Breaking News

ଗ୍ରାହକ ମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଖୁସି ଖବର !! ଦୀର୍ଘ ୮ ମାସ ପରେ ସୁନାଦର ଭୟଙ୍କର ହ୍ରାସ

ଗ୍ରାହକ ମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଖୁସି ଖବର !!! ପ୍ରାୟ ଦୀର୍ଘ ୮ ମାସ ପରେ ସୁନାଦର ନିମ୍ନସ୍ତର ରେ ପହଞ୍ଚିଛି | ତେବେ ଗତ ୫ ଦିନ ହେବ ଦେଶ ରେ କ୍ରମାଗତ ଭାବେ ସୁନାଦର କମିବାରେ ଲାଗିଛି | ଗତ ଅଗଷ୍ଟ ମାସରେ ସୁନାଦର ୧୦ଗ୍ରାମ ପିଛା ସର୍ବାଧିକ ୫୬୨୦୦ ଟଙ୍କା ରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା |

ସୁନା
ଆଜିସୁନା ଦର ୧୦ ଗ୍ରାମ ପିଛା ୪୬,୭୭୨ ଟଙ୍କା ରେ ଆସିପହଞ୍ଚିଲାଣି | ତେବେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଦର ୧୦ଗ୍ରାମ ପିଛା ପ୍ରାୟତଃ ୨୦ ପ୍ରତିଶତ ହ୍ରାସ ପାଇଛି ଯାହାର ମୂଲ୍ୟ ପ୍ରାୟ ୯,୪୦୦ ଟଙ୍କା ହେବ |

ସୁନା
ତେବେ ସୁନାଦର ୫୬,୨୦୦ ଟଙ୍କା ରୁ କମି ୪୬,୭୭୨ ଟଙ୍କା ରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା ପରେ ସବୁଆଡେ କଲ୍ପନା ଜଳ୍ପନା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି | ତେବେ ବିଶ୍ଵ ବଜାର ରେ ସୁନାର ଦର ହ୍ରାସ ଡଲାର ର ଦର ବୃଦ୍ଧି ସୁନା ଓ ରୂପା ମିଉଚୁୟାଲ ଫନ୍ଡ ରୁ ନିବେଶକ ପୁଞ୍ଜି ନେଇ ଅଧିକ ଲାଭ ନେଇ ବଣ୍ଡ ରେ ଘଟାଇବା | ଏବଂ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ବଜେଟ ରେ ସୁନା ଆମଦାନୀ ଭଳି ଶୁଳ୍କ ର ହ୍ରାସ ହେବ ଭଳି ବିଭିନ୍ନ କାରଣକୁ ନେଇ ସୁନା ଦର ହ୍ରାସ ଘଟିଥିବା କୁହାଯାଉଛି |

ଏମିତି ଦେଶ ଦୁନିଆର ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ସହ ମନୋରଞ୍ଜନ ର ଖବର ସହ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ଧର୍ମ ବିଷୟରେ ଅନେକ ଜଣା ଅଜଣା କଥା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ ଓ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ । ପୋଷ୍ଟ ଭଲ ଲାଗିଥିଲେ ଆପଣ ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କ ସେୟାର କରନ୍ତୁ । ଆମର ପ୍ରୟାସ ରହିବ ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣି ଦେବୁ, ଧନ୍ୟବାଦ

About admin

Check Also

ଜଣେ ଗରିବ ଝିଅ କେମିତି ହେଲା ନଡ଼ିଆ ରାଣୀ ମା ତାରିଣୀ, ଆପଣ ଜାଣିଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯିବେ…

ଦର୍ଶକବନ୍ଧୁ ତାରିଣୀ ମନ୍ଦିର କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ଘଟ ଗାଁ ରେ ଥିବା ଏକ ଠାକୁରାଣୀ ମନ୍ଦିର ଏଠାରେ ଅଧିଷ୍ଟାତି ଦେବୀ …

Leave a Reply

Your email address will not be published.