Breaking News

ଦୁନିଆର ସବୁଠାରୁ ଭୟଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ର ଟାପୁ ବ୍ୟାନ୍ ଲଗାଇଛି ଭାରତ ସରକାର

ଦୁନିଆ ଧୀରେ ଧୀରେ ଆଧୁନିକ ହେବାକୁ ବସୁଛି | ନୂଆ ନୂଆ କୌଶଳ ଏବଂ ନୂଆ ନୂଆ ଟେକନୋଲୋଜି ର ବ୍ୟବହାର ଆମେ ମାନେ ନିଜର ନୀତିଦିନ ବ୍ୟବହାରରେ ଲଗାଉଛନ୍ତି | ତେବେ ଏହି ସବୁ ବ୍ୟବହାରରୁ ବଞ୍ଚିତ ହୋଇ ବଞ୍ଚୁଥିବା ହଜାର ହଜାର ବର୍ଷ ତଳର ଆଦିବାସୀ ଏବଂ ଟ୍ରାଇବ ମାନଙ୍କର କଥା ମଧ୍ୟ ଆଗକୁ ଆସେ | ତେବେ ଆଜି ଏପରି ଏକ ଟ୍ରାଇବ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ ଯେ କି ହଜାର ହଜାର ବର୍ଷ ପୁରୁଣା | ତେବେ’ ସ୍ଥାନୀୟ ସରକାର ତାଙ୍କ ସହ ଭେଟିବାକୁ ବ୍ୟାନ ମଧ୍ୟ କରିଛନ୍ତି | ତେବେ କିଏ ସେହି ଆଦିବାସୀ ,କଣ ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ଭେଟିବା ପାଇଁ ରୋକ ଲଗାଇ ଛନ୍ତି ସରକାର | ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା |


ତେବେ ବହୁତ ପ୍ରକାରର ଆଦିବାସୀ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥାନ୍ତି ତେବେ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟ କିଛି ଭଲ ସ୍ଵଭାବର ଥାନ୍ତି ତେବେଆଉ କେତେକ ଦୁର୍ଦାନ୍ତ ସ୍ଵଭାବର ଥାନ୍ତି | ତେବେ ଏହି ଆଦିବାସୀ ଜନଜାତି ଅବା ଟ୍ରାଇବ ର ନାମ ହେଉଛି ସେଣ୍ଟିନେଲ ଜନଜାତି | ତେବେ ଯଦି ଆପଣ ମାନେ’ ଏହାକୁ ଗୁଗଲ ରେ ସର୍ଚ କରିବେ ତେବେ ଆପଣମାନେ ଜାଣିଯିବେ ଯେ ଏହି ଆଦିବାସୀ ଜନ ଜାତି ବହୁତ ଦୁର୍ଦାନ୍ତ ଅଟନ୍ତି |

ତେବେ ଇତିହାସ ସାକ୍ଷୀ ଅଛି ତେବେ ଏମାନେ କୌଣସି ମଣିଷ କୁ ତାଙ୍କ ଏରିଆ କୁ ଛାଡନ୍ତି ନାହିଁ | ତେବେ ଯଦି କେହି ତାଙ୍କ ପାଖକୁ ଚାଲିଯାଏ ତେବେ ସେମାନେ ତାକୁ ତୀର ବା ବରଛା ମାଧ୍ୟମରେ ତାକୁ ମାରିଦେଇଥାନ୍ତି | ଏବଂ ସେମାନେ ଯେଉଁ ସ୍ଥାନରେ ରହିଥାନ୍ତି ତାକୁ ନର୍ଥ ସେଣ୍ଟିନେଲ ଇସ୍ରାଇଲ ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଏ |
ତେବେ ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ଏହି ଜନଜାତି ପ୍ରାୟତଃ ୬୦୦୦୦ ବର୍ଷ ପୁରୁଣା ଅଟନ୍ତି | ତେବେ ସୂଚନାନୁସାରେ ଏହି ଜନଜାତି ଆଫ୍ରିକାରୁ ଆଣ୍ଡାମାନ ଆସିଥିଲେ ଏବଂ ଏଠାରେ ନିଜର ଘର କରି ରହିଥିଲେ | ତେବେ ଏହି ଜନଜାତି ଙ୍କର ସଂଖ୍ୟା ପ୍ରାୟ ଚାରିସହ ଅଟେ |

ଏମିତି ଦେଶ ଦୁନିଆର ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ସହ ମନୋରଞ୍ଜନ ର ଖବର ସହ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ଧର୍ମ ବିଷୟରେ ଅନେକ ଜଣା ଅଜଣା କଥା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ ଓ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ । ପୋଷ୍ଟ ଭଲ ଲାଗିଥିଲେ ଆପଣ ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କ ସେୟାର କରନ୍ତୁ । ଆମର ପ୍ରୟାସ ରହିବ ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣି ଦେବୁ, ଧନ୍ୟବାଦ

About mahendra kumar

Check Also

ଜିଓର ଧମାକାଦାର ଦଶହରା ଅଫର, ବହୁତ କମ ପଇସା ରେ ଏବେ ମିଳିବ ଅଧିକ ଡାଟା, ଜାଣନ୍ତୁ କେମିତି ପାଇବେ

ଦର୍ଶକ ବନ୍ଧୁ ଯେଉଁମାନେ ଜିଓ , ଜିଓ ଫୋନ ନେକ୍ସ୍ଟ ର ଆରମ୍ଭ ପୂର୍ବ ରୁ ଜିଓ ଫୋନ ବ୍ୟବହାର …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *