Breaking News

ଭୟଙ୍କର କମିଲା ସୁନା ରେଟ || 2 ବର୍ଷ ଭିତରେ ସବୁଠୁ ଶସ୍ତା

ଦର୍ଶକ ବନ୍ଧୁ ଆପଣ ମାନେ ଜାଣିଥିବେ ସୁନା ଦର ଦିନ କୁ ଦିନ କମିବା ରେ ଲାଗିଛି । ତାହାଲେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସୁନା ଦର ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟ ରେ କେତେ ଅଛି । ଆଜି ଭାରତୀୟ ବଜାର ରେ ୨୨ କ୍ୟାରେଟ୍ ସୁନା ର ଦର ଦାସ ଗ୍ରାମ ପତି ୧୦ ଟଙ୍କା ବଢ଼ି ୪୪,୭୧୦ ଟଙ୍କା ଥିବା ବେଳେ ୨୪ କ୍ୟାରେଟ ସୁନା ମୂଲ୍ୟ ମଧ୍ୟ ଦାସ ଗ୍ରାମ ପତି ୪୫,୭୧୦ ତାଙ୍କ ଥିବା ଜଣାଯାଇଛି । ଓଡ଼ିଶା ରାଜଧାନୀ ଭୁବନେଶ୍ୱର ରେ ଏବେ ୨୨ କ୍ୟାରେଟ୍ ଦିନ ର ମୂଲ୍ୟ ୧୦ ଗ୍ରାମ ପତି ୪୩,୪୧୦ ଟଙ୍କା ଓ ୨୪ କ୍ୟରେଟ୍ ସୁନା ମୂଲ୍ୟ ୧୦ ଗ୍ରାମ ପ୍ରତି ୪୭,୩୬୦ ଟଙ୍କା ରହିଛି ।

ତେବେ ଓଡ଼ିଶା ରେ ବିଭିନ୍ନ ଜୁଏଲାରୀ ସପର୍ ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ରହିଛି ଦିନ ରେଟ୍ । ତେବେ ଏହି ରେଟ ମଧ୍ୟ ରେ ପାଖା ପାଖି ୧୦୦୦ ଟଙ୍କା ର ତଫାତ୍ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ଓ କେତେକ ଦୋକାନ ମାନ ଙ୍କ ରେ ସୁନା ରେଟ୍ ୪୨,୦୦୦ ଥିବା ବେଳେ ଅନ୍ୟ କେତେକ ଦୋକାନ ମାନ ଙ୍କ ରେ ୪୩,୦୦୦ ହଜାର ରୁ ଅଧିକ ରହିଛି । ତେବେ ଆଗାମୀ ଦିନ ମାନ ଙ୍କ ମଧ୍ୟ ରେ ସୁନା ଦର ବଢ଼ିପାରେ ବୋଲି ବିଶେଷଜ୍ଞ ମାନେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । କରୋନା ସ୍ଥିତି ପୁଣି ଅସମ୍ଭାଳ ହେଉଥିବାରୁ ଆଗାମୀ ଦିନ ମନ୍ ଙ୍କ ମଧ୍ୟ ରେ ସୁନା ଦର ଲମ୍ଫ ପ୍ରଦାନ କରିବ ବୋଲି ଜଣା ପଡ଼ିଛି ।

ଯଦି ଆପଣ କିଛି ସୁନା କିଣିବା ର ଯୋଜନା ଅଛି ତାହେଲେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟ ହେଉଛି ଉପଯୁକ୍ତ ସମୟ । ଖାଲି ଓଡ଼ିଶା ରେ ନୁହେଁ ବନ୍ଧୁ ମୁମ୍ବାଇ ରେ ୨୨ କ୍ୟାରେଟ୍ ଓ ୨୪ କ୍ୟାରେଟ୍ ର ମୂଲ୍ୟ ୪୪,୭୧୦ ଟଙ୍କା ଓ ୪୫,୭୧୦ ଟଙ୍କା ଥିବା ରେକର୍ଡ ହୋଇଥିଲା ବେଳେ ନୂଆ ଦିଲ୍ଲୀ ରେ ଏହା ର ଦର ଯଥାକ୍ରମେ ୪୫,୬୬୦ ଟଙ୍କା ଓ ୪୯,୮୧୦ ଟଙ୍କା ରହିଛି । ସେହିପରି ରୂପା ମୂଲ୍ୟ କିଲୋଗ୍ରାମ ପ୍ରତି ୧୩୦୦ ଟଙ୍କା ବଢ଼ି ୬୬,୩୦୦ ଟଙ୍କା ରହିଥିବା ନେଇ ରେକର୍ଡ ହୋଇଛି ।

ଏମିତି ଦେଶ ଦୁନିଆର ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ସହ ମନୋରଞ୍ଜନ ର ଖବର ସହ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ଧର୍ମ ବିଷୟରେ ଅନେକ ଜଣା ଅଜଣା କଥା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ ଓ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ । ପୋଷ୍ଟ ଭଲ ଲାଗିଥିଲେ ଆପଣ ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କ ସେୟାର କରନ୍ତୁ । ଆମର ପ୍ରୟାସ ରହିବ ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣି ଦେବୁ, ଧନ୍ୟବାଦ

About mahendra kumar

Check Also

ଜିଓର ଧମାକାଦାର ଦଶହରା ଅଫର, ବହୁତ କମ ପଇସା ରେ ଏବେ ମିଳିବ ଅଧିକ ଡାଟା, ଜାଣନ୍ତୁ କେମିତି ପାଇବେ

ଦର୍ଶକ ବନ୍ଧୁ ଯେଉଁମାନେ ଜିଓ , ଜିଓ ଫୋନ ନେକ୍ସ୍ଟ ର ଆରମ୍ଭ ପୂର୍ବ ରୁ ଜିଓ ଫୋନ ବ୍ୟବହାର …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *