଲେ ମଧ୍ୟ ତୁମେ ନିରାଶ ହୋଇଛ |

୩। ମସ୍ତିଷ୍କର ମାଂସପେଶୀ ମଧ୍ୟ ସଂକୁଚିତ ହୋଇପାରେ |
ଯଦି ଆପଣ ଏକରୁ ଅଧିକ ଖରାପ ଭିଡିଓ ଦେଖନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣଙ୍କ ମସ୍ତିଷ୍କର ମାଂସପେଶୀଗୁଡ଼ିକ ସଙ୍କୁଚିତ ହୋଇପାରେ, ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଆପଣଙ୍କର ଲିବିଡୋ ମଧ୍ୟ ଶେଷ ହେବାକୁ ଲାଗେ | ଏହା ଆପଣଙ୍କ ମାନସିକ ଶକ୍ତି ଉପରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଭାବ ପକାଇବ |

୪। ତୁମେ ବାସ୍ତବତାଠାରୁ ଦୂରେଇ ଯିବ |
ଖରାପ  ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଦେଖିବା ଦ୍ୱାରା ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି କଳ୍ପନା ଦୁନିଆକୁ ଯାଏ | ସେ ଅନୁଭବ କରନ୍ତି ଯେ ଏହା ବୋଧହୁଏ ସଠିକ୍ ଦୁନିଆ |

୫। ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଏ ଡ୍ସର ଶିକାର ହୋଇପାରିବେ।
ସମସ୍ତ ଆମେରିକୀୟ ଇନଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍ ଅଫ୍ ମେଡିକାଲ ସାଇନ୍ସ ଏକ ଅନୁସନ୍ଧାନ କରିଥିଲେ, ଯାହା ଅନୁଯାୟୀ ଅଧିକ ଖରାପ ଫଟୋ କିମ୍ବା ଭିଡିଓ ଦେଖିବା ଦ୍ୱାରା ମଧ୍ୟ ଏ   -ଡସ୍ ହୋଇପାରେ। ଏହି ଅନୁସନ୍ଧାନ କରିବା ପାଇଁ ଅନୁଷ୍ଠାନ ଶିମ୍ପାଞ୍ଜି ଉପରେ ପରୀକ୍ଷଣ କରିଥିଲା | ଯେତେବେଳେ ସେମାନଙ୍କୁ ୮ ଦିନ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ଖରାପ ଫଟୋ ଏବଂ ଭିଡିଓ ଦେଖାଗଲା, ଦେଖାଗଲା ଯେ ୮୦% ଶିମ୍ପାଞ୍ଜୀ ଏହି ରୋଗରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିଲେ |

ତେଣୁ କେବଳ ଭାବନ୍ତୁ ଯେ ଏହି ନିଶା ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନକୁ ନଷ୍ଟ କରିପାରେ, ତେଣୁ ଦୟାକରି ଏହି ନିଶା ରୁ ମୁକ୍ତି ପାଆନ୍ତୁ |

ଏମିତି ଦେଶ ଦୁନିଆର ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ସହ ମନୋରଞ୍ଜନ ର ଖବର ସହ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ଧର୍ମ ବିଷୟରେ ଅନେକ ଜଣା ଅଜଣା କଥା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ ଓ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ । ପୋଷ୍ଟ ଭଲ ଲାଗିଥିଲେ ଆପଣ ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କ ସେୟାର କରନ୍ତୁ । ଆମର ପ୍ରୟାସ ରହିବ ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣି ଦେବୁ, ଧନ୍ୟବାଦ

About admin

Check Also

ବିୟର ଶରୀର ପାଇଁ କେତେ ଲାଭ ଦାୟକ ହୋଇଥାଏ, ନିହାତି ଜାଣି ରଖିବା ଦରକାର…

ଦର୍ଶକବନ୍ଧୁ ଗବେଷଣା ରେ ଖୁଲାସ ଯଦି ବିଅର୍ ସୀମିତ ମାତ୍ର ରେ ପିଉଥାନ୍ତି ତେବେ ଶରୀର ପାଇଁ ଲାଭ ଦାୟକ। …

Leave a Reply

Your email address will not be published.