Breaking News

ବିବାହ ପାଇଁ ବୟସ ଗଡିଯାଉଛି କି ? ଆପଣାନ୍ତୁ ଏହି ସରଳ ସମାଧାନ

ଯେତେବେଳେ ପିଲାମାନେ ବୃଦ୍ଧ ହୁଅନ୍ତି, ପିତାମାତାମାନେ ସେମାନଙ୍କର ସନ୍ତାନମାନଙ୍କ ବିବାହ ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କରିବା ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତି ଏବଂ ସେମାନେ ଏହା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତି | କିନ୍ତୁ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଚେଷ୍ଟା ପରେ ମଧ୍ୟ ଅନେକ ଲୋକଙ୍କ ଜୀବନରେ ବିବାହ ଗଠନ ହୁଏ ନାହିଁ | ତା’ପରେ ଯଦି ବିବାହ ଗଠନ ହୁଏ ତେବେ ଭାଙ୍ଗି ଯାଏ | ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ କିଛି ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ରର ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଛି, ଯାହାଫଳରେ ରାଶିଫଳରେ ଶୁଭ ସମନ୍ୱୟ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇପାରିବ |

ପ୍ରତ୍ୟେକ ପିତାମାତା ନିଜ ପିଲାମାନଙ୍କର ବିବାହକୁ ନେଇ ବହୁତ ଚିନ୍ତିତ ଅଟନ୍ତି ଏବଂ ସେମାନେ ଚାହାଁନ୍ତି ଯେ ସେମାନଙ୍କର ପିଲାମାନେ ଠିକ୍ ସମୟରେ ବର କିମ୍ବା କନ୍ୟା ପାଇବେ | ଝିଅମାନଙ୍କର ପିତାମାତାଙ୍କ ପାଇଁ ବିବାହ ଏକ ବଡ଼ କାରଣ କାରଣ ଏହା ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ଯଦି girl ଝିଅର ବିବାହ ଠିକ୍ ସମୟରେ ହୋଇନଥାଏ ତା’ହେଲେ ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଜୀବନସାଥି ପାଇବା କଷ୍ଟସାଧ୍ୟ ହୋଇଯାଏ ଏବଂ ବେଳେବେଳେ girl ଝିଅର ବିବାହ ସ୍ଥିର ହୋଇଗଲେ ସମ୍ପର୍କ ଭାଙ୍ଗିଯାଏ |


ବିବାହରେ ଅନେକ ଅସୁବିଧା
ଅନେକ ବାଧା ରାଶିଫଳରେ ଏପରି ଅନେକ ଯୋଗ ଅଛି, ଯେଉଁ କାରଣରୁ ବିବାହରେ କୌଣସି ପୁରୁଷ କିମ୍ବା ମହିଳାଙ୍କର ଅନେକ ବାଧା ରହିଥାଏ | ଅନେକ ଥର ଏହି ବାଧା ମଧ୍ୟ ବାହ୍ୟ ବାଧା ଯୋଗୁଁ ହୋଇଥାଏ | ଏହି ପ୍ରକାର ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଶୀଘ୍ର ବିବାହ ପାଇଁ ପଦକ୍ଷେପ ନେବା ଚତୁର ଅଟେ | ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରି, ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ବିବାହ ମାର୍ଗ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଏ, ଏବଂ ବିବାହ ମାର୍ଗର ସମସ୍ତ ବାଧାବିଘ୍ନ ଦୂର କରାଯାଇଥାଏ | କିଛି ପଦକ୍ଷେପ ଅଛି ଯାହା ଏହି ସମସ୍ୟାକୁ ଦୂର କରିବ ଏବଂ ଇଚ୍ଛାକୃତ ଜୀବନ ସାଥୀ ପାଇବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବ |

ରବିବାର ଦିନ, ଏକ ହଳଦିଆ କପଡା ନେଇ ୭ ଟି ଗୁଆ, ୭ ଟି କଦଳୀ ଖଣ୍ଡ, 7 ଗୁଡ୍ ଖେଲି, ୭ ଟି ପିଲଫୁଲ, ୭୦ ଗ୍ରାମ ମସୁର ଡାଲି, ୭୦ ସେମି ହଳଦିଆ କପଡା ଏବଂ ୧ ପନ୍ଦର ଯନ୍ତ୍ରା ରଖନ୍ତୁ | ବର୍ତ୍ତମାନ ତୁମେ ଏହାକୁ ଦେବୀ ପାର୍ବତୀଙ୍କୁ ପୂଜା କରିବା ଉଚିତ୍ ଏବଂ ପୂଜା ପରେ ସେଗୁଡ଼ିକୁ ତୁମ ଘରେ ୪୦ ଦିନ ରଖ | ମାତା ପାର୍ବତୀଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ସହିତ, ଏହି ୪୦ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ, ତୁମର ବିବାହ ଆରମ୍ଭ ହେବ |


ହଳଦିଆ ଖାଦ୍ୟ ଭୋଜନ କର
ଗୁରୁବାର ଦିନ ହଳଦିଆ ଖାଦ୍ୟ ଖାଆନ୍ତୁ ଏବଂ ହଳଦିଆ କପଡା, ମସୁର ଡାଲି, କଦଳୀ, କିମ୍ବା ଗୁଡ ଇତ୍ୟାଦି ଦାନ କରନ୍ତି, ତେବେ ସେମାନେ ଶୀଘ୍ର ଲାଭ ପାଇବେ | ଉପବାସ ସମୟରେ, ସେମାନେ ମଧ୍ୟ ବ୍ରହ୍ମସ୍ପତିଙ୍କ ବହି ପଢିବା ଉଚିତ୍ ଏବଂ କଦଳୀ ଗଛରେ ପାଣି ଦେବା ଉଚିତ୍ | ମନେରଖନ୍ତୁ ଯେ ଆପଣ ଦିନରେ କେବେବି ଶୋଇବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ ଏବଂ ଦିନରେ କେବଳ ହଳଦିଆ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବା ଉଚିତ୍ | ଏହିପରି, ଆପଣ ୨୧ ଗୁରୁବାର ସୁଦ୍ଧା ଏହି ପ୍ରତିକାର ଗ୍ରହଣ କରିବା ଉଚିତ୍ |

ଗୋଟିଏ ଥରରେ ଗୋଟିଏ ସମାଧାନ
ଗୁରୁବାର ଦିନ ତୁମ ଗାଧୁଆ ପାଣିରେ ଟିକେ ହଳଦୀ ନେଇ ଗାଧୋଇ ନିଅ | ହଳଦିଆ ଖାଦ୍ୟ ମଧ୍ୟ ଖାଆନ୍ତୁ | ଏହା ସୀକୃତ ହୋଇଛି ଯେ ଏହା ବିବାହକୁ ଯୋଗ୍ୟ କରିଥାଏ | ଗୁରୁବାର ଦିନ ସୂର୍ଯ୍ୟ ଉଦୟ ହେବା ପୂର୍ବରୁ ଝିଅମାନେ କୁଶ ଉଦ୍ଭିଦକୁ ଜଳ ପ୍ରଦାନ କରିବା ଉଚିତ୍ ଏବଂ ମନେରଖନ୍ତୁ ଯେ ଏହା କରିବା ସମୟରେ ଏହାକୁ କେହି ଧ୍ୟାନ ଦେବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ | ଏହା କରି ବିବାହ ଗଠନ ହୁଏ | ମୁଁ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବି ଯେ ଏହି ସୁନିଶ୍ଚିତ ସମାଧାନ ଉଭୟ ପୁଅ ଏବଂ ଝିଅ ଦ୍ୱାରା କରାଯାଇପାରିବ, କିନ୍ତୁ ଗୋଟିଏ ଥରରେ ଗୋଟିଏ ସମାଧାନ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ | ଅନ୍ୟଥା ଏହାର ପ୍ରତିକାର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପେ ବଢି ନଥାଏ |


ଏହି ମନ୍ତ୍ର ଜପ କରନ୍ତୁ
ଯଦି ଝିଅର ବିବାହର ସମ୍ପର୍କ ବାରମ୍ବାର ଭାଙ୍ଗିଯାଏ, ତେବେ ଶିବଙ୍କୁ ପୂଜା କରିବା ଉଚିତ୍ | ଏଥିପାଇଁ ଶିବଲିଙ୍ଗଙ୍କ ସମ୍ମୁଖରେ ୫ ଟି ନଡ଼ିଆ ରଖି ମନ୍ତ୍ର ଜପ କରନ୍ତୁ ‘ଓନ୍ ଶ୍ରୀ ବର ପ୍ରଦୟା ଶ୍ରୀ ନମଃ’। ଏହା ପରେ ଶିବଲିଙ୍ଗ ଉପରେ ନଡ଼ିଆ ରଖନ୍ତୁ | ଶୀଘ୍ର ବିବାହ ପାଇଁ, କୌଣସି ପୁଅ କିମ୍ବା ଝିଅ କଞ୍ଚା କ୍ଷୀର, ବେଲ ପତ୍ର, ଅକ୍ଷତ ଏବଂ କୁକୂମ ଦେଇ ଶିବଲିଙ୍ଗ ଉପରେ ପୂଜା କରିବା ଉଚିତ୍ | ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ବିବାହ ଶୀଘ୍ର ସ୍ଥିର ହୋଇଯାଏ |

ଏମିତି ଦେଶ ଦୁନିଆର ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ସହ ମନୋରଞ୍ଜନ ର ଖବର ସହ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ଧର୍ମ ବିଷୟରେ ଅନେକ ଜଣା ଅଜଣା କଥା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ ଓ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ । ପୋଷ୍ଟ ଭଲ ଲାଗିଥିଲେ ଆପଣ ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କ ସେୟାର କରନ୍ତୁ । ଆମର ପ୍ରୟାସ ରହିବ ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣି ଦେବୁ, ଧନ୍ୟବାଦ

About admin

Check Also

ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡିଓ – ବଜାର କୁ ଆସିଲା ମାଛ ବିସ୍କୁଟ !! କୋରୋନା ଭୂତାଣୁ ସହ କରିବ ଲଢେଇ

ଅଧିକାଂଶ ଲୋକ ମାନେ ବ୍ରଏଲର ବଦଳରେ ମାଛ ଖାଇବାକୁ ପସନ୍ଦ କରିଥାନ୍ତି । କାରଣ ମାଛ ଅତି ସହଜରେ ବଜାରରେ …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *