Breaking News

ଶିକୁଳୀ ରେ ବନ୍ଧା ପଡିଛି ଜୀବନ || ବାପା ଗୋଡରେ ବେଡି ବାନ୍ଧୁଛି କୁନି ଝିଅ

ତେବେ ବାପା ପାଗଳ ହେବା ପର ଠାରୁ ଘରେ ଭଲସେ ଖାଇବାପିଇବାକୁ ମିଳୁ ନାହିଁ | ଏମିତିକି ଦୁଇ ଦିନ ହେଲା ଘରେ ଚୁଲି ମଧ୍ୟ ଜଳି ନାହିଁ | ସ୍ତ୍ରୀ କୁହନ୍ତି ସ୍ଵାମୀ ଙ୍କ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ହେବ ମୁଣ୍ଡ ଖରାପ ହେବାରୁ ତାଙ୍କୁ ଏମିତି ବାନ୍ଧି କି ରଖିଛୁ | ଏଭଳି ଘଟଣା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲା ବାଇଶା ସାହିରେ ନାଁ ତାଙ୍କର ଖଗେନ ନାୟକ | ସେ ଦିନ ମଜୁରିଆ ଭାବରେ କାମ କରୁଥିଲେ | ହେଲେ କିଛି ବର୍ଷ ଧରି ମୁଣ୍ଡ ଖରାପ ହେବାରୁ ସେ ଘରେ ପଡିରହିଛନ୍ତି | ଘର ପିଣ୍ଡାରେ ଥିବା ଖୁଣ୍ଟି କୁ ତବଲା କରି ନାନା ବାୟା ଗୀତା ମଧ୍ୟ ବଜାଉଛନ୍ତି |

ସେହି ବାଟ ଦେଇ ଯାଉଥିବା ଲୋକଙ୍କ ସହ ନାନା କଥା ମଧ୍ୟ ହେଉଛନ୍ତି | ତେବେ ଏପଡେ ଶିକୁଳି ରେ ବନ୍ଧା ଥିବାରୁ କାମ ନକରି ପାରିବାରୁ ଯାହା ସ୍ଥିତି ଥିଲା ତାହା ବିଗିଡିବାରେ ମଧ୍ୟ ଲାଗୁଛି | ସ୍ତ୍ରୀ କୁନିଲତା ନାୟକ ମଧ୍ୟ ପର ଘରେ ମୂଲ ଲାଗିବା ସମ୍ଭବ କର ହେଉନାହିଁ | କାରଣ ଘରେ ସ୍ଵାମୀ ବନ୍ଧା ହୋଇରହିଛନ୍ତି | ବଡ ଝିଅ ମାତ୍ର ୮ ବର୍ଷ ର ଏବଂ ସନ ଝିଅ ମାତ୍ର ଦେଢ ବର୍ଷ ର | ତେବେ ପର ଘରେ କାମ କରିବା ସମ୍ଭବ କର ନୁହେଁ | ତେବେ କୁନି ଙ୍କ ଦୁଖ କହିଲେ ନାସାରେ ତେବେ ସ୍ଵାମୀ ଙ୍କ ଚିକିସ୍ଛା କିପରି ହେବ ତାହା କହିଲେ ନସରେ |

ପାଗଳ ସ୍ଵାମୀ ଏବଂ ଦୁଇ ଝିଅ ଙ୍କୁ ନେଇ ଭଙ୍ଗା ଘରେ ବିଟୁଛି କୁନି ଙ୍କ ପରିବାର | ସରକାରୀ ଘର ପାଇଁ ଆବେଦନ କଲେ ମଧ୍ୟ ଏ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ | ଘର ଟିଏ ମିଳି ନାହିଁ | ରାସନ କାର୍ଡ ରେ ଯାହା ପାଞ୍ଚ କିଲୋ ଚାଉଳ ମିଳୁଛି | ଖଗେନ ଙ୍କ ମାନସିକ ବିକୃତ ସାର୍ଟିଫିକେଟ ଥିଲେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କୁ ଭତା ମିଳୁନାହିଁ | ତେବେ ସେ ପର ଘରେ ମୂଲ ଲାଗିବା ଦ୍ଵାରା ଚାରି ପ୍ରାଣୀ ଙ୍କ ପେଟପୁରେ | ଏଥିରେ ସ୍ବାମୀଙ୍କ ଚିକିସ୍ଛା କିପରି କରିବେ | ପାଖପଡୋଶୀ ପାରୁ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସାହାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି ଏବଂ ତାହା ସମୁଦ୍ର କୁ ଶଙ୍ଖେ ହେଲା ଭଳି |

ଏମିତି ଦେଶ ଦୁନିଆର ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ସହ ମନୋରଞ୍ଜନ ର ଖବର ସହ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ଧର୍ମ ବିଷୟରେ ଅନେକ ଜଣା ଅଜଣା କଥା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ ଓ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ । ପୋଷ୍ଟ ଭଲ ଲାଗିଥିଲେ ଆପଣ ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କ ସେୟାର କରନ୍ତୁ । ଆମର ପ୍ରୟାସ ରହିବ ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣି ଦେବୁ, ଧନ୍ୟବାଦ

About admin

Check Also

LIC କୁ ନେଇ ଆସିଲା ବହୁତ ବଡ଼ ଖୁସି ଖବର, LIC ରେ କରନ୍ତୁ ଏହି କାମ ମାସକୁ ମାସ ଆପଣ ପାଇ ପାରିବେ Pension ୧୨ ଟଙ୍କା….ଦେଖନ୍ତୁ କେମିକି କରିବେ ଏହି LIC !

LIC କୁ ନେଇ ଆସିଛି କିଛି ନୂଆ Pension ପ୍ଲାନ ଯେଉଁଥିରେ ଆପଣଙ୍କୁ ମାତ୍ର ଠାରେ ପଇସା ଜମା କଲେ …

Leave a Reply

Your email address will not be published.