Breaking News

ଏବେ ସହଜରେ ପାଇପାରିବେ ଚୋରୀ ହୋଇଥିବା ମୋବାଇଲ , ବାସ୍ କରନ୍ତୁ ଏହି କାମ

ମୋବାଇଲ ହଜିବା କୌଣସି ନୂଆ କଥା ନୁହେଁ ଆମ୍ଭେମାନେ ସାଧାରଣତହ ମୋବାଇଲ କେଉଁଠି ରଖିଦେଇଥାଉ କି ଛାଡି ଦେଇଥାଉ | ଆଉ କେବେ କେବେ ମୋବାଇଲ କେଉଁଠି ଖସିଯାଇଥାଏ ତ କେଉଁଠି ଚୋରି ହେଇଯାଇଥାଏ | ମୋବାଇଲ ଚୋରୀ ହେବା ଯେତିକି ଚିନ୍ତା ଦେଇନଥାଏ ତାଠାରୁ ଅଧିକ ଚିନ୍ତା ଦେଇଥାଏ ସେଥିରେ ଥିବା ଡାଟା | ନିଜର ଫୋଟୋ ଭିଡିଓ ଏବଂଅନ୍ଯାନ୍ଯ ଗୁରୁତ୍ଵପୂର୍ଣ ଡାଟା ଲିକ ହେବାର ମଧ୍ୟ ସମ୍ଭାବନା ଥାଏ | ତେବେ ମୋବାଇଲ ଚୋରୀ ହେଲେ ଆମେ ମାନେ ବହୁତ ଚିନ୍ତା ରେ ପଡି ଯାଇଥାନ୍ତି |

ମୋବାଇଲ ରେ ପାସୱାର୍ଡ ପଡିଥିଲେ ବି ମୋବାଇଲ ରେ ଥିବା ଡାଟା ଚୋରି ହେବାର ଡର ଲାଗିରହିଥାଏ | ଏବେ ହଜିଯାଇଥିବା ମୋବାଇଲ ଫୋନ ରେମୋର୍ଟ ରେ ଖୋଜିବା ବେସ ସହଜ ହୋଇଗଲାଣି | ଆପଣ ରେମୋର୍ଟ ମାଧ୍ୟମରେ ଫୋନ ରେ ଆଲରାମ ବଜେଇପାରିବେ ଏବଂ ମେସେଜ କୁ ମଧ୍ୟ ଫୋନ ରେ ଡିସପ୍ଲେ କରାଇପାରିବେ | ଖାଲି ଏତିକି ନୁହେଁ ଆପଣ ରେମୋର୍ଟ ଦ୍ଵାରା ଫୋନ କୁ ଲକ ମଧ୍ୟ କରିପାରିବେ | ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କେମିତି ଏହି ସୁବିଧା ପାଇପାରିବେ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ମୋବାଇଲ ରେ ଥିବା ଗୁଗଲ ପ୍ଲେସ୍ଟୋର ରୁ “Find my device” ଆପ୍ପ ଡାଉନଲୋଡ କରି ପାରିବେ |

ଏହି ଆପ୍ପ ମାଧ୍ୟମରେ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ହଜିଯାଇଥିବା ଫୋନ କୁ ମଧ୍ୟ ଟ୍ରାକ କରିପାରିବେ | ଏହା ଦ୍ଵାରା ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ଫୋନ କୁ କଲ୍ଲ କରି ପାରିବେ ଏବଂ ଡାଟା କୁ ମଧ୍ୟ ଡିଲୀଟ କରିପାରିବେ | ଗୂଗଲ ର ଏହି ସନ୍ଦର ଆପ୍ପ ର ଅନେକ ବିକଳ୍ପ ମଧ୍ୟ ରହିଛି | ଆପଣ ଏହି ଆପ୍ପ ଦ୍ଵାରା ମେସେଜ କରିପାରିବେ ଯାହାଦ୍ୱାରା ମୋବାଇଲ ପାଇଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ଆପଣଙ୍କ ମେସେଜ ପାଇପାରିବେ | ଏହା ସହିତ ଆପଣ ଡିଭାଇସ ପ୍ରୋଟେକଶନ ରେନ୍ଦେରିଙ୍ଗ କୁ ଟ୍ରିଗର କରି ମୋବାଇଲ କୁ ବ୍ୟବହାର ଅନୁପଯୋଗୀ ମଧ୍ୟ କରିପାରିବେ |

ସର୍ବ ପ୍ରଥମେ ଏହି ଆପ୍ପ ରେ ଲଗିନ ହୋଇଯିବା ପରେ ଏଠାରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଆପଣଙ୍କ ମୋବାଇଲ ର କିଛି ଜରୁରୀ ଡୀଟେଲସ ଦେବାକୁ ପଡିବ | ଜରୁରୀ ସୂଚନା ଦେବା ପରେ ଆପଣଙ୍କ ମୋବାଇଲ ଯେଉଁ ସ୍ଥାନ ରେ ଥିବ ତାହାର ଲୋକେଶନ ଆପଣଙ୍କୁ ଦେଖାଯିବ | ଆପଣଙ୍କ ମୋବାଇଲ ମିଳିବା ପରେ ଆପଣ ସେହି ସ୍ଥାନ କୁ ଯିବେ ଏବଂ ସେହି ସ୍ଥାନରେ ଆପଣ ଏହି ଆପ୍ପ ରେ ଥିବା ସାଉଣ୍ଡ ପ୍ଲେ ର ଅପ୍ଶନ କୁ କ୍ଲିକ କରିବେ | ଯାହା ଦ୍ଵାରା ଆପଣଙ୍କ ମୋବାଇଲ ରେ ଲଗାତାର ୫ ମିନିଟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆଲରାମ ବାଜିବ |

ଆପଣଙ୍କ ଫୋନ ସାଇଲେଣ୍ଟ ଥିଲେ ବି ଆଲରାମ ବାଜିବ | ଏହା ସହିତ ମୋବାଇଲ ହଜିଥିବା ନେଇ ଆପଣ ପୋଲିସ ରେ ଅଭିଯୋଗ କରିପାରିବେ | ଏହା ସହିତ ସିକିଓର ଡିଭାଇସ ଅପ୍ଶନ କୁ ଚୁଜ କରି ଆପଣଙ୍କ ଫୋନ କୁ ଲକ ମଧ୍ୟ କରିପାରିବେ | ସେହିପରି ଇରେଜ ଅପ୍ଶନ କୁ ଚୁଜ କରି ଫୋନ ର ସବୁ ଡାଟା କୁ ଡିଲୀଟ ମଧ୍ୟ କରି ପାରିବେ | ଏହି ଭଳି ସୁବିଧା ଆପଣ ଏହି ଆପ୍ପ ଦ୍ଵାରା ପାଇପାରିବେ |

 

ଏମିତି ଦେଶ ଦୁନିଆର ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ସହ ମନୋରଞ୍ଜନ ର ଖବର ସହ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ଧର୍ମ ବିଷୟରେ ଅନେକ ଜଣା ଅଜଣା କଥା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ ଓ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ । ପୋଷ୍ଟ ଭଲ ଲାଗିଥିଲେ ଆପଣ ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କ ସେୟାର କରନ୍ତୁ । ଆମର ପ୍ରୟାସ ରହିବ ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣି ଦେବୁ, ଧନ୍ୟବାଦ

About mahendra kumar

Check Also

ଭାରତ ସରକାରଙ୍କର E-Shram Card ରେ ଦ୍ଵାରା ମିଳୁଛି ଅନେକ ସୁବିଧା ଓ ଟଙ୍କା !, ଜାଣନ୍ତୁ କେମିତି ପାଇବେ ଏହି କାର୍ଡ

ଦର୍ଶକ ବନ୍ଧୁ ଆପଣ ମାନେ ଜାଣିଥିବେ ଯେ ଲେବର କାର୍ଡ ରେ ହିତାଧିକାରୀ କଣ କଣ ସୁବିଧା ପାଇପାରୁଛି , …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *