Breaking News

ଗୋଟେ ପେଟରୁ ୧୦୦ ପୁଅ ଜନ୍ମ ହେଲା କିପରି, ଏବଂ ଗାନ୍ଧାରୀ ଙ୍କର ଗୋଟେ କନ୍ୟା ସନ୍ତାନ ଜନ୍ମ ହେଲା କିପରି, ଆପଣ ଏହି କଥା ଜାଣିଲେ ଚକିତ ହୋଇ ପଡିବେ !

ଦର୍ଶକବନ୍ଧୁ ଗାନ୍ଧାରୀ କିପରି ୧୦୦ ପୁତ୍ର ଜନ୍ମ କଲେ ଆପଣ ଜାଣିଛନ୍ତି | କଣ ଥିଲା ଏହାର ରହସ୍ୟ ମହାଭାରତ ସମୟ ରେ ରାଜା ଯୁଧିଷ୍ଠିର ଙ୍କ ୧୦୦ ପୁଅ ଥିଲେ ଆମେ ସମସ୍ତେ ଏହା ଜାଣୁ ସେ କିପରି ଜନ୍ମ ହୋଇଥିଲେ ଓ ତାଙ୍କର ନାମ କଣ ତାହା ଖୁବ୍ କାମ ଲୋକ ଜାଣନ୍ତି | ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ସମାନ କଥା କହୁଛୁ | ସମ୍ଭବ ପର୍ବ ରେ ଜନ୍ମିତ ଯେପରି ଗାନ୍ଧାରୀ ଭଗବାନ ଙ୍କୁ ପୁଜକରିବ ଦ୍ଵାରା ୧୦୦ ପୁତ୍ର ପାଇବେ ବୋଲି ବର ପାଇଥିଲେ | ଏହା ୧୦୦ କୌରବ ଜନ୍ମ କରିବା ରେ ସକ୍ଷମ | ଅବଶ୍ୟ ଏହା ସମ୍ଭବ ପର୍ବ ରେ କୁହାଯାଇଛି ଜେ ଏହା ସିବ ନୁହଁନ୍ତି ବ୍ୟାସ ଋଷି ଙ୍କ କହିବ ଦ୍ଵାରା ଗାନ୍ଧାରୀ ତାଙ୍କ ସ୍ଵାମୀ ଙ୍କ ପରି ୧୦୦ ପୁତ୍ର ଜନ୍ମ କରିବା ର ବରଦାନ ପାଇଥିଲେ |

ତାଙ୍କୁ କିଏ ଦେଇଛି ଏହା ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ନୁହେଁ | ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଆଠ ହଉଛି ସିଆ ୧୦୦ ପୁତ୍ର ସହିତ ଆଶ୍ରିବଦ ପାଇଥିଲେ ତେବେ ଦେଖିବା ସେ କିପରି ୧୦୦ ପୁଅ ଙ୍କୁ ଜନ୍ମ ଦେଇଥିଲେ | ଥରେ ମହସ୍ରି ବେଦ ବ୍ୟାସ ହସ୍ତିନପୁର କୁ ଆସିଥିଲେ ଗାନ୍ଧାରୀ ତାଙ୍କୁ ବୋହୂ ସେବା କରିଥିଲେ | ଏଥିରେ ସେ ଖୁସି ହୋଇ ତାଙ୍କୁ ବର ମାଗିବାକୁ କହିଥିଲେ ତାଙ୍କ ସ୍ଵାମୀ ଙ୍କ ପରି ୧୦୦ ବଳବାନ ପୁତ୍ର ଜନ୍ମ କରିବାର ବରଦାନ ମାଗିଥିଲେ ଯେତେବେଳେ ସେ ଗର୍ଭ ଧାରଣ କରିଥିଲେ ତାଙ୍କର ଗର୍ଭ ୨ ବର୍ଷ ରହିଥିଲା ଋଷି ବ୍ୟାସ ତାଙ୍କ ଦିବ୍ୟ ଦୃଷ୍ଟି ଦ୍ଵାରା ଦେଖିପାରିଲା କି ତାଙ୍କ ପେଟ ରୁ ଲୁହା ପରି ଶରୀର ବାହାରିଲା |

ମହସ୍ରି ତାଙ୍କ ପାଖକୁ ଯାଇ କହିଲେ ଜେ ଆପଣ ଏହି ମାଂସ ଶରୀର କୁ ଘିଅ ରେ ପରିପୂର୍ଣ କରି କୁଣ୍ଡ ରେ ରଖ | ସେମାନେ ତାଙ୍କୁ ପାଣି ଚିଞ୍ଚିବାକୁ ମଧ୍ୟ କହିଥିଲେ | ଯେତେବେଳେ ପାଣି ଛିଞ୍ଚା ଗଲା ସେତେବେଳେ ୧୦୦ ଖଣ୍ଡ ହୋଇଗଲା | ବ୍ୟାସ କହିଲେ ଯେ ୨ ବର୍ଷ ପରେ ଏହି କୁଣ୍ଡଟିକୁ ଖୋଲିବା ପାଇଁ | ଯେତେବେଳ ଏହି କୁଣ୍ଡ ଟିକୁ ଖୋଲାଗଲା ଦୁର୍ଯ୍ୟଧନ ପରି ଲୁହା ର ଶରୀର ସହିତ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିଲେ। ଏହାପରେ ୯୯ ପୁଅ ଓ ଗାନ୍ଧାରୀ ଙ୍କ ଗୋଟିଏ କନ୍ୟା ସନ୍ତାନ ଜନ୍ମ ହେଲେ |

About odisha news

Check Also

ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିରର ଗୁପ୍ତ ରହସ୍ୟ ଜାଣନ୍ତୁ ବିଶ୍ୱ ପ୍ରସିଦ୍ଧ କାହିଁକି, ଆପଣ ଜାଣିଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯିବେ !

ନମସ୍କାର ବନ୍ଧୁଗଣ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ବିଶ୍ୱବ୍ରମହାଣ୍ଡର ଆରାଧ୍ୟ ଦେବତା ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିର ଗୁପ୍ତ ରହସ୍ୟ | ତେବେ ଏହିଖବରଟି ଶେଷଯାଏଁ …

Leave a Reply

Your email address will not be published.