Breaking News

ଏହି ଫିଲ୍ମ ଷ୍ଟାର ମାନେ ନିର୍ବାଚନ ରେ ଭୋଟ ଦେଇପାରିବେନି ଏହା ହେଉଛି ବଡ଼ କାରଣ ?


ଆଲିଆ ଭଟ୍ଟ
ଦର୍ଶକବନ୍ଧୁ ବଲିଉଡ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ନିର୍ମାତା ମହେଶ ଭଟ୍ଟଙ୍କ ଝିଅ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଆଲିଆ ଭଟ୍ଟଙ୍କ ମଧ୍ୟ ଭାରତର ନାଗରିକତା ନାହିଁ। କୁହାଯାଏ ଯେ ତାଙ୍କ ମା ସୋନି ରଜଦାନ ବର୍ମିଂହାମରୁ ଆସିଛନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କର ବ୍ରିଟିଶ ନାଗରିକତା ଅଛି | ଏହି କାରଣରୁ ଆଲିଆଙ୍କର ମଧ୍ୟ ବ୍ରିଟିଶ ପାସପୋର୍ଟ ଏବଂ ନାଗରିକତା ଅଛି |

ଜ୍ୟାକଲିନ୍ ଫର୍ଣ୍ଣାଣ୍ଡିଜ୍
ବନ୍ଧୁଗଣ ବଲିଉଡ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଜ୍ୟାକଲିନ ଫର୍ଣ୍ଣାଣ୍ଡିସ ନମାନା ( ବହରିନ ) ରେ ଜନ୍ମଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ତାଙ୍କର ଶ୍ରୀଲଙ୍କାର ନାଗରିକତା ରହିଛି। ମୁଁ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବି ଯେ ତାଙ୍କ ପିତା ଆଲ୍ରୋ ଫର୍ଣ୍ଣାଣ୍ଡିସ୍ ଜଣେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ତାମିଲ ଏବଂ ମାତା କିମ ମାଲେସିଆର। ଏହି କାରଣରୁ ସେମାନେ ମଧ୍ୟ ଭାରତରେ ଚାଲିଥିବା ନିର୍ବାଚନରେ ​​ଭୋଟ୍ ଦେଇପାରିବେ ନାହିଁ।

ନର୍ଗିସ୍ ଫାଖ୍ରି
ଫ୍ରେଣ୍ଡ୍ସ ଫିଲ୍ମ ‘ରକଷ୍ଟାର’ରୁ ବଲିଉଡରେ ନାମ ଅର୍ଜନ କରିଥିବା ଅଭିନେତ୍ରୀ ନର୍ଗିସ୍ ଫାଖ୍ରି ଭାରତରେ ରହୁଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଭୋଟ୍ ଦେଇପାରିବେ ନାହିଁ। ସେ ନ୍ୟୁୟର୍କରେ ଜନ୍ମଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ | ତାଙ୍କର ଏକ ଆମେରିକୀୟ ପାସପୋର୍ଟ ଏବଂ ନାଗରିକତା ଅଛି | ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସେମାନଙ୍କର ଭୋଟ୍ ଦେବାର ଅଧିକାର ନାହିଁ।

ସନ୍ନି ଲିଓନ
ବନ୍ଧୁଗଣ ଭାରତୀୟ ନାଗରିକତା ନ ଥିବାରୁ ବଲିଉଡର ହଟ ଏବଂ ବୋଲ୍ଡ ଅଭିନେତ୍ରୀ ସନ୍ନି ଲିଓନ ମଧ୍ୟ ଭୋଟ୍ ତାଲିକାରୁ ବଞ୍ଚିତ ହୋଇଛନ୍ତି। ସେ କାନାଡାର ସାରନିଆରେ ଏକ ଶିଖ ପରିବାରରେ ଜନ୍ମଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ।

କ୍ୟାଟ୍ରିନା କେଫ
ଦର୍ଶକବନ୍ଧୁ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନର ଭୋଟ୍ ତାଲିକାରୁ ଅଭିନେତ୍ରୀ କ୍ୟାଟ୍ରିନା କେଫ ଫଙ୍କ ନାମ ମଧ୍ୟ ହଜିଯାଇଛି। ତାଙ୍କର ବ୍ରିଟିଶ ନାଗରିକତ୍ୱ ରହିଛି ଯେଉଁଥିପାଇଁ ତାଙ୍କ ପାଖରେ ଭାରତର ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍ ନାହିଁ।

ଅକ୍ଷୟ କୁମାର
ବନ୍ଧୁଗଣ ବଲିଉଡ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଅଭିନେତା ଅକ୍ଷୟ କୁମାରଙ୍କର କାନାଡିୟ ନାଗରିକତା ରହିଛି ଏବଂ ତାଙ୍କ ପାସପୋର୍ଟ ମଧ୍ୟ କାନାଡାରେ ପଞ୍ଜିକୃତ ହୋଇଛି। ଅଭିନେତା ଅକ୍ଷୟ କାନାଡିୟ ନାଗରିକତ୍ୱ ସମ୍ମାନ ପାଇଛନ୍ତି | ସେ କାନାଡାର ୱିଣ୍ଡସର ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟରୁ ସମ୍ମାନଜନକ ଡକ୍ଟରାଲ୍ ଆଇନ ଡିଗ୍ରୀ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କୁ କାନାଡାର ସମ୍ମାନଜନକ ନାଗରିକତ୍ୱ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଅକ୍ଷୟ କୁମାରଙ୍କ ନାମ ଭାରତର ଭୋଟ୍ ତାଲିକାରୁ ହଜିଯାଇଛି।

About odisha news

Check Also

ସରକାର କଲେ ବଡ଼ ଘୋଷଣା ସବୁ ଜିଲ୍ଲାରେ ପ୍ରଦର୍ଶିତ ହେବ ଦମନ ଫିଲ୍ମ ସରକାର ଦେବେ ପଇସା ଦେଖନ୍ତୁ ଏହାକୁ ସୁଣିଲାରେ Babushan କେତେ ଖୁସି ଅଛନ୍ତି !

ନମସ୍କାର ବନ୍ଧୁଗଣ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିନ ଅର୍ଥାତ୍ ଦିନ କୁ ଦିନ ବଢି ଚାଲିଛି ଦମନ ଓଡ଼ିଆ ସିନେମା ଦମନ ର …

Leave a Reply

Your email address will not be published.