Breaking News

ବାହାଘର କାର୍ଡ ସହିତ ବୋତଲ ଓ ଚିକେନ ଵାଣ୍ଟି ବର ହେଲା ହଟହଟା ..

ଭାରତରେ ବିବାହକୁ ବହୁତ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦିଆଯାଏ | ଯେତେବେଳେ ବି ଘରେ ଏକ ବିବାହ ହୁଏ, ଏହା ଏକ ପ୍ରୟାସ ଯାହାକି ଲୋକମାନେ ଏହି ବିବାହକୁ ବହୁ ବର୍ଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମନେ ରଖିଥା’ନ୍ତି | ଏହି ସମ୍ବନ୍ଧରେ, ଲୋକମାନେ ସେମାନଙ୍କର ବିବାହକୁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଏବଂ ସ୍ମରଣୀୟ କରିବା ପାଇଁ ଅନେକ କୌଶଳ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି | ଏବେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ଚନ୍ଦ୍ରପୁରରେ ହୋଇଥିବା ଏହି ବିବାହକୁ ଦେଖ | ଏଠାରେ ଜଣେ ବାପା ଏକ ମଦ ବୋତଲ ଦେଇ ପୁଅର ବିବାହ କାର୍ଡ ସହିତ ଲୋକଙ୍କୁ ଠାବ କରିଥିଲେ |


ଏହି ଅନନ୍ୟ ବିବାହର ଆଲୋଚନା ଏବେ ଚାଲିଛି | ଅଦ୍ୟାବଧି ଲୋକମାନେ ବିବାହ କାର୍ଡ ସହିତ ମିଠା କିମ୍ବା ଶୁଖିଲା ଫଳ ଦେଉଥିବାର ନଜର ଆସିଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ମଦ୍ୟପାନ ଏବଂ ଚଖନା ଦେବା ନିଜେ ଅତୁଳନୀୟ | ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏହି ବିବାହ କାର୍ଡର ଅନ୍-ବକ୍ସିଂର ଭିଡିଓ ବହୁତ ଭାଇରାଲ ହେବାର କାରଣ ହେଉଛି |
ଯଦି ତୁମେ ବିବାହ କାର୍ଡକୁ ଭଲଭାବେ ଦେଖ, ସେଥିରେ ଗଣେଶଙ୍କର ଚିତ୍ର ଅଛି | ଏହା ସହିତ ସମସ୍ତ ବିବାହ ରୀତିନୀତିର ସମୟ ଏହି କାର୍ଡରେ ଲେଖାଯାଇଛି | ତଥାପି, ସବୁ ଠିକ୍ ଅଛି | କିନ୍ତୁ ତା’ପରେ ଆମେ କାର୍ଡ ନିକଟରେ ଏକ ମଦ ବୋତଲ ଦେଖୁ |


କୌତୁହଳର ବିଷୟ ହେଉଛି କାର୍ଡ ପ୍ରଦାନକାରୀ ମଧ୍ୟ ମଦ୍ୟପାନ କରିବା ପାଇଁ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିଛନ୍ତି | ଏଥିପାଇଁ ସେ ହଲଡିରାମଙ୍କ ଆଲୁ ଭୁଜିଆକୁ ଏକ କାର୍ଡ ସହିତ ରଖିଛନ୍ତି। ଅନ୍ୟ ପଟେ, ଯଦି ଆପଣ ମଦ ନିଟ୍ ପିଉ ନାହାଁନ୍ତି ତେବେ କାର୍ଡ ସହିତ ଏକ ବୋତଲ ମିନେରାଲ୍ ପାଣି ଅଛି |
ଏହି କାର୍ଡ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ଚନ୍ଦ୍ରପୁରରୁ ଆସିଛି | ଏବେ ଧ୍ୟାନ ଦେବା କଥା ହେଉଛି ଚନ୍ଦ୍ରପୁରରେ ମଦ ନିଷେଧାଦେଶ ରହିଛି। ଏଠାରେ ମଦ କିଣିବା ଆଇନଗତ ନୁହେଁ। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ କାର୍ଡ ସହିତ ମଦ ବୋତଲ ଛାଡିବା ସମସ୍ତଙ୍କ ଆଖିରେ ବାଜିଛି।


ତେବେ ପରେ କାର୍ଡ ମୁଦ୍ରଣ କରିଥିବା ବାପା କହିଛନ୍ତି ଯେ ପୁଅର ବିବାହ କାର୍ଡ ସହିତ ପଠାଯାଇଥିବା ମଦ ବୋତଲ ବାହାର ଅତିଥିଙ୍କ ପାଇଁ ଅଟେ। ମଦ ସହିତ ଶୁଖିଲା ଫଳ ଚନ୍ଦ୍ରପୁରବାସୀଙ୍କ ନିକଟକୁ ପଠାଯାଇଛି। ପ୍ରମାଣ ଭାବରେ ସେ ଏହାର ଏକ ନମୁନା ମଧ୍ୟ ପୋଲିସକୁ ଦେଖାଇଥିଲେ।

ବର୍ତ୍ତମାନ ଲୋକମାନେ ବିବାହ କାର୍ଡର ଏହି ଅନନ୍ୟ ଧାରଣାକୁ ଉପଭୋଗ କରୁଛନ୍ତି | କିଛି ଲୋକ ଗୋଟିଏ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଏହି ମଜାଳିଆ ଧାରଣା ପାଇଲେ, କିଛି ଲୋକ ଏଥିରେ ରାଗିଗଲେ | ତାଙ୍କୁ ବିବାହ କାର୍ଡ ପରି ଏକ ପବିତ୍ର ଜିନିଷ ସହିତ ଏକ ବୋତଲ ମଦ ଦେବାକୁ ପସନ୍ଦ କରୁନଥିଲେ |


ବାସ୍ତବରେ, ଏହି ବିବାହ କାର୍ଡ ବିଷୟରେ ଆପଣ କିପରି ଭାବନ୍ତି? ଯଦି କେହି ଆପଣଙ୍କୁ ବିବାହ କାର୍ଡ ସହିତ ମଦ ବୋତଲ, ଚାଖଣ ଏବଂ ପାଣି ଦିଅନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣଙ୍କର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା କ’ଣ ହେବ? ଦୟାକରି ମନ୍ତବ୍ୟଗୁଡିକରେ ଆପଣଙ୍କର ଉତ୍ତର ପ୍ରଦାନ କରନ୍ତୁ | ମୁଁ ତୁମର ମନ୍ତବ୍ୟ ପାଇଁ ଅପେକ୍ଷା କରିବି | ଆହୁରି ମଧ୍ୟ, ଯଦି ଆପଣ ଏହି ଖବରକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି, ତେବେ ଏହାକୁ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ସହିତ ଅଂଶୀଦାର କରିବାକୁ ଭୁଲନ୍ତୁ ନାହିଁ |

ଏମିତି ଦେଶ ଦୁନିଆର ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ସହ ମନୋରଞ୍ଜନ ର ଖବର ସହ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ଧର୍ମ ବିଷୟରେ ଅନେକ ଜଣା ଅଜଣା କଥା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ ଓ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ । ପୋଷ୍ଟ ଭଲ ଲାଗିଥିଲେ ଆପଣ ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କ ସେୟାର କରନ୍ତୁ । ଆମର ପ୍ରୟାସ ରହିବ ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣି ଦେବୁ, ଧନ୍ୟବାଦ

About admin

Check Also

ଭାରତର ସବୁଠୁ ଅଜବ ଓ ବିଚିତ୍ର ଗାଁ, ପୁରା ଘଟଣା ଜାଣିଲେ କହିବେ He Bhagaban ଏମିତି ସବୁ ଆଗରୁ ଦେଖି ନ ଥିବେ…

ଦର୍ଶକବନ୍ଧୁ କୁହାଯାଏ ଭାରତର ସଂସ୍କୃତି ଓ ପରମ୍ପରାକୁ ପାଖରୁ ଦେଖିବାକୁ ହେଲେ ଆପଣକୁ ଭାରତର ଗାଁରେ କିଛି ସମୟ ବିତେଇବାକୁ …

Leave a Reply

Your email address will not be published.