Breaking News

ଗରୁଡ଼ ପୁରାଣ ଅନୁସାରେ ଏହି ଜିନିଷ ଗୁଡିକୁ ଦେଖିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଶୁଭ ହୋଇଥାଏ, ଦେଖିବା ମାତ୍ରେ ମିଳିଥାଏ ଶୁଭଫଳ …

ଗରୁଡ଼ ପୁରାଣରେ ଏପରି କିଛି କାର୍ଯ୍ୟ ବିଷୟରେ କୁହାଯାଇଛି ଯଦି ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଏହା କରନ୍ତି ତେବେ ସେ ବର୍ତ୍ତମାନର ଜୀବନକୁ ଖୁସିରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ କରିପାରିବେ କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ ଏହା ମଧ୍ୟ ଗୁଣାତ୍ମକ ଲାଭ ଦେଇଥାଏ | ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଗରୁଡ଼ ପୁରାଣରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇଥିବା 7 ଟି ଜିନିଷ ଯାହାକୁ ଦେଖିବା ଦ୍ୱାରା ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଗୁଣ ପ୍ରାପ୍ତ ହୁଏ ଓ ତାର ଜୀବନ ହସ ଖୁସିରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇଯାଏ ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସେହି ସବୁ ବିଷୟରେ |

ଗାଈର କ୍ଷୀର
ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମରେ ଗାଈ ପବିତ୍ର ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମରେ ବିଶ୍ୱାସ କରୁଥିବା ଲୋକମାନେ ଗାଈ କୁ ପୂଜା କରନ୍ତି। ଗାଈର କ୍ଷୀର ଅମୃତ ବୋଲି କୁହାଯାଏ ଯଦି ଆମେ ଗରୁଡ ପୁରାଣ ଅନୁଯାୟୀ ଦେଖିବା ତେବେ ଏଥିରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇଛି ଯେ ଯଦି ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଗାଈର କ୍ଷୀର ଦେଖନ୍ତି ତେବେ ତାର ଦିନଟି ବହୁତ ଶୁଭ ହୋଇଥାଏ |

ଗୋଶାଳା
ଗରୁଡ ପୁରାଣରେ ଏହା ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇଛି ଯେ ଏକ ଗୋଶାଳାରେ ଗୋରୁ ଦେଖିବା ଅନେକ ହୋଇଥାଏ ଏକ ଗୋଶାଳା ନିର୍ମାଣ ନିର୍ମାଣ ଓ ଗାଈର ସେବା କରିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଶୁଭ ହୋଇଥାଏ |

ଗୋବର
ଗାଈର ଗୋବରକୁ ବହୁତ ଶୁଭ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ ଏହି କାରଣରୁ ଗାଈର ଗୋବର ଯେକୌଣସି ଶୁଭ କାର୍ଯ୍ୟ କିମ୍ବା ପୂଜାରେ ବ୍ୟବହୃତ ହୁଏ ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ଯଦି ଗାଈ ଘରର ଦ୍ୱାର ସାମ୍ନାରେ ଗୋବର କରେ ତେବେ ଏହା ସୁଖ ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧତାକୁ ସୂଚିତ କରେ ଅନ୍ୟ ପଟେ ଗାଈର ଗୋବର ଦେଖିବା ମଧ୍ୟ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଲାଭଦାୟକ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ |

ଗୋ ମୂତ୍ର
କୁହାଯାଏ ଗାଈର ମୂତ୍ରରେ ଅନେକ ଔଷଧୀୟ ଗୁଣ ଅଛି ଏହି କାରଣରୁ ଅନେକ ଔଷଧରେ ଗାଈର ପରିସ୍ରା ବ୍ୟବହୃତ ହୁଏ ଗରୁଡ ପୁରାଣରେ ମଧ୍ୟ ଏହାକୁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ପବିତ୍ର ବୋଲି ବର୍ଣ୍ଣନା କରାଯାଇଛି |

ଚାଷ
ଗରୁଡ ପୁରାଣଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ କ୍ଷେତରେ ପାଚିଲା ଫସଲ ଦେଖିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଶୁଭଦାୟକଃ ହୋଇଥାଏ କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ ଏହାକୁ ଦେଖିବା ଦ୍ୱାରା ମନ ମଧ୍ୟ ଶାନ୍ତି ପାଇଥାଏ |

About odisha news

Check Also

ଆପଣ କେବେ ରାସ୍ତାରୁ ଟଙ୍କା ପାଇଛନ୍ତିକି ଜାଣି ରଖନ୍ତୁ ଏହି କଥା, ହୋଇ ଯାଆନ୍ତୁ ସାବଧାନ ନହଲେ ହୋଇ ପାରେ ଏହି ସବୁ ଅସୁବିଦା |

ବନ୍ଧୁଗଣ ଯଦି ଆପଣ ରାସ୍ତାରୁ ପଇସା ପାଇଛନ୍ତି ତେବେ ଜାଣି ନିଅନ୍ତୁ ତାହାର ଅର୍ଥ କଣ ହୋଇପାରେ ବାଟରେ ଚାଲୁ …

Leave a Reply

Your email address will not be published.