Breaking News

ବଡ ଖବର !! ପ୍ରଥମ ରୁ ଦଶମ ପିଲାଙ୍କ ପାଇଁ ବଡ ଘୋଷଣା କଲେ ସରକାର

ସ୍କୁଲ ପିଲାଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ବଡ ଖବର |
ଲକ ଡାଉନ ସ୍କୁଲ ପିଲା ମାନଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟତ କୁ ଏକ ପ୍ରକାର ଅନ୍ଧକାର ଭିତର କୁ ଟାଣି ନଉଛି |ଏବେ ଏବେ ସ୍କୁଲ ପିଲା ମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ବଡ ଖବର ଆସିଛି |ଏବେ ପ୍ରତି ପିଲା ମାନଙ୍କୁ ସ୍କୁଲ ରେ ମିଳିବ ଜାତି ଗତ ପ୍ରମାଣ ପତ୍ର ଏହା ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ପିଲା ଙ୍କ ପାଇଁ ଲାଗୁ ହୋଇଛି |ଖାଲି ଜାତି ଗତ ପ୍ରମାଣ ପତ୍ର ନୁହେ ତା ସହ ଆୟ ଓ ଆବାସିକ ପ୍ରମାଣ ପତ୍ର ମଧ୍ୟ ମିଳିବ |ପ୍ରତି ସ୍କୁଲ ରେ ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ପିଲା ଙ୍କ ପାଇଁ ଏହି ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିଛନ୍ତି ରାଜ୍ୟ ସରକାର |ରାଜସ୍ୱ ନିରକ୍ଷକ ମାନେ ସ୍କୁଲ ରେ କ୍ୟାମ୍ପ କରି ସାର୍ଟିଫିକେଟ ଦେବେ |

ସାର୍ଟିଫିକେଟ ବଣ୍ଟନ ବେଳେ ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକ ଓ ଶ୍ରେଣୀ ଶୀକ୍ଷକ ଉପସ୍ଥିତ ରହିବେ |ଖରା ଛୁଟି ଆଗ ରୁ ଏକ ନିର୍ଦିଷ୍ଟ ତାରିଖ ରେ ଏହି ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିବା କୁ ନିର୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି ଆମ ମୁଖ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀ |ଏଠି ପାଇଁ ଆମ ମୁଖ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟନାଏକ ପ୍ରତି ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଙ୍କ ନିକଟ କୁ ଚିଠି ଲେଖି ଜଣେଇଛନ୍ତି |ସବୁ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ମାନ ଙ୍କୁ ରାଜସ୍ୱ ବିଭାଗ ପ୍ରମୁଖ ସଚିବ ବିଷ୍ଣୁପଦ ଶେଠୀ ନିର୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି |ଯାହା କି ଏବେ ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ପିଲା ଙ୍କୁ ଆଉ ହଇରାଣ ହବା କୁ ପଡିବନୀ |ସେମାନ ଙ୍କୁ ଜାତିଗତ ପ୍ରମାଣ ପତ୍ର ସହ ଆବାସିକ ପ୍ରମାଣ ପତ୍ର ଏବଂ ଆୟ ପ୍ରମାଣ ପତ୍ର ମଧ୍ୟ ମିଳିବାକୁ ନିର୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି |

ଏହା ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ପିଲା ଙ୍କ ପାଇଁ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିଛନ୍ତି ରାଜ୍ୟ ସରକାର |ସେପଟେ ଲକ ଡାଉନ ଯୋଗୁଁ ରାଜ୍ୟ ରେ ବନ୍ଦ ଥିବା ସମସ୍ତ ଘୋରୋଇ ସ୍କୁଲ ଗୁଡିକ ର ଶିକ୍ଷକ ମାନ ଙ୍କୁ ମାସକୁ ଖର୍ଚ ବାବଦ କୁ ଦୁଇ ହଜାର ଟଙ୍କା ସହ ପଚିଶ କିଲୋ ଚାଉଳ ଦେବାକୁ ଆମ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ନବୀନ ପଟନାଏକ ନିର୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି |ଏହା ଦ୍ଵାରା ରାଜ୍ୟ ରେ ଥିବା ପଚାଶ ଲକ୍ଷ ଶିକ୍ଷକ ଓ ଘୋରୋଇ କର୍ମଚାରୀ ଉପକୃତ ହେବେ |ଏହି ସୁବିଧା ଚଳିତ ଏପ୍ରିଲ ରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇ ସ୍କୁଲ ଖୋଲି ବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିବ ବୋଲି ସୂଚନା ଦିଅ ଯାଇଥିଲା |

ଏଥି ପାଇଁ ଯୋଗ୍ୟ ବ୍ୟକ୍ତି ମାନେ ଜିଲ୍ଲା ପାଲ ଙ୍କ ନିକଟ ରେ ଆବେଦନ କରି ସହାୟତା ପାଇ ପାରିବେ ବୋଲି ସୂଚନା ଦିଆ ଯାଇଥିଲା |ଏହା ତେଲେଙ୍ଗାନ ସରକାର ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି |ଯାହା କି ମାସ କୁ ଦୁଇ ହଜାର ଟଙ୍କା ସହ ପଚିଶ କିଲୋ ଚାଉଳ ଯୋଗେଇ ଦିଅ ଯିବ |ଏ ନେଇ ତେଲେଙ୍ଗାନ ର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଚନ୍ଦ୍ର ଶେଖର ରାଓ ଙ୍କ ଠାରୁ ଟ୍ବିଟ କରି ସୂଚନା କରା ଯାଇଛି |ତେବେ ଆମ ଓଡିଶା ସରକାର ଓଡିଶା ରେ ଲାଗୁ କରିବେ ବୋଲି ସୂଚନା ମିଳୁଛି |

ଏମିତି ଦେଶ ଦୁନିଆର ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ସହ ମନୋରଞ୍ଜନ ର ଖବର ସହ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ଧର୍ମ ବିଷୟରେ ଅନେକ ଜଣା ଅଜଣା କଥା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ ଓ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ । ପୋଷ୍ଟ ଭଲ ଲାଗିଥିଲେ ଆପଣ ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କ ସେୟାର କରନ୍ତୁ । ଆମର ପ୍ରୟାସ ରହିବ ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣି ଦେବୁ, ଧନ୍ୟବାଦ

About mahendra kumar

Check Also

ହେ ଭଗବାନ ! ଆଖିରୁ ଲୁହ ଆସିଯିବ , ପୁଅର ଜୀବନ ବ-ଞ୍ଚା-ଇ-ବା-କୁ ମା କରୁଛି କିଡନୀ ଦାନ

ମା ଏମିତି ଏକ ମଣିଷ ଯିଏକି ନିଜ ଛୁଆ ପାଇଁ କିଛି ବି କରିବାକୁ ପଛାଇନଥାଏ। ଏମିତିକି କି ତାର …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *