Breaking News

କେନ୍ଦ୍ରର ବଡ ନିଷ୍ପତି ଏଣିକି ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀ ଙ୍କୁ ମିଳିବ କମ୍‌ ଦରମା !

ବନ୍ଧୁଗଣ ଏପ୍ରିଲ ପ୍ରଥମ ସପ୍ତାହରୁ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହୋଇପାରେ ନୂଆ ଆଇନ | କରୋନା ମହାମାରୀ ଲୋକଙ୍କ ଜୀବନ କୁ ଅନେକାଂଶ ରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିଦେଇଛି | ଅନେକ ଲୋକ ଏହି ମହାମାରୀ ସମୟରେ ଖାଇବାକୁ ବି ଗଣ୍ଡେ ପାଇଲେ ନାହିଁ | ଲକଡାଉନ ଏବଂ ସଟଡାଉନ ଲଗାତାର ରହିବାରୁ ଅନେକ ଲୋକମାନେ ନିଜର ଚାକିରି ମଧ୍ୟ ହରାଇଲେ |
ଏବେ କିନ୍ତୁ ଧୀରେ ଧୀରେ ସ୍ଵାଭାବିକ ହେବାକୁ ଲାଗିଲାଣି ଦେଶ | ପୁଣି ଥରେ ଲୋକ ମାନେ ନିଜର ଏବଂ ପରିବାରର ପେଟ ପୋଷିବା ପାଇଁ କାମ ଆରମ୍ଭ କଲେଣି ଲୋକେ | ଖାଲି ପଡିଥିବା ଅଫିସ ଗୁଡିକରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ପୁଣି ନିଯୁକ୍ତି ହେଲାଣି |


କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ବର୍ତ୍ତମାନ ଦରମା କୁ ନେଇ ଏଭଳି ନିସ୍ପତି ନେଇଛନ୍ତି | ଯାହାକୁ ନେଇ ଏବେ ଜୋରସୋରରେ ଚର୍ଚା ଚାଲିଛି | ଚଳିତ ସମୟର ଆପଣଙ୍କର ଗ୍ରାଚୁଟି, ଈପଏଫ ରେ ବଡ ଧରଣର ଅଦଳବଦଳ ହୋଇପାରେ |ଆହୁରିମଧ୍ୟ ଗ୍ରାଚୁଟି, ଈପଏଫ ରେ ବୃଦ୍ଧି ଘଟି ହାତକୁ କମ ଦରମା ଆସିପାରେ |

ଏହାସହ କମ୍ପାନି ଗୁଡିକର ବ୍ଯାଲାନ୍ସ ସିଟରେ ମଧ୍ୟ ଏହାର ପ୍ରଭାବ ପଡିପାରେ | ଏହା ପଛର କାରଣ ହେଉଛି ବିଗତ ବର୍ଷର ସଂସଦରେ ପାସ ହୋଇଥିବା ଶ୍ରମ ସଂହିତା ବିଧାୟକ ବିଲ | ଏହି ବିଲ ପାସ ହେବା ଦ୍ଵାରା ଆସନ୍ତା ମାସରେ ଲାଗୁହୋଇପାରେ| ଦରମାରେ ହେବ ବଡ ଧରଣ ର ପରିବର୍ତ୍ତନ | ଏହି ନିୟମଅନୁଯାଇ ଭତ୍ତା ମୋଟବେତନର ଅଧାହେବ କିମ୍ବା ତାଠୁ ବଢିପାରେ | ତେବେ ଦୀର୍ଘ ଦିନର ପାରେ ଏବେ ଶ୍ରମ ଆଇନ କୁ ସଂଶୋଧନ କରିବାପାଇଁ ନିସ୍ପତି ନେଇଛନ୍ତି ସରକାର |

ଏମିତି ଦେଶ ଦୁନିଆର ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ସହ ମନୋରଞ୍ଜନ ର ଖବର ସହ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ଧର୍ମ ବିଷୟରେ ଅନେକ ଜଣା ଅଜଣା କଥା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ ଓ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ । ପୋଷ୍ଟ ଭଲ ଲାଗିଥିଲେ ଆପଣ ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କ ସେୟାର କରନ୍ତୁ । ଆମର ପ୍ରୟାସ ରହିବ ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣି ଦେବୁ, ଧନ୍ୟବାଦ

About admin

Check Also

ଚମତ୍କାର ବାଳକ ! ମାତ୍ର ୪ ବର୍ଷ ବୟସରେ କରୁଛନ୍ତି ଏପରି କାମ , ଦେଖିଲେ ଆପଣ ବି ବିଶ୍ବାସ କରିବେନି …

ଦୁନିଆରେ ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ଲୋକଙ୍କ ପାଖରେ ଅଲଗା ଅଲଗା ପ୍ରକାରର ପ୍ରତିଭା ଲୁଚିକି ରହିଥାଏ। ତା ଛଡା ସମସ୍ତଙ୍କ ଦ୍ଵାରା …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *