Breaking News

ଯଦି ଆପଣ ଚିନ୍ତାଗ୍ରସ୍ତ ରହୁଛନ୍ତି ! ତୁରନ୍ତ ଆପଣାନ୍ତୁ ଏହି ଉପାୟ

ଆଜିକାଲି ସମସ୍ତେ ବ୍ୟସ୍ତବହୁଳ କାର୍ଯ୍ୟ ଏବଂ ବ୍ୟସ୍ତବହୁଳ ଜୀବନ ସହିତ କିଛି ବା ଅନ୍ୟ ବିଷୟରେ ଚାପରେ ଅଛନ୍ତି |କୌଣସି ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କରିବା ପାଇଁ ଟେନସନ ନେଇ ଏହା ମନ ଉପରେ ଏକ ଖରାପ ପ୍ରଭାବ, ଯାହା ହେତୁ ଆପଣ ସ୍ଥାନାନ୍ତରଣ ଏବଂ ଉଦାସୀନତାର ଶିକାର ହୋଇପାରନ୍ତି | ଚାପ ଆପଣଙ୍କ ମନୋବଳକୁ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଭାବିତ କରିଥାଏ, ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଆପଣ ମଧ୍ୟ କ୍ରୋଧିତ ଏବଂ କ୍ରୋଧିତ ହୁଅନ୍ତି | କିଛି ଲୋକ ଯେତେବେଳେ ଚାପଗ୍ରସ୍ତ ହୁଅନ୍ତି କିମ୍ବା ସେମାନେ କିଛି ଖାଆନ୍ତି ସପିଂ କରନ୍ତି | କିନ୍ତୁ ସମସ୍ତ ଲୋକ ଏହା କରିପାରିବେ ନାହିଁ, ତେବେ ଏପରି କିଛି ଟିପ୍ସ କାହିଁକି ଗ୍ରହଣ କରୁନାହାଁନ୍ତି, ଯାହା ଦ୍ଵାରା ଆପଣଙ୍କର ଚାପ ମଧ୍ୟ କିଛି ମିନିଟ୍ ମଧ୍ୟରେ ଅଦୃଶ୍ୟ ହୋଇଯାଏ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କୁ କୌଣସି ସମସ୍ୟାର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ |

ଚାପ, ଟେନସନ ଏବଂ ଟେନସନରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇଁ ଏହା ହେଉଛି ସର୍ବୋତ୍ତମ ଉପାୟ | ଏହା କରିବା ପାଇଁ, ସର୍ବଦା ଏକ ଶାନ୍ତ ସ୍ଥାନ ବାଛନ୍ତୁ ଏବଂ ସେଠାରେ ବସି ଓମ୍ (୪) ଜପ କରନ୍ତୁ | ଯଦି ଆପଣ ଚାହାଁନ୍ତି, ଆପଣ ମଧ୍ୟ କିଛି ସକାରାତ୍ମକ ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କରିପାରିବେ | ପ୍ରତିଦିନ ଧ୍ୟାନ କରିବା ଦ୍ୱାରା ଆପଣ କେବଳ ଚାପରୁ ଦୂରେଇ ରହିବେ ନାହିଁ, ବରଂ ଏହା ଆପଣଙ୍କୁ ସୁସ୍ଥ ମଧ୍ୟ ରଖିବ |


ଉତ୍ତମ ସମୟ ପରିଚାଳନାର ଅନେକ ଲାଭ ଅଛି, ଏହା ଆମକୁ ଧ୍ୟାନ ଦେଇଥାଏ | ପ୍ରାଥମିକତାର ଅନୁଭବ କରେ, ଏବଂ ଚାପକୁ ମଧ୍ୟ ହ୍ରାସ କରେ | ସମୟ ପରିଚାଳନାରେ ଉନ୍ନତି ଆଣିବା ପାଇଁ ସର୍ବୋତ୍ତମ ଉପାୟ ମଧ୍ୟରୁ ଗୋଟିଏ ହେଉଛି ତୁମର ଆଶା ବିଷୟରେ ଅଧିକ ନ ଚଳାଇ ପ୍ରତିଦିନ ତୁମର ଅଗ୍ରଗତି ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କରିବା ଏବଂ ଏକ ନିତ୍ୟକର୍ମ କରିବା ଯାହା ଦ୍ଵାରା ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟ ପ୍ରାଥମିକତା ଅନୁଯାୟୀ ଠିକ୍ ସମୟରେ ଶେଷ ହୋଇପାରିବ | ଆପଣଙ୍କର ଯୋଜନାରେ କିଛି ରିଜର୍ଭ ସମୟ ମଧ୍ୟ ରଖନ୍ତୁ, ଯଦି କୌଣସି ବିଶୃଙ୍ଖଳା ହୁଏ, ତେବେ ଆପଣ ଠିକ୍ ସମୟରେ କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପ୍ତ କରିବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବେ ଏବଂ କୌଣସି ଅନାବଶ୍ୟକ ଚାପ ରହିବ ନାହିଁ |


ଅନୁସନ୍ଧାନ ଅନୁଯାୟୀ, ସଙ୍ଗୀତ ଶୁଣିବା ଦ୍ୱାରା ରକ୍ତଚାପ, ହୃଦସ୍ପନ୍ଦନ ସ୍ଵାଭାବିକ ଏବଂ ଚାପ କମିଯାଏ। ସେଥିପାଇଁ ଯେତେବେଳେ ତୁମର ଟେନସନ ଥାଏ ତୁମର ପ୍ରିୟ ଗୀତ ଶୁଣ, କିନ୍ତୁ ନିଶ୍ଚିତ କର ଯେ ତୁମେ ଦୁଃଖ ଗୀତ ଶୁଣୁ ନାହଁ |


ପ୍ରାୟତ ,, ଯଦି ତୁମେ ଚାପଗ୍ରସ୍ତ କିମ୍ବା ଚାପଗ୍ରସ୍ତ, ତୁମେ ଏକାକୀ ରହିବାକୁ ପସନ୍ଦ କର, କିନ୍ତୁ ଏହା ତୁମର ସମସ୍ୟା ଏବଂ ଚାପକୁ ବଢାଇଥାଏ | ସେଥିପାଇଁ ଲୋକଙ୍କ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରନ୍ତୁ, ଆପଣଙ୍କ ପରିବାର ଏବଂ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହିତ ସମୟ ବିତାନ୍ତୁ | ଏହା କରିବା ଦ୍ୱାରା ଆପଣ ହାଲୁକା ଅନୁଭବ କରିବେ ଏବଂ ଭିତରୁ ଏକ ଶକ୍ତି ଆସିବ ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ କିଛି ନୂଆ ଭାବିବା ଏବଂ କରିବାର ଶକ୍ତି ଦେବ | ଏହା ସହିତ, ତୁମେ ତୁମର ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ମଧ୍ୟ ପାଇପାରିବ |

About admin

Check Also

ଘରର ଏହି ସବୁ ସ୍ଥାନରେ ଦର୍ପଣ ରଖୁଥିଲେ ହୋଇଯାନ୍ତୁ ସାବଧାନ !

ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମରେ ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ରର ଏକ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୂମିକା ରହିଛି। ଘରେ କିଭଳି ଭାବରେ ସୁଖ ଶାନ୍ତି ବଜାୟ ରହିବ ଏ …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *