Breaking News

ଡାଇବେଟିସ କୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବାର ଘରୋଇ ଉପାୟ

ଆଜିର ଏହି ଯୁଗରେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ବ୍ୟକ୍ତି ମଧୁମେହର ଶିକାର ହେଉଛନ୍ତି। ଭୁଲ ଖାଦ୍ୟ କାରଣରୁ ମଧୁମେହ ସମସ୍ୟା ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି | ରକ୍ତରେ ଶର୍କରା ସ୍ତରର ଆଶଙ୍କା ବଢିବା କାରଣରୁ ମଧୁମେହ ସମସ୍ୟା ଦେଖାଦେଇଛି | ଏହାକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣରେ ରଖିବା ପାଇଁ ଭଲ ଖାଇବା ଏବଂ ଯୋଗ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ | ଆଜି, ଏହି ଆର୍ଟିକିଲ୍ ମାଧ୍ୟମରେ, ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବୁ ମଧୁମେହ ରୋଗୀମାନେ ସେମାନଙ୍କର ରକ୍ତରେ ଶର୍କରା ସ୍ତରକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣରେ ରଖିବା ପାଇଁ କେଉଁ ଜିନିଷର ଯତ୍ନ ନେବାକୁ ପଡିବ |


ମଧୁମେହ ରୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ସେମାନଙ୍କର ଖାଦ୍ୟ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ | ସିଙ୍ଗଡା କିମ୍ବା ପକୁଡି ପରି ଭଜା ସ୍ନାକ୍ସଠାରୁ ଦୂରରେ ରହିବା ଉଚିତ୍ | ଏହି ସବୁ ରକ୍ତରେ ଶର୍କରା ସ୍ତରକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିଥାଏ, ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଓଜନ ମଧ୍ୟ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ବଢିଥାଏ ଏବଂ ହୃଦୟ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ରୋଗର ମଧ୍ୟ ସମସ୍ୟା ଦେଖାଯାଏ | ଏହି ସମସ୍ୟା ସହିତ ସଂଘର୍ଷ କରୁଥିବା ଲୋକମାନେ ସେଉ, ଗାଜର, ବିନ୍ସ, କାଜୁ ଭଳି ଖାଦ୍ୟ ଅଧିକ ଖାଇବା ଉଚିତ୍ | ଯଦିଓ, ଯଦି ଆପଣ ଜଣେ ମଧୁମେହ ରୋଗୀ, ତେବେ ପ୍ରତି ଦୁଇ ଘଣ୍ଟାରେ ଥରେ ଖାଇବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ | ପିଜୁଳି ପତ୍ରର ଚା ’ପିଇବା ଶୀତ ଋତୁରେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ଭଲ, ଏହା ଶରୀରର PH ସ୍ତରକୁ ସନ୍ତୁଳିତ ରଖିଥାଏ | ଏହା ମେଟାବୋଲିଜିମ୍ କୁ ଉନ୍ନତ କରିଥାଏ |


ମଧୁମେହରେ ପୀଡିତ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଯୋଗ ମଧ୍ୟ ଲାଭଦାୟକ ଅଟେ | ଆସନ ଯେପରିକି ବାଲସନ, ସେଥୁବାନ୍ଦସନ,ଯୋଗାସନ, ସର୍ଭଙ୍ଗସନ, ହାଲାସନ, ପ୍ରାଣାୟାମ ଇତ୍ୟାଦି ଏହି ସବୁ ଆସନ, ଯାହା ଶରୀରକୁ ସୁସ୍ଥ ରଖିବା ଏବଂ ରୋଗରୁ ଦୂରେଇ ରହିବା ପାଇଁ ପ୍ରତିଦିନ ଅଭ୍ୟାସ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ | ନିୟମିତ ଭାବରେ ଯୋଗ କରିବା ଦ୍ୱାରା ରକ୍ତରେ ଶର୍କରା ସ୍ତର ନିୟନ୍ତ୍ରଣରେ ରହିଥାଏ |

ଏମିତି ଦେଶ ଦୁନିଆର ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ସହ ମନୋରଞ୍ଜନ ର ଖବର ସହ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ଧର୍ମ ବିଷୟରେ ଅନେକ ଜଣା ଅଜଣା କଥା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ ଓ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ । ପୋଷ୍ଟ ଭଲ ଲାଗିଥିଲେ ଆପଣ ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କ ସେୟାର କରନ୍ତୁ । ଆମର ପ୍ରୟାସ ରହିବ ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣି ଦେବୁ, ଧନ୍ୟବାଦ

About mahendra kumar

Check Also

ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡିଓ – ବଜାର କୁ ଆସିଲା ମାଛ ବିସ୍କୁଟ !! କୋରୋନା ଭୂତାଣୁ ସହ କରିବ ଲଢେଇ

ଅଧିକାଂଶ ଲୋକ ମାନେ ବ୍ରଏଲର ବଦଳରେ ମାଛ ଖାଇବାକୁ ପସନ୍ଦ କରିଥାନ୍ତି । କାରଣ ମାଛ ଅତି ସହଜରେ ବଜାରରେ …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *