Breaking News

ଖାଦ୍ୟରେ ଲୁଣ ଏବଂ ରାଗ ଅଧିକ ହୋଇଯାଇଛି କି ? ଏହି କାମ କରନ୍ତୁ !

ପ୍ରାୟତ ରୋଷେଇ କରିବା ସମୟରେ ଖାଦ୍ୟରେ ଲୁଣର ପରିମାଣ ଅଧିକ ଥାଏ, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଖାଦ୍ୟ ସ୍ୱାଦିଷ୍ଟ ହୋଇନଥାଏ | ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସେହି ଜିନିଷ ବିଷୟରେ ଯାହା ଖାଦ୍ୟରେ ମସଲାର ସ୍ୱାଦକୁ ସଂଶୋଧନ କରି ରଖେ |

ଲାଲ୍ ଚିଲିର ଅଧିକ-
ଖାଦ୍ୟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବା ସମୟରେ ଯଦି ଲାଲ୍ ଚିଲି ଖାଦ୍ୟରେ ଅଧିକ ଥାଏ , ଏହାକୁ ହ୍ରାସ କରିବା ପାଇଁ କ୍ଷୀର କିମ୍ବା ଦହି ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇପାରେ | ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ, ଗ୍ରେଭିରେ ମୋଟା ଦହିର ବ୍ୟବହାର କେବଳ ଗ୍ରେଭିର ଗଠନକୁ ଭଲ କରିବ ନାହିଁ, ଏହା ଖାଦ୍ୟରୁ ତୀକ୍ଷ୍ଣତା ମଧ୍ୟ ହ୍ରାସ କରିବ |


ଯେତେବେଳେ ପୁରା ଖାଦ୍ୟ ମସଲାଯୁକ୍ତ – ଯେତେବେଳେ ପୁରା ଖାଦ୍ୟ ଅତ୍ୟଧିକ ମସଲାଯୁକ୍ତ ହୋଇଯାଏ ଏବଂ ଆପଣ ବୁଝିପାରନ୍ତି ନାହିଁ ଯେ ଖାଦ୍ୟରେ କେଉଁ ମସଲା ଅଧିକ | ଏହି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଖାଦ୍ୟରେ ଅଳ୍ପ ମହୁ କିମ୍ବା ଚିନି ମିଶାଇଲେ ଏହା ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ | ମନେରଖନ୍ତୁ ଖାଦ୍ୟର ସ୍ୱାଦରେ ଉନ୍ନତି ଆଣିବା ପାଇଁ ମଧୁରତା ବହୁତ କମ୍ ପରିମାଣରେ ବ୍ୟବହୃତ ହୁଏ | ନଚେତ୍ ତୁମର ମସଲାଯୁକ୍ତ ଖାଦ୍ୟ ଶୀଘ୍ର ଏକ ମିଠା ଖାଦ୍ୟରେ ପରିଣତ ହେବ |

ଯେତେବେଳେ ଉଭୟ ଲୁଣ ଏବଂ ଚିଲି ଅଧିକ ଥାଏ, ଯେତେବେଳେ ଭୋଜନରେ ଗ୍ରେଭି ଅଧିକ ଲୁଣ ଏବଂ ଚିଲି ହୋଇଥାଏ , ସେତେବେଳେ ଏକ ବାଦାମ ପେଷ୍ଟ କିମ୍ବା ଅନ୍ୟ କୌଣସି ବାଦାମର ଚୂର୍ଣ୍ଣ ପେଷ୍ଟ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ | ଏଥିପାଇଁ ଆପଣ ଯେକୌଣସି ବାଦାମ ବଟା ମଧ୍ୟ ମିଶାଇ ପାରିବେ | ମନେରଖନ୍ତୁ ଯେ ବାଦାମ ପେଷ୍ଟକୁ ସେହି ପନିପରିବାରେ ବ୍ୟବହାର କରାଯିବା ଉଚିତ ଯେଉଁ ପରିବା ସହିତ ବାଦାମ ଭଲ ଲାଗେ |

ଖାଦ୍ୟରେ ଅଧିକ ଲୁଣ – ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ଖାଦ୍ୟରେ ଅଧିକ ଲୁଣ ଥାଏ ଏବଂ ଆପଣ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ନକରି ତୁରନ୍ତ ଏହାର ଉପଶମ କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ ଲେମ୍ବୁ ରସ ମିଶାଇ ପାରିବେ | ଲେମ୍ବୁର ରସ ଅତ୍ୟଧିକ ମସଲା ହ୍ରାସ କରି ଲୁଣକୁ ଭଲ କରିଥାଏ |


ଯଦି ଅଧିକ ମସଲା ଅଛି –
ଲୁଣ, ମସଲା ଏବଂ ଚିଲି ଖାଇବା ପାଇଁ ଅଧିକ ହେଲେ ଆପଣ ଏଥିରେ ଅଣ୍ଡାର ହଳଦୀଆ ଅଂଶ ମିଶାଇ ପାରିବେ | ଏହା ଆପଣଙ୍କ ଖାଦ୍ୟରେ ଅତିରିକ୍ତ ମସଲା ହ୍ରାସ କରି ଗ୍ରେଭିକୁ ମୋଟା କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବ | କିନ୍ତୁ ମନେରଖନ୍ତୁ, ଏହା କରିବାବେଳେ, ଅଣ୍ଡାକୁ ଖାଦ୍ୟରେ ସିଧାସଳଖ ମିଶାନ୍ତୁ ନାହିଁ, ବରଂ ଅଣ୍ଡାକୁ ଫୁଟାନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହାର ହଳଦିଆ ଅଂଶକୁ ହି ଗ୍ରେଭିରେ ରଖନ୍ତୁ | ପୁରା ଅଣ୍ଡା ମିଶାଇଲେ ଗ୍ରେଭି ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଏ |

ଏମିତି ଦେଶ ଦୁନିଆର ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ସହ ମନୋରଞ୍ଜନ ର ଖବର ସହ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ଧର୍ମ ବିଷୟରେ ଅନେକ ଜଣା ଅଜଣା କଥା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ ଓ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ । ପୋଷ୍ଟ ଭଲ ଲାଗିଥିଲେ ଆପଣ ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କ ସେୟାର କରନ୍ତୁ । ଆମର ପ୍ରୟାସ ରହିବ ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣି ଦେବୁ, ଧନ୍ୟବାଦ

About admin

Check Also

ପିରିଅଡର ଏତିକି ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ସମ୍ପର୍କ ସ୍ଥାପନା କରିଲେ ନିଶ୍ଚୟ Pregnant ହୋଇ ପାରିବେ – Pregnancy Tips

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆଜି ଆମେ ମହିଳା ଙ୍କ ପାଇଁ ନେଇ ଆସିଛୁ ଏକ ବଡ ଖବର , ହଁ ବନ୍ଧୁ ଯଦି …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *