Breaking News

କରୋନା ର ଲକଡାଉନ କୁ ନେଇ ମୁହଁ ଖୋଲିଲେ ଅମିତ ସାହା . . .

ତେବେ ଏଥିମଧ୍ୟ ରେ ଲକ ଡାଉନ କୁ ନେଇ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ସାହା ନିଜ ମନ୍ତବ୍ୟ ରଖିଛନ୍ତି | ତାଙ୍କ କହିବ ମୁତାବକ ଯେ ଗତ ବର୍ଷ ପ୍ରଥମେ ଲକଡାଉନ ହେବା ସମୟରେ ସେତେବେଳେ ସବୁ ଡାକ୍ତର ଖାନା ଗୁଡିକ ର ସ୍ଥିତି ଏତେ ଭଲ ନଥିଲା କି ହସ୍ପିଟାଲରେ ଏତେ ସଂଖ୍ୟକ ବେଡ ନଥିଲା | କି ବହୁତ ସାରା ଅକସିଜେନ ସିଲିଣ୍ଡର ର ସୁବିଧା ମଧ୍ୟ ନଥିଲା ହେଲେ ବର୍ତ୍ତମାନ ପ୍ରଧାନ ମନ୍ତ୍ରୀ ଙ୍କ ଉଦ୍ୟମ ଯୋଗୁଁ ଦେଶ ରେ ହସ୍ପିଟାଲ ର ଭିତ୍ତିଭୂମି ସୁଦୃଢ ହୋଇ ପାରିଛି | ତା ଛଡା ସବୁ ରାଜ୍ୟ ମାନେ ନିଜ ନିଜ ରାଜ୍ୟ ରେ ଲକଡାଉନ କରିବେ କି ନାଇ ସେ ନେଇ ସେମାନେ ନିଷ୍ପତି ନେବା ପାଇଁ ସମ୍ପୂର୍ଣ ରୂପେ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଅଟନ୍ତି |

ତେବେ ଲକଡାଉନ କୁ ନେଇ କେନ୍ଦ୍ର ରାଜ୍ୟ ମାନଙ୍କୁ ଅନେକ କ୍ଷମତା ଦେଇଛି | ତେବେ ପ୍ରାୟତଃ ସବୁ ରାଜ୍ୟ ରେ କରୋନା ର ସ୍ଥିତି ବହୁତ ସଙ୍ଗିନ ହେବାକୁ ବସିଲାଣି | ଦେଶ ରେ ଦିଲ୍ଲୀ ଏବଂ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ରେ ସ୍ଥିତି ଅତ୍ୟନ୍ତ ସଙ୍ଗିନ ହୋଇଗଲାଣି | ତେବେ ଏଥି ପାଇଁ ଦିଲ୍ଲୀ ସରକାର ଛଅ ଦିନ ପାଇଁ ଦିଲ୍ଲୀ ରେ ଲକଡାଉନ ଘୋଷଣା ମଧ୍ୟ କରିଦେଲେଣି | କରୋନା ର ଏହି ବଢୁଥିବା ଚେନ କୁ ଭାଙ୍ଗିବା ପାଇଁ ପୁଣି ରାଜ୍ୟସରକାର ସାରା ଓଡିଶା ରେ ଲାଗୁକଲେ ସଟଡାଉନ ଏବଂ ନାଇଟ କର୍ଫ୍ଯୁ |

ବର୍ତ୍ତମାନ ସଂକ୍ରମଣ ୩୦୦୦ ମୁହାଁ ହୋଇଛି |ତେବେ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ ସୁରେଶ ମହାପାତ୍ର ଙ୍କ କହିବା ଅନୁଯାଇ ରାଜ୍ୟରେ ଦଶଟି ଜିଲ୍ଲା ପାଇଁ ସୁନ୍ଦରଗଡ,ଝାରସୁଗୁଡା,ସମ୍ବଲପୁର,ବରଗଡ,ବଲାଙ୍ଗିର , ନୂଆପଡା, ନବରଙ୍ଗପୁର, କଳାହାଣ୍ଡି ,କୋରାପୁଟ, ମାଲକାନଗିରି ଏହି ସବୁ ଜିଲ୍ଲାରେ ସାପ୍ତାହିକ ସଟଡାଉନ ରହିବ | ଶନିବାର ଏବଂ ରବିବାର ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପେ ବନ୍ଦ ରହିବ ଏବଂ ଏହି ସମୟରେ ଜରୁରୀ କାଳୀନ ସେବା ହିଁ ଚାଲିବ |

ଏମିତି ଦେଶ ଦୁନିଆର ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ସହ ମନୋରଞ୍ଜନ ର ଖବର ସହ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ଧର୍ମ ବିଷୟରେ ଅନେକ ଜଣା ଅଜଣା କଥା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ ଓ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ । ପୋଷ୍ଟ ଭଲ ଲାଗିଥିଲେ ଆପଣ ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କ ସେୟାର କରନ୍ତୁ । ଆମର ପ୍ରୟାସ ରହିବ ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣି ଦେବୁ, ଧନ୍ୟବାଦ

About admin

Check Also

୬୬ ବର୍ଷ ବୟସରେ ବିବାହ କଲେ ଏହି ପ୍ରସିଦ୍ଧ କ୍ରିକେଟର୍‌….

ଭାରତର ପୂର୍ବତନ କ୍ରିକେଟର ସମିକ୍ଷ ଅରୁନୁ ଲାଲ ୬୬ 5ବର୍ଷ ବୟସରେ ଦ୍ୱତୀୟ ଥର ବିଭାହ କରିଛନ୍ତି ଅରନୁ 38 …

Leave a Reply

Your email address will not be published.