Breaking News

କାନ୍ଦୁଛନ୍ତି କାଳୀ ମା ! ସଂସାର କୁ ଆସୁଛି ବଡ ବିପଦ

ମାଆ କାନ୍ଦୁ ଛି ଆଜି ଶହ ଶହ ଭକ୍ତ ଙ୍କ ଆର୍ତ୍ତ ଶୁଣି ଅଭୟ ଦେଉଥିବା ମାଆ କାଳୀ ଙ୍କ ଆଖିରୁ ଲୁହ ଝରୁଛି | ଓଦା ହୋଇଯାଉଛି ମାଆ ର ପିନ୍ଧା ବସ୍ତ୍ର | ବାପଜେଜ ଅମଳରୁ ଆଖିରେ ପଡିନଥିବା ଏହି ଦ୍ରୁଶ୍ଯ କୁ ଦେଖି ସେବକ ମାନେ ବି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ | ସମସ୍ତଙ୍କ ମନରେ ଗୋଟିଏ ପ୍ରଶ୍ନ ସତରେ କଣ ମାଆ କାନ୍ଦୁଛନ୍ତି | ନା ଏହାର କିଛି ବୈଜ୍ଞାନିକ ଭିତ୍ତି ରହିଛି |

ଯଦି ମାଆ କାନ୍ଦୁଛନ୍ତି ତେବେ କଣ ପାଇଁ ଦୁଃଖ ର ପାହାଡ ଛିଡି ପଡିବ ନାହିଁ ତ | ଏଦୃଶ୍ୟ ହେଉଛି ରାୟଗଡା ଜିଲ୍ଲା ପାଇକ ପଡା ଦକ୍ଷିଣ କାଳୀ ମନ୍ଦିର | ମାଆ ହେଉଛନ୍ତି ଏହି ଖଣ୍ଡମଣ୍ଡଳର ଇଷ୍ଟ ଦେବୀ |


ଦୀର୍ଘ ୧୦୦୦ ବର୍ଷ ତଳୁ ମାଆ ଙ୍କୁ ଏଠାରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରାଯାଇଛି | ରାଜରାଜୁଡା ଅମଳରୁ ମାଆ ଙ୍କର ଏହି ମନ୍ଦିରର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ରହିଛି | ହେଲେ ଗତ ସକ୍ରାନ୍ତି ଠାରୁ ଦେଖାଦେଇଛି ଏଭଳି ବ୍ୟତିକ୍ରମ | ମାଆ ଙ୍କ ଆଖିରୁ ଅନବରତ ଭାବେ ଲୁହ ଝରୁଛି | ସକ୍ରାନ୍ତି ଦିନ ମାଆ ଙ୍କ ଆଖିରେ ଲୁହଭଳି କିଛି ପଦାର୍ଥ ଦେଖି ସେବକ ମାନେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯାଇଥିଲେ | ଏହାକୁ ପାଣି ଭାବି ମାଆ ଙ୍କ ପାଷାଣ ପ୍ରତିମାରୁ ପୋଛି ଦେଇଥିଲେ |


କିନ୍ତୁ କିଛି ସମୟ ପରେ ଦେଖିଲାବେଳକୁ ମାଆ ଙ୍କ ସମ୍ପୂର୍ଣ ବସ୍ତ୍ର ଓଦା ହୋଇଯାଇଥିଲା | ଏପରିକି ଲଗାତର ମଧ୍ୟ ଆଖିରୁ ଲୁହ ବାହାରୁଥିବାର ମଧ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା |ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ଏବିଷୟରେ ବିଶ୍ବାସ କରୁନଥିଲେବି ମନ୍ଦିର ଆସି ଦେଖିବାପରେ ବିଶ୍ଵାସ କରିଥିଲେ | ପାଷାଣ ପ୍ରତିମା ଙ୍କ ଆଖିରୁ ଏଭଳି ଅସ୍ରୁ ପାତ ହେବା ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ କରିଛି | ଲୋକେ ଏହାକୁ ଅଶୁଭ ସଂକେତ ବୋଲି ଭାବି ମଧ୍ୟ ଚିନ୍ତିତ ହୋଇ ପଡ଼ୁଛନ୍ତି |

ଯଦି ଆମ ଲେଖାଟି ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲ ଲାଗିଲା ତେବେ ତଳେ ଥିବା ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହି ପୋଷ୍ଟଟିକୁ ନିଜ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହ ସେୟାର ମଧ୍ୟ କରିପାରିବେ | ଆମେ ଆଗକୁ ମଧ୍ୟ ଏପରି ଅନେକ ଲେଖା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣିବୁ ଧନ୍ୟବାଦ |

About admin

Check Also

ମାଳିକା ବର୍ଣିତ କଥା – କଳିଯୁଗର ମହାବିପତ୍ତିରୁ ବଞ୍ଚିବାର ବାଟ ଦେଖାଇଲେ ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣ

ଦର୍ଶକ ବନ୍ଧୁ ଆପଣ ମାନେ ଜାଣିଥିବେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟ ରେ ମଣିଷ ସବୁକିଛି କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ଜନ୍ତ୍ର ବ୍ୟବହାର କରୁଛି …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *