Breaking News

ଫୋନରେ ଫଟୋ କିମ୍ବା ଭିଡ଼ିଓ ରଖୁଥିଲେ ଗଣିବାକୁ ପଡ଼ିବ ଟଙ୍କା !

ଦର୍ଶକବନ୍ଧୁ ପ୍ରାୟତଃ ୯୦ ପ୍ରତିଶତ ଲୋକେ ନିଜର ଫୋଟୋ ,ଭିଡିଓ କିମ୍ବା ଅନ୍ୟନ୍ୟ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଫାଇଲ କୁ ସବୁକୁ ସୁରକ୍ଷିତ ଭାବେ ସେଭ କରି ରଖିବା ପାଇଁ ଗୁଗୁଲ ଫୋଟସ ର ବ୍ୟବହାର କରୁଥିବେ।କାରଣ ଏହା ଏମିତି ଏକ ଆପ ଯେଉଁଥିରେ ଆପଣ ଯେତେ ବି ଫୋନ ବଦଳାଇଲେ ବି ଆପଣଙ୍କ ର ଏହିସବୁ ଦରକାରୀ ଜିନିଷ ଗୁଡିକ ବହୁତ ସହଜରେ ବ୍ୟାକ କରିହୋଇଥାଏ। ଏବଂ ଡିଲିଟ ହେବାର ଭୟ ବି ନଥାଏ ।ମାତ୍ର ଏନେଇ ଏବେ ଏକ ବଡ଼ ଖବର ଶୁଣିବାକୁ ମିଳୁଛି କି ଆଉ ଆପଣ ମାନେ ଗୁଗୁଲ ର ଏହିସବୁ ଫିଚରସ କୁ ମାଗଣାରେ ବ୍ୟବହାର କରିପାରିବେ ନାହିଁ ବରଂ ଏଥିପାଇଁ ଏଥର ଆପଣଙ୍କୁ କିଛି ପେମେଣ୍ଟ ଦେଵୋପାଇଁ ପଡିବ। କିନ୍ତୁ କଣ ଏହା ସତ? ଆଜ୍ଞା ହଁ ଏହା ସତ ।

ଯଦି ଆପଣ ଗୁଗୁଲ୍ ୟୁଜରର୍ସ ତେବେ ଏସମ୍ଭନ୍ଧରେ ଆଜି ହିଁ ଜାଣିରଖନ୍ତୁ ।ଆଜିଯାଏଁ ନିଜ ଫୋଟର ବ୍ୟାକଅପ ପାଇଁ ଆପଣ ଗୁଗୁଲ ଫୋଟଜ୍ କୁ ମାଗଣାରେ ବ୍ୟବହାର କରୁଥିଲେ କିନ୍ତୁ ଏବେ ଫ୍ରି ସେବା ବନ୍ଦ ହେବାକୁ ଯାଉଛି । ଏଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ଟଙ୍କା ଗଣିବାକୁ ପଡିବ । ଏବେ ଫୋଟ ସେଭ୍ କରିବା ପାଇଁ ଦେବାକୁ ପଡିବ ଟଙ୍କା । ଗୁଗୁଲ୍ ଫୋଟଜ୍ ରେ ଆପଣଙ୍କ ଫୋଟ ସେଭ୍ ରଖିବା ପାଇଁ ୩ପ୍ରକାରର ଅପଲୋଡ୍ ର ବ୍ୟବସ୍ଥା ରହିଛି । ହାଇକ୍ୱାଲିଟି,ଏକ୍ସପ୍ରେସ କ୍ୱାଲିଟି ଓ ଅରିଜିନାଲ୍ କ୍ୱାଲିଟି । ହାଇ କ୍ୱାଲିଟି ଓ ଏକ୍ସପ୍ରେସ କ୍ୱାଲିଟିରେ ଆଜି ଯାଏଁ ୟୁଜରର୍ସ ମାଗଣାରେ ଫୋଟ ଅପଲୋଡ୍ କରି ବ୍ୟାକଅପ ପାଇଁ ରଖିପାରୁଥିଲେ ଓ କେବଳ ଅରିଜିନାଲ କ୍ୱାଲିଟି ପାଇଁ ପଇସା ଦେବାକୁ ପଡୁଥିଲା ।

ମାତ୍ର ଏନେଇ କିଛି ଟା ଛାଡ଼ ରହିଛି ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ଜିମେଲ ଆକାଉଣ୍ଟ ଅଛି ତାହାଲେ ଆପଣଙ୍କୁ ପନ୍ଦର ଜିବିର ସ୍ପେସ୍ ମିଳିବ । ଆଉ ଏତିକି ସ୍ପେସ୍ ରେ ଆପଣ ଫୋଟ,ଭିଡିଓ ଏବଂ ନିଜର ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟ ସବୁକିଛି ସେଭ୍ କରି ରଖିପାରିବେ । ଏହି ୧୫ ଜିବି ସ୍ପେସରେ ଆପଣଙ୍କୁ ସବୁ ରଖିବାକୁ ପଡିବ । ଅର୍ଥାତ ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ୧୫ ଜିବି ସ୍ପେସ୍ ପୁରା ହୋଇ ଯାଉଛି ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ଅଧିକ ଜିବି ପାଇଁ ଟଙ୍କା ଦେବାକୁ ପଡିବ । ଯଦି ଆପଣ ସ୍ପେସ୍ ଖାଲି କରିବେ ନାହିଁ କି ଟଙ୍କା ଦେଇ ଅଧିକ ସ୍ପେସ୍ କିଣିବେ ନାହିଁ ତେବେ ନା ଆପଣ ମେଲ୍ ପଠାଇ ପାରିବେ ନା ମେଲ୍ ରିସିଭ୍ କରିପାରିବେ । ତେଣୁ ତୁରନ୍ତ ଏ ନେଇ କିଛି ବ୍ୟବସ୍ଥା କରନ୍ତୁ ଯଦି କିଛି ଫାଇଲ ର ଆବଶ୍ୟକ ନାହିଁ ତାହାଲେ ତାକୁ ଡିଲିଟ କରିଦିଅନ୍ତୁ।

ଏମିତି ଦେଶ ଦୁନିଆର ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ସହ ମନୋରଞ୍ଜନ ର ଖବର ସହ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ଧର୍ମ ବିଷୟରେ ଅନେକ ଜଣା ଅଜଣା କଥା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ ଓ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ । ପୋଷ୍ଟ ଭଲ ଲାଗିଥିଲେ ଆପଣ ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କ ସେୟାର କରନ୍ତୁ । ଆମର ପ୍ରୟାସ ରହିବ ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣି ଦେବୁ, ଧନ୍ୟବାଦ

About admin

Check Also

ଆସିଗଲା ମେଟ୍ରିକ୍ ପରୀକ୍ଷା ରେଜଲ୍ଟ ତାରିଖ ଶୀଘ୍ର ଦେଖନ୍ତୁ, ବାହାରିବାକୁ ଯାଉଛି ମାଟ୍ରିକ ରେଜଲ୍ଟ…ଦେଖନ୍ତୁ କେଉଁ ସମୟରେ ବାହାରିବା ରେଜଲ୍ଟ !

ବର୍ତମାନର ବଡ଼ ଖବର ଛାତ୍ର ଛାତ୍ରୀ ଙ୍କ ପାଇଁ ବଡ଼ ଖୁସି ଖବର ଆସନ୍ତା ବୁଧବାର ପ୍ରକାଶ ପାଇବ ପାଇବା …

Leave a Reply

Your email address will not be published.