Breaking News

ଏହି ମନ୍ଦିର ରେ ମାଡ ଖାଆନ୍ତି ଠାକୁର

ସାରାଦେଶ ରେ ହୋଲି ପର୍ବ କୁ ବେସ ଧୁମଧାମରେ ପାଳନ କରାଯାଏ ହୋଲି ପର୍ବ କୁ | ହିନ୍ଦୁ ପର୍ବରେ ହୋଲି ପର୍ବର ମାହାତ୍ମ୍ଯ ରହିଛି ଖୁବ ସ୍ଵତନ୍ତ୍ର | ହୋଲି ର ପ୍ରସିଦ୍ଧି କଥା ଯଦି କହିବା ତେବେ ବ୍ରଜର ହୋଲି ପୃଥୁବୀ ପ୍ରସିଦ୍ଧ | ବ୍ରଜବିହାରୀ ଙ୍କ ହୋଲି ପର୍ବ କୁ ଜୀବନ୍ତ ବୋଲି କୁହାଯାଏ | ବର୍ଷାନା ର ଲକନର ହୋଲି ଦେଖିବାକୁ ବହୁ ଦୂରଦୂରାନ୍ତ ରୁ ଲୋକ ଆସିଥାନ୍ତି |

ବର୍ଷାନା ର କଟେରୀ ଦୁଲହା ସ୍ଥିତ ବ୍ରଜଦୁଲହା ମନ୍ଦିର | ଯେଉଁଠାରେ ବ୍ରଜବିହାରୀ ଙ୍କ ସ୍ୱରୂପ ହରିହରି କୃଷ୍ଣ ଙ୍କୁ ଲାଠି ମଡ କରାଯାଏ | ପୁରାତନ ପରମ୍ପରା ଅନୁଯାଇ ଆଜିବି ଶ୍ରୀ କୃଷ୍ଣ ଙ୍କୁ ଲାଠୀରେ ପିଟାଯାଏ | ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ର ବର୍ଷାନାରେ ଅବସ୍ଥିତ ଏହି ବ୍ରଜ ଦୁଲହା ମନ୍ଦିର ଅନ୍ୟ ମନ୍ଦିର ଠାରୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ ଭିନ୍ନ ଅଟେ |

କାରଣ ଏହି ମନ୍ଦିରରେ ଥିବା ଭଗବାନ ଙ୍କୁ କେବେଳ ମହିଳା ମାନେ ହିଁ ପୂଜା କରନ୍ତି | ମାନ୍ୟତା ରହିଛି ଏହି ମନ୍ଦିର ରୂପରାଙ୍ଗ କତାରଙ୍ଗ ଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ନିର୍ମିତ ହୋଇଥିଲା | ତେବେ ପରମ୍ପରା ଅନୁଯାଇ ତାଙ୍କ ଘର ର ମହିଳା ମାନେ ହିଁ ଏହି ସ୍ୱରୂପ ଙ୍କୁ ପୂଜା କରୁଛନ୍ତି |

ଏମିତି ଦେଶ ଦୁନିଆର ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ସହ ମନୋରଞ୍ଜନ ର ଖବର ସହ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ଧର୍ମ ବିଷୟରେ ଅନେକ ଜଣା ଅଜଣା କଥା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ ଓ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ । ପୋଷ୍ଟ ଭଲ ଲାଗିଥିଲେ ଆପଣ ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କ ସେୟାର କରନ୍ତୁ । ଆମର ପ୍ରୟାସ ରହିବ ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣି ଦେବୁ, ଧନ୍ୟବାଦ

About mahendra kumar

Check Also

ମାଳିକା ଦେଲା ବଡ ସତର୍କବାଣୀ – ଚୈତ୍ର ମାସରେ ଲଗାତାର ଦୁଇ ଦିନ କୁହୁଡି ସହ ୧୨ ଫୁଟ ଉଚ୍ଚା ବରଫରେ ଫସିବ ସମଗ୍ର ଓଡିଶା

ଦର୍ଶକ ବନ୍ଧୁ ଆପଣ ମାନେ ଜାଣିଥିବେ ଆଜି କୁ ପ୍ରାୟ 600 ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ମହା ପୁରୁଷ ମାନେ ଆଗାମୀ …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *