Breaking News

ଗାୟତ୍ରୀ ମନ୍ତ୍ରର ସଠିକ ନିୟମ ଅନୁସରଣ କରି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ହୋଇ ପାରିବେ ଧନୀ ଜାଣି ରଖନ୍ତୁ …

ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମର ଦୁଇଟି ବେଦ ଯଜୁର୍ବେଦ ଏବଂ ରୁଗବେଦଙ୍କର ଦୁଇଟି ଅଂଶକୁ ନେଇ ଗଠିତ ଗାୟତ୍ରୀ ମନ୍ତ୍ର ବସ୍ତୁ ଏବଂ ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ ସଫଳତା ହାସଲ କରିବା ପାଇଁ ଜପ କରାଯାଇଛି। ଶିକ୍ଷା ଏକାଗ୍ରତା ଏବଂ ଜ୍ଞାନ ପାଇଁ ଗାୟତ୍ରୀ ମନ୍ତ୍ର ସର୍ବୋତ୍ତମ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ | ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମରେ ବିଶ୍ୱାସ ଅନୁଯାୟୀ ବ୍ରହ୍ମାଣ୍ଡର ସୃଷ୍ଟିକର୍ତ୍ତା ଆକାଶବାଣୀଙ୍କଠାରୁ ଏହି ମନ୍ତ୍ର ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ। ଗାୟତ୍ରୀ ମନ୍ତ୍ରର ପ୍ରଭାବ ଦେଖିବାକୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହାର ଉଚ୍ଚାରଣ ସହିତ କିଛି ନିୟମ ଅନୁସରଣ କରିବାକୁ ପଡିବ।

ସେଥିପାଇଁ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କେତେକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ମନ୍ତ୍ରକୁ ସଠିକ୍ ଭାବରେ ଉଚ୍ଚାରଣ କରିବାକୁ କିଛି ନିୟମ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ | ଆପଣ ସୂର୍ଯ୍ୟୋଦୟ ପୂର୍ବରୁ ଏବଂ ସୂର୍ଯ୍ୟୋଦୟ ପରେ କିଛି ସମୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଗାୟତ୍ରୀ ମନ୍ତ୍ର ଜପ କରିପାରିବେ | ଆପଣ ଅପରାହ୍ନରେ ଏବଂ ସୂର୍ଯ୍ୟାସ୍ତ ପୂର୍ବରୁ ଗାୟତ୍ରୀ ମନ୍ତ୍ର ଜପ କରିପାରିବେ | ଯଦି ସମ୍ଭବ ଗାୟତ୍ରୀ ମନ୍ତ୍ର ଜପ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଭୂମିରେ ଏକ କୁଶିଆ କିମ୍ବା ଖଟ ତିଆରି କରନ୍ତୁ |

ଯଦି ଆପଣ ସକାଳେ ବ୍ରହ୍ମାମହୁର୍ଥାରେ ଏହି ଜପ କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ମନେରଖନ୍ତୁ ଯେ ଆପଣଙ୍କ ଚେହେରା ପୂର୍ବ ଆଡକୁ ରହିବା ଉଚିତ ଏବଂ ଯଦି ଆପଣ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ତାହା କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ଆପଣଙ୍କ ଚେହେରା ପଶ୍ଚିମ ଆଡକୁ ରହିବା ଉଚିତ୍ | ତୁମର ସମ୍ମାନ ଅନୁଯାୟୀ ଯେକୌଣସି ସମୟରେ ଗାୟତ୍ରୀ ମନ୍ତ୍ରର ମାନସିକ ଜପ କରିପାରିବେ | ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମର ବିଶ୍ୱାସ ଅନୁଯାୟୀ ଯେଉଁ ପିଲାମାନେ କୌଣସି ଗୋଟିଏ ଜିନିଷ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବାକୁ ଅସମର୍ଥ କିମ୍ବା ଅଧ୍ୟୟନରେ ଦୁର୍ବଳ ଏହିପରି ପିଲାମାନେ ନିୟମିତ ଭାବରେ ଗାୟତ୍ରୀ ମନ୍ତ୍ର ଜପ କରିବା ଉଚିତ୍ |

ଏହି ମନ୍ତ୍ର ପିଲାମାନଙ୍କର ଏକାଗ୍ରତାକୁ ଉନ୍ନତ କରିଥାଏ | ଏହା ସହିତ ଏହି ମନ୍ତ୍ର ଏତେ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଯେ ତୁମେ ଏହି ମନ୍ତ୍ର ପାଠ କରି ତୁମର ଜୀବନ ସହିତ ଜଡିତ ପ୍ରତ୍ୟେକ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ପାଇବ ସେଥିପାଇଁ ଏହି ମନ୍ତ୍ରର ପ୍ରଶଂସା କମ୍ ଏବଂ ତୁମେ ଏହି ମନ୍ତ୍ରକୁ ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭକ୍ତି ସହିତ ଜପ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିବା ଉଚିତ୍ |

About odisha news

Check Also

ମା Lakhmi କୃପାରୁ ଆସନ୍ତା କାଲିଠାରୁ ଏହି 5ଟି ରାଶିର ଭାଗ୍ୟ ହୀରା ଠାରୁ ବି ଅଧିକ ଚମକି ଉଠିବ, ଦେଖନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କ ରାଶି ଅଛିତ !

ନମସ୍କାର ବନ୍ଧୁଗଣ ଆମ ଜୀବନ ରେ ଚାଲିଥିବା ସୁଖ ଓ ଦୁଃଖ ଆଦି ଗ୍ରହ ମାନକର ଗତି ବିଧି ଉପରେ …

Leave a Reply

Your email address will not be published.